Na návštěvě u Šeďoura

Členové fóra se představují. Fotky a diskuze k vašim audio/video přístrojům.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 11. 1. 2014 20:37

Tak si sa ho rozhodol vytiahnut na svetlo sveta? ;)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šeďour 11. 1. 2014 22:33

IMG_20140111_222403_0.jpg
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 12. 1. 2014 14:46

tak za 700e i napriek tomu,ze pracuje v triede D to uz moze byt lahôdka
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 13. 1. 2014 14:33

Určitě to byla dobrá koupě. Zvuk mě pozitivně překvapil, takový přesný a dobře kontrolovaný, nemluvě o tom, že je součástí velmi kvalitní d/a převodník, takže 2 mouchy jednou ranou. Jenom škoda, že nemá trošku více Watíků, ale samozřejmě i tohle mimimálně u šeďoura bohatě stačí.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 14. 1. 2014 17:04

Ani při poměrně značně vysoký poslechový hlasitosti se mi ještě nepodařilo, aby ručičky na budíčkách kejvly přes polovinu.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 2. 2014 09:17

Tak jsem konečně zužitkoval originální desku Dispre a zhotovil definitivní verzi Pre a sluchátkovýho zesilovače, s dálkovým ovládáním hlasitosti a přepínáním vstupů.Namontoval jsem to jednoúčkový krabice z Modushopu, hliníkový knoflíky, pět vstupů.

IMG_20140223_221332_0.jpg


IMG_20140223_220633_0.jpg


Obrázky nejsou moc ostrý, fotil jsem to telefonem a ještě v jedenáct večer.Ale lepší už to nebude.
Na stavbu jsme použil samý levný věci, desku Dispre z druhý ruky, moduly ovládání z ýbeje, levný zdroje, levný konektory.
Čelní panel jsem vrtal na obyčejný stojanový vrtačce, žádný céencéčko, žádný zakázkový gravírování.I tak s tim bylo dost práce a jedno kvavý zranění :-\
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 24. 2. 2014 09:31

tiez si vyberal ten potenciometer z Dispre? :D uz len to bol vykon sam o sebe :-)

Inak pozeram,ze mate kazdy z vas vystup z dispre klasicky zapojeny na sluchatka out aj line out zaroven - bez prepinaca.Pokial mas zapojene sluchatka aj line out (v konektoroch),tak ten dispre ma spatnu vazbu (operacny zosilovac) a ked poklepes na sluchatka tak sa spravaju ako mikrofon a pocut to v line out.Ked vyuzivas line out,tak musis sluchatka vzdy odpojit z jacku
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 24. 2. 2014 13:37

Mám to primárně jako sluchátkovej zesilovač (s dálkovym ovládáním - nemusim se k tomu natahovat :-) ).

Ale s jevem, kterej popisuješ jsem se ještě nesetkal, protože jsem to nikdy nepoužíval na oba způsoby najednou.
-------------------------------------------------------------------
Ale mám pro tebe jednoduchej pokus...když spojíš konektory citlivejch sluhátek spojkou, tak mluvením do měničů jedněch, vybudíš zvuk z měničů druhejch... :potichu
-------------------------------------------------------------------

Vyndat potenciometr z desky by nebylo nic složitýho, kdyby ovšem původní majitel desky nebyl tak pečlivej a nenamatlal desku nějakym ochranym lakem, kterej potenciometr pevně přilepil k tišťáku.
Byl to boj...ale použil jsem ukrajinskou metodu stupňovaný síly a zvítězil jsem nad neživou hmotou !!!
:D
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 4. 3. 2014 13:19

V neděli byl u mě kamarád Libor a přinesl sebou svoje vytuněný sluchátka Thunderpants.Oproti běžnýmu typu maj sluchátka nový kožený náušníky z velejemňoučký černý kůže...velice příjemný na dotek.Vnitřek náušníků je z materiálu hydrofylic urethan, u nás se tomu říká pěna s tvarovou pamětí.Perfektně to sedí na hlavě a hlavně to skvěle těsní.Až mě překvapilo jak moc.
Připojovali jsme je, spolu s několika mejma sluchátkama, střídavě na výstupy sluchátkovejch zesilovačů.Na obrázku jsou vidět...úplně dole Dispre, nad ním elektronkovej Experience a nad nimi dvojice TEAC (DSD player + zesilovač).Týk je klasickej stereozesilovač, ale má výbornej sluchátkovej výstup, což se znovu potvrdilo při poslechu s Thunderpantsy.

Tyhle sluchátka jsou vidět na fotce na stolku, mezi televizí a reprobednou.Dole na zemi ležej (zleva) sluchátka SDR, DT 770 a DT 990.
Osobně preferuju sedmsetsedmdesátky, ale nejzábavnější na poslech jsou rozhodně SDR.

IMG_20140302_164217_0.jpg


Zvuk Thunderpants je skvělej, s výbornejma vejškama a překvapivym množstvím basů.Jsou hodně detailní, dá se s nimi poslouchat dlouho, bez únavy.
Květnatý popisy zvuku mi moc nejdou, tohle bych nechal na někoho jinýho.

Setkání to bylo příjemný a přínosný, po poslechu sluchátek pak stačilo jen přidat hlasitost a vychutnat si hudbu poslechem přez reprosoustavy.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 4. 3. 2014 13:37

SDR ... co to je?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 4. 2014 09:27

Obrázky z výroby dřevěnejch sluchátkovejch mušlí na mojí verzi sluchátek Thunderpants.
Jestli se nepletu, tak dřevo použitý k výrobě je ořech a má nádhernou krebu už teď, kdy je ještě bez povrchový úpravy.

IMG_20140413_142916_0.jpg

IMG_20140413_142957_0.jpg

Fotky jsou z dílny mýho táty.

Až budou vyrobený mušle a spodky mušlí, nastane další fáze výroby a to, návrh a výroba konstrukce hlavovýho oblouku a kloubu uchycení mušlí.
Ten originální systém uchycení uprostřed mušle se mi nelíbí, použil bych raději půloblouk, jako mají třeba Hifimany.

Taky řeším s profesionální krejčovou, návrh a šití náušníků.Je tolik možností, jak co se týká tvaru, tak množství různejch materiálů, který se daj na náušníky použít.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 15. 4. 2014 09:48

Ako tak pozeram na foto vyssie v predchadzajucom prispevku tak mas od Tíku aj CD player....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 4. 2014 10:43

Jo jo, ale není to jen cédé plajer, ono to umí přehrát skoro všechny formáty.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 15. 4. 2014 11:51

hej videl som....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod slayers 15. 4. 2014 18:38

Martine optej se táty jestli nevyhazuje nějakou starou kytaru na elektriku, hrozně by mě sem sedla :-) .
Pěkná práce pak ti navrhnu čím to natřít.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků