Výběr nové televize Full HD 32"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Novotak33 26. 3. 2010 16:19

Ahoj,
vybírám novou televizi, jako náhradu za starší CRT televizi . Zatím se mi jako nelepší v poměru cena/výkon jeví Samsung le32b541 ( http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televi ... 2B541.html ) , ovšem nevím, jestli je to to nejlepší, comohu za ty peníze sehnat. Nechci do toho dávat více než 11 000,-kč. Co chci aby TV měla je : FullHD rozlišení, úhlopř. 32", DVB-T/popř -C tuner a s MPEG-4 HD. Když toho TV bude umět více, budu rád. V budoucnu k ní hodlám připojit buďto nějaký síťový přehrávač nebo BD přehrávač, popř. PC. Jde mi také docela o příjem HD vysílání na interní tuner ( to ta Samsung LE32B541 by mít měla ).
Ještě by mě zajímalo, jaký typ panelu má ta LE32B541 . Někde jsem četl, že S-IPS, ale nevím, jestli je to pravda.
Díky za odpověď.
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2010 16:24

Samsung použiva vlastne PVA panely.
Inak nejaky dôvod prečo to musi byť Full HD? Ak nesediš od TV pol metra, pri uhlopriečke 32" rozdiel medzi full HD a HD ready nerozoznaš.

Ak teda Full HD tak Philips 32PFL5604H: http://www.videoexpert.cz/lcd-televize- ... 32pfl5604h. Obrazovo lepšia kupa za tu cenu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Novotak33 26. 3. 2010 16:27

Ale PVA mají špatnou odezvu, ne ? Viz c-PVA panel Samsungu.
Od televize nesedím moc daleko, max 1 metr. Nechci, aby byl rastr moc viditelný.

EDIT :
V čem má ta Philips lepší obraz ? A je to hodně znatelné ?
V prvním příspěvku jsem zapoměl dodat, že bych chtěl bílou TV ( kvůli bytu ) .
Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5Ghz @ 2.5Ghz, Gigabyte EP45-DS3R, A-DATA Vitesta Extreme Edition 2x1Gb, ASUS nVidia GeForce 6600, Seagate 80Gb 7200.rpm, Samsung SH- 223F, Forton 350W.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2010 17:35

Kedže to predpokladam nebudeš použivať ako monitor na hranie hier, odozva je v tomto pripade irelevantna.

Philips ma lepši panel (10 bit. oproti 8 bit. u Samsungu), lepšie podanie farieb, subjektivne vyšši kontrast, obraz pôsobi celkovo prirodzenejšie.

Keď to ma byť biele, veľa možnosti nie je. Ešte mi napada Panasonic 32C10ES: http://www.videoexpert.cz/lcd-televize- ... x-l32c10es. Tiež za danu cenu veľmi dobry model. Sice nie je Full HD, ale pri tejto uhlopriečke je to fakt jedno.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Novotak33 26. 3. 2010 17:42

Ne, bude to používáno jako klasická TV. Pokud vím, špatná odezva se může projevit i u rychlejších scén filmů , ne jen her, takže si myslím, že porovnání odezv je relevantní.
Je ten rozdíl hodně znatelný, třeba hned na první pohled ? Nebo bych musel mít obě TV vedle sebe, abych přišel na barevný rozdíl a to bych se na to ještě musel pořádně soustředit ?
Díky RG .

EDIT : K tomu barevnému podání , na svém TN panelu ( mám ho od vánoc ) sleduji špoatné barevné přechody ( barva nepřechází plynule, ale jakoby po kusech, nevím, jestli jsem to pospal srozumitelně ) , je mi jasné, že to bude TN 6bit + dithering, ale jestli se mohu s nečím takovým setkat i u 8 - 10 bit panelu PVA ?
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2010 18:16

To je prave o tom, že porovnavať hry a filmy či tv vysielanie z hľadiska odozvy je trochu mimo. Navyše realna odozva je niekde inde ako udavana (papierova) a nie je vynimkou, že Tv, s udavanymi 2 ms ma realne horšiu odozvu ako tv, kde pišu 8 ms. Realne sa vždy pohybuje v určitom rozmedzi od jednotiek po desiatky ms bez ohľadu na použity panel. A aj keby ta vyrobcami udavana odozva platila, rozdiel medzi 2 a napr. 8 ms oko nema šancu rozoznať.
A aby to nebolo jednoduche, zaleži hlavne na kvalite elektroniky, nastaveni či kvalite signalu.

Pokiaľ ide o farebne prechody, v tejto cenovej relacii sa to vyskytuje, hlavne pokiaľ ide o stupne šedej.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Novotak33 26. 3. 2010 18:25

Je to ještě viditelné u 8 bit, nebo tam už ne? Přeci jenom už i 16 mil barev je celkem dost, oproti 262 000 u 6-bit TN.
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 3. 2010 18:34

Ano je. Povedal by som však, že to ani nezaleži od počtu farieb, ale od inych faktorov. Ľudske oko totiž rozozna aj tak len cca 10 milionov farieb, takže či ich tam je trilion alebo 16 milionov je uplne jedno. Zaleži to zrejme na kontraste, kvalite panela, elektronike ako dokaže obraz spracovať a pod.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 3. 2010 19:46

K tomu Samsungu - už jsou k dostání modely 2010 a začínají na celkem zajímavých cenách. Ale netuším jak velký je rozdíl oproti loňským. (v názvu je místo "B" > "C")
Jinak k tomu HD Ready - tady na foru(i jinde) se vedly spory, jeslti je na SD vysílání lepší HD Ready nebo Full HD. Někdo psal že HD Ready, protože si televize nemusí tolik "vymýšlet", jiní zase psali, že vlastně je jednodušší přepočítat SD signánl na Full HD, než na HD Ready. TAk si vyber
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Novotak33 26. 3. 2010 21:27

K těm nový Samsungům jsem nic moc nenašel. Já jsem se nad tím, jestli HD ready nebo FullHD moc nerozmýšlel, chtěl jsem od začátku FHD.
Asi vezmu toho Samsunga LE32B541. Splňuje parametry a je za rozumnou cenu, hlavně jsem ho již viděl na živo a celkem se mi zamlouval.
Ten philips se mi nelíbí moc designově.
Ale i tak díky za rady :-) .

EDIT :
Jen poslední dotaz. Je nějaký propastný rozdíl mezi TV 50Hz a 100Hz a více ? Někde jsem četl, že s větší obnov. frek. je obraz ostřejší, atd. Je tedy 50Hz vhodná na sledování BD disků ?
Novotak33
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 27. 3. 2010 00:44

Ryan Giggs píše:Ano je. Povedal by som však, že to ani nezaleži od počtu farieb, ale od inych faktorov. Ľudske oko totiž rozozna aj tak len cca 10 milionov farieb, takže či ich tam je trilion alebo 16 milionov je uplne jedno.

Zašik blbosť, uvedom si, že to tam nie sa na parádu, a vždy to bude stúpať, a vždy bude lepší obraz, až ich bude trilión miliónov a potom uvidíme, či ešte dačok uvidíme. :hm :hm Aj prehrávače robia 100 000 Hz a ušíčko čuje ľeň do 20 000 Hz!!!!!!Varum?Darum? :hm :hm
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 3. 2010 09:55

Ja netvrdim, že rozdiel medzi 8 a 10 bit. panelom nie je viditeľny. Ale nie je to o počte farieb, ale o inych veciach.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dinkylinky 29. 3. 2010 16:29

Ryan Giggs píše:Ja netvrdim, že rozdiel medzi 8 a 10 bit. panelom nie je viditeľny. Ale nie je to o počte farieb, ale o inych veciach.

Jen by mně zajímalo, protože to nebylo zodpovězeno. Je nějaký velký rozdíl u samsungů mezi řadou B a C?
dinkylinky
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 3. 2010 17:24

C a B nie je rozdielna rada, ale rozdielny ročnik. BXXX su minuloročne, CXXX su tohtoročne modely (čerstva novinka). A kedže sa ich predaj iba rozbieha, malokto ma zatiaľ s nimi skusenosti.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod dinkylinky 29. 3. 2010 17:44

Ryan Giggs píše:C a B nie je rozdielna rada, ale rozdielny ročnik. BXXX su minuloročne, CXXX su tohtoročne modely (čerstva novinka). A kedže sa ich predaj iba rozbieha, malokto ma zatiaľ s nimi skusenosti.

Jde mi o to, že vybírám novou TV. Přes víkend jsem toho přečetl hodně na avmanii a vyšlo mi, že nejlepší v mé cenové kategorii /32LCD, tak do 12000, max 13000/ jsou Philips 5604 /je i 5624, ale nevím, jaký je tam rozdíl/, pak Samsung b550 nebo Panasonic typ TX-L32S10E . Mám UPC, takže potřebuji DVB-C, což znamená, že padá LG a Sharp. Asi doporučíš Philips, ale zajímalo by mně z hlediska pozorovacích úhlů zespoda jak na tom je. Dívám se totiž na TV ze vzdálenosti 2-3 a TV je asi 0,5-1m ve výšce nade mnou. Takže teď váhám mezi těmihle TV.
Budu každýmu vděčný za radu.
dinkylinky
Junior

Další stránka