Skylink - signál

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod armaman 1. 3. 2014 19:27

Ani ja nemam extra znacku. Myslim ,ze ta moja parabola je od FTE takze ziaden zazrak a LNB
http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk& ... &view=2012

Problem som nemal aj ked popravde som trpol do posledneho dna ci to pojde.
A to som, ci to dakto uveri alebo nie parabolu pri poslednom odmontovavni druhej paraboly nastavil iba od oka.
Inak to LNB z odkazu vyssie mozem iba odporucit. Je jedno z mala LNB co som zatial mal a je vynikajuce v pomere cena/vykon.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod boriscz 2. 3. 2014 12:51

Chlapci, bavíme se o národní platformě, před lety vzniklé s myšlenkou umožnit pohodový kvalitní příjem české a slovenské televize, s téměř stoprocentním pokrytím obou republik a né jenom.
Signál této platformy sloužil i jako distribuční, pro malé vykrývací pozemní vysílače a kabelovky.

Není potřeba paraboly 100cm ani specielní konvertory. Těch 80-85cm bohatě stačí, nutný je pevný "držák" a servisní technik, což něco stojí, jinak je to duchařina. Když pořádně foukne, parabola se může nepatrně pohnout a je po pohodovém přijmu.

Snad nebudete polemizovat, že toto si na diváka-zákazníka na západ od našich hranic nedovolí.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 2. 3. 2014 18:28

Není potřeba paraboly 100cm ani specielní konvertory. Těch 80-85cm bohatě stačí, nutný je pevný "držák" a servisní technik, což něco stojí, jinak je to duchařina. Když pořádně foukne, parabola se může nepatrně pohnout a je po pohodovém přijmu.


V pripade 100-ky paraboly suhlasim, nie je treba az taky extrem.
Tahat za kazdu cenu technika na miesto montaze s tym nesuhlasim.
V ziadnom pripade nie je nastavenie paraboly ducharina su to presne dane veci a pri troche manualnej zrucnosti a rozumnom uvazovani to zvladne ktokolvek.
Sam mam ako som popisal parabolu od FTE 90-ku co nie je ziaden zazrak.
LBN tiez nie je nic extra akurat som iba napisal ,ze pomer cena/vykon je viac ako dobry.
Pri poriadnom utiahnuti paraboly neverim ,ze bezny poryv vetra pohne nou az do takej miery kedy sa signal uplne rozpadne.
Ak uz fuka vietor poriadne tak to nepomoze tej parabole ani ked ju zebetonujes...

Oprav ma ak sa mylim, ale nikde tu nevidim polemiku o tom ako sa pristupuje ku klientom roznych platforiem na zapad od Ašu.....

boriscz - ja mam z teba zatial pocit ,ze hladas zbytocne problemy tam kde ani nemusia byt...
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod boriscz 2. 3. 2014 21:50

Tak problém sem snad dost jasně definoval, technika modulace signálu společně s menší ochranou přenášených dat, je velmi kritická na nastavení paraboly.
Je to uvedeno i na stránkách Skylinku, tak se nebudem tvářit jako, že problém není.
Ne každý má parabolu lehce dostupnou, aby viděl na obrazovku s bargrafy, které při vším štěstí ukazují chyby přenosu, protože ty na sílu signalu jsou v podstatě na nic. O manuální zručnosti ani nemluvě. A pokud přeci jenom je problém jinde a projevil se až v současnosti, tak sou to zase zbytečné výdaje navíc, za nic navíc.
Určitě nejsem sám kdo tuto skutečnost zaznamenal, servisáci tohle dobře vědí, akorát nemají potřebu o tom tady plkat, řeší jiné psí kusy, hlavně né tady.

I když, příjem TV je pro mne osobně naprosto okrajová záležitost, jsem hezky vybavený a rodinka vyžaduje širší programovou nabídku. Tak hold platim, ale kolikrát si říkám za co. Opačně na to, abych něco obcházel, na to vážně nemám čas.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 3. 2014 22:47

Ve výše uvedeném příspěvku od uživatele s nickem boriscz není s čím nesouhlasit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 3. 3. 2014 17:37

Tu nema cenu o comkolvek pisat.....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 3. 3. 2014 20:19

Popíšu svou praktickou zkušenost, kterou jsem zaznamenal v době, kdy ještě běžel paket Satelite BG a která se mi nyní zopakovala s novým nastavením Skylinku.

Transpondér paketu Satelite BG používal podobné nastavení jako má teď Skylink a v té době jsem na své DVB-S2 počítačové přijímací kartě nebyl schopen vůbec zobrazit kódované kanály a jediný nekódovaný - Planeta HD měla problémy, výpadky obrazu i zvuku.

Přisuzoval jsem to tehdy tomu, že je prostě slabý signál. Překvapení bylo, když jsem stejný kanál naladil na stolním přijímači v obývacím pokoji, který je připojen na stejnou parabolu a LNB. Tam totiž tento kanál běžel úplně bez problémů. Tak jsem si řekl, že to asi bude tím, že je zrovna čistá obloha a signál je OK.
Doběhl jsem k počítači a tam bylo vše při starém, výpadky obrazu i zvuku. Nu což, žrejmě je ten stolní přijímač prostě lepší, pomyslel jsem si.

Pak jsem na počítači dělal nějaké úpravy a při té příležitosti jsem vytáhnul dekódovací modul. Když jsem potom zapnul Planetu HD, zjistil jsem, že jede bez problémů. Poté jsem přepnul na ČT1 a zjistil, že mám program zakódovaný. Zasunul jsem tedy modul zpět. ČT naskočilo, přepnu na Planetu - zase výpadky.

Začal jsem mít podezření. Nainstaloval jsem ovladač pro satelitní kartu, který neposílá data z transponderu přes dekódovací modul - Planeta HD normálně běžela i se zasunutým modulem, přes který ovšem žádná data nešla.

Nahodil jsem zpátky software pro podporu dekodéru a udělal další pokus. Vzal jsem dekodér ze stolního přijímače a použil v PC - Planeta HD jela bez problému a zrovna tak i placené programy ze stejného transpondéru jako např. FightBox HD. Dekodér z počítače vyzkoušen ve stolním přijímači a chování naprosto stejné jako v PC, Planeta HD s výpadky, kódované programy mrtvé.

Vzhledem k tomu, že jeden dekodér fungoval se všemi transpondéry a druhý pouze s těmi, které měly datový tok do cca 55Mbps, dovoluji si tvrdit, že to bude zřejmě ten důvod, proč to někde nefunguje.
Konkrétně tedy dekóder Technisat naprosto bez problémů, zatímco easy.TV a AlphaCrypt TC (oba od Mascomu) pohořely.

No a dnes, na přenastavených transpondérech Skylinku se to chová přesně stejně jako to bylo u Satellite BG. Jestliže máte tedy kvalitu signálu v pořádku, může tu být problém právě dekodéru který už prostě "nestíhá" těch 66Mbps které lezou z přenastaveného transpondéru.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 3. 3. 2014 20:32

Hm Hm.
Esteze mam Dreambox a parabolu nastavenu od oka :D
Asi ho predam a ohnem parabolu aby som nevyzeral tak bezchybne.
Je len zaujimave ,ze na inom fore kde sa prave o sat technike hovori obsirnejsie vela ludi malo problem "preco TP 11797 nejde"....
Zaujimave ,ze 25.2. uz sa na tento problem nik nepytal. :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 3. 3. 2014 22:27

Na jiném fóru to řešili ještě 1.3., přičemž vlákno založil někdo komu to nefungovalo s DreamBoxem. Takže je to asi i o lidech.
Ostatně, parabolu mám taky nastavenou od oka - podle ukazatelů na přijímači.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 4. 3. 2014 15:59

Problem nebol ani tak v zle nastavenych parabolach ale v tom ,ze skylink drzal to preladenie a celu zmenu TP az do hranicneho datumu 25.2. a vlastne tak vznikla dilema ci to pojde alebo nie.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mišakov 20. 12. 2014 13:21

Zdravím,já koupil před týdnem nový receiver GoSat 7056 a nechal naladit u prodejce.Přinesl domů a vyměnil za Mascom.Jenže co na Mascom fungovalo v pohodě na novém pozoruji problémy.Cukání programů při stejné kvalitě i úrovně signálu.Obojí 99%.Mám parabolu 90cm,motor a dva receivery.Jediný rozdíl je,že nový receiver je spojený s TV kabelem Scart a starý Mascom kabelem HDMI.Je možné,že to má vliv?Ale předtím byl Mascom také spojený Scartem a fungovalo to.Prosím poraďte.Dík
Mišakov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2014 13:50

Teoreticky může zlobit SCART výstup. Otázka zní...

1. proč je nové zařízení připojeno přes horší a starý SCART?

2. jestliže skutečně zlobí SCART, bude se receiver reklamovat/vratí se?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 20. 12. 2014 15:35

@Mišakov
A preco teda neskusis zapojit ten GoSat pomocou HDMI?
Co Ti v tom brani. Ved na to aby si zistil ci ma vplyv na vypadky kabel nemusis chodit po odpovede na forum.
Ale v principe scart moze kludne sposobovat tieto problemy. Ono tej kvalite samotných konektorov ci kablov uz velku vahu nik nepriklada.

Aky je tam FW? Treba hladat inde na iných forach ktore sa problematike sat prijimacov venuju podrobnejsie ci to nie je jav suvisiaci s FW. Mozno iny FW riesi pripadne problemy.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 19. 2. 2015 22:31

Nový dotaz

Dnes jsem zaznamenal u Skylinku a stanice NOVA HD velké kostečkování obrazu. Může mi někdo potvrdit tuto anomálii také?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 20. 2. 2015 05:26

V poslednej dobe je toho viac.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků