TV pro rodiče

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jen tak 16. 10. 2010 20:33

Ahoj, chtěl bych poradit s výběrem nové tv pro rodiče. Většinou se dívají na tv a mají pozemní

digitální signal ted řešený set top boxem. Občas se dívají na dvd, vlastní přehrávač s HDMI který

ted neuplatní, ale tak v nové tv už by to tak mělo být.

Jde mi o to jestli je tedy lepší pro kvalitu obrazu vybírat z tv které jsou HD ready nebo i přes to

pozemní vysílání vybrat full HD. Četl jsem , že přepočítávíní z SD vysílání do full HD je znát víc

než do HD ready, což je logické , ale jde mi o to jak moc je to vidět. Uhlopříčka by měla být

kolem 80 , koukat na to budou z 2,2 až 2,5 metrů. Cena při výběru hraje taky celkem velku roli,

takže by měla být do 13 000Kč.

Poradíte prosím jde o ten obraz , je tolik modelu a značek že se v tom dost ztrácím.
někdo nějakej nápad ?
Předem moc dík
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod smood 16. 10. 2010 22:04

Podle mého testování a porovnávání bych osobně koupil Philips 32PFL5405H. Výborný obraz, slušná výbava a cenově se taky vejdeš. :-)
smood
Junior

Odeslat příspěvekod josska00 17. 10. 2010 07:35

dotaz pro smood: k tomu 5405 - taky o něm uvažuji, měl jsi možnost porovnat s led modelem 5605? Stojí ty 2000 navíc za to? Nejde mi snad až tak o spotřebu, ta je prý stejná, ale má ten 5605 díky led podsvícení i lepší obraz? Díky.
josska00
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 17. 10. 2010 09:16

Philips
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jen tak 17. 10. 2010 11:09

No popravdě o Philipsu jsem ani neuvažoval. Všude jen slyším

Samsung nebo LG pak Panasonic a Sony.

Máte někdo s těma Philipsama zkušenosti? nebo jen jste se napálili a ten to přejete dalším :-D
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 17. 10. 2010 12:29

Tak jsem našel pár zástůců . Kterej by se vám nejvic pozdával nebo navrhněte nějakej jinej.Jen

připomenu že jde o nejlepší obraz DVB-T Mp

Navrhněte ještě někdo nějakej , ted mě tak napadlo že by nebylo od věci kdyby tv měla i analogový příjem, máme ještě ve společné anténě signal tří programů ze satelitu , tak aby o ně nepřišli : )

http://lcd-televize.heureka.cz/philips-32pfl5405h/

http://led-televize.heureka.cz/lg-32le5300/

http://lcd-televize.heureka.cz/lg-32ld550/

no to že tu dávam odkazy na LG a Philips neznamená že se rád nepodívám na jinou značku prostě navrhněte něco pěkného 8-D
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 17. 10. 2010 12:34

Já bych jim pořídil plazmu P37X20 dle zkušeností je to dost dobrá volba ale znám i několik starších uživatelů co stáhnou podsvícení na LCD podle měřiče výkonu a jsou spokojený i když ten obraz je dost bída .
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jen tak 17. 10. 2010 18:33

No nevím oni jsou rodiče moc spořivý: ) aby mi pak nenadávali až budou platit elektřinu , mají

započítaný i vysávač jednou týdně, aby jim to ta plazma moc nerozhodila : ) Další důvod je

váha, televize ma přijít na komodu z Aska takže aby se to nerozvalilo :D Popravdě oni už blbě

vidí a k očnimu je nedostanu ani svázaný, takže bych zůstal u LCD nebo LE, jde o to abych se

na ni mohl podívat a žít s tím vědomím, že jsem ji koupil já :mrgreen:

http://lcd-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l32s20e/

http://lcd-televize.heureka.cz/philips-32pfl8404h/ to je už trošku moc drahé , platit si ji boudou oni : )

http://lcd-televize.heureka.cz/panasoni ... ecifikace/

Trochu mě mrzí , že o nejmodernější technologii se tu rozjede debata, ale poradit v takovéto záležitosti se nikomu nechce :-\
Myslím že snad někdo takovéto tv domá má tak prosím podělte se o zkušenosti :tleskani
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 17. 10. 2010 19:09

To se tu už 100x psalo. jinak P37X20 má uvedeno průměrnou spotřebu 89W ten 32pfl8404 má 88W přitom heuréka uvádí 140W chce to mrknout vzadu na štítek tam je údaj který by měl odpovídat max spotřebě. Ta P37X20 bude tak v reálu za dne cca 110W při ECO , večer bych to viděl na těch 89W např P42GT20 večer veme za 2h 0,278kW/h a např. ready 50" je v pohodě na 190W

Tak pokud vyhovuje P37X20 ušetřené peníze za obdobnou LCD se ani v o něco větší spotřebě neutratí.
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jen tak 17. 10. 2010 19:42

PAVEL.2 píše:To se tu už 100x psalo. jinak P37X20 má uvedeno průměrnou spotřebu 89W ten 32pfl8404 má 88W přitom heuréka uvádí 140W chce to mrknout vzadu na štítek tam je údaj který by měl odpovídat max spotřebě. Ta P37X20 bude tak v reálu za dne cca 110W při ECO , večer bych to viděl na těch 89W např P42GT20 večer veme za 2h 0,278kW/h a např. ready 50" je v pohodě na 190W

Tak pokud vyhovuje P37X20 ušetřené peníze za obdobnou LCD se ani v o něco větší spotřebě neutratí.

No to jsem právě proto psal , koukal jsem co se tu píše a měl to být v tip , no nepovedl se :D

Tak ted trošku vážněji. Jestli mi to půjde.

Jde totiž o to, že v šude v obchodě mají zaplé HD vysílání nebo to jde z dvd přehrávače . Jsem

na malým městě a zatím jsem se ještě nikam nevydal, ochota zdejšíš obchodníku dát z ruky

ovladač je téměř nulová. Rodiče mají DVB-T tedy SD, nejhlavnější je tedy obraz né nějaké

přidané hodnoty a různý vstupy snad jen HDMI a scart nic víc ani není třeba. Z mého laického

pohledu myslím že full HD na SD signal je hloupost ale nevyznám se v tom jak dochází k

přepočítávání obrazu a tedy jestli je správnej můj odhad , že HD ready nebo nižší rozlišení

bude lepší?
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod smood 17. 10. 2010 19:50

josska00 píše:dotaz pro smood: k tomu 5405 - taky o něm uvažuji, měl jsi možnost porovnat s led modelem 5605? Stojí ty 2000 navíc za to? Nejde mi snad až tak o spotřebu, ta je prý stejná, ale má ten 5605 díky led podsvícení i lepší obraz? Díky.

Obrazově jsou oba modely více než srovnatelné. Kde je ovšem diametrální rozdíl, jsou pozorovací úhly. Model 5605 má jedny z nejhorších, co jsem za poslední dobu viděl. Mimochodem 5405 má panel LG a model 5605 má panel od Sharpu.

Šel bych do 32PFL5405.

-- 17. 10. 2010 20:53 --

Ještě k té spotřebě. Je to strašně individuální a záleží na tom, jak si kdo nastaví parametry obrazu a jaká scéna právě běží na obrazovce.
Například při nastavení na "moje" oči jsem se u P37X20E pohyboval kolem 150W. Ovšem vypnutý Eco režim a podobné věci. Na to se nedalo dívat (strašně tmavé a nekontrastní, bílá šedá jako prase) :-! .
smood
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 17. 10. 2010 20:06

Smood takže jestli to chápu dobře, plazma má černou černou ale bílá je šedá a Lcd má bílou bílou a šedou černou :D Ale ted vážně , jak je to tedy s tím rozlišením ? Hlavně nechci aby to v SD bylo pak nějak rozmaznutý nebo nevýrazný nebo další zpraví to při velikosti 32 vdálenost sledování z 2,5 až 2,7 metru ?
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod smood 17. 10. 2010 20:15

N 2,5m bych se nebál ani 37". Na té menší bude obraz vypadat každopádně lépe :-) .
smood
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 17. 10. 2010 20:21

Na teorii kašly a na parametry TV v podstatný je jen to co uvidíš za obraz.
V roce 2008 jsem měl možnost srovnávat několik LCD na jednom DVD disku(film cca 85r) v OK prodejně díky již druhé výměně LCD (dotyčný nechtel plazmu) samsung šum v obraze JVC fullHD dokázal šum odstranit, ale neměl DVB-T proto padla volba na SONY 40S4000 kde šum byl tak na25% (myšleno JVC 0% a SAM 100% ) na úhel pohledu nebylo potřeba brát zřetel, dnes se kvalita posunula o dost dál ale např edgeLED v začátcích dost bída obzvlášt na DVB-T
zato local dimingLED je vetšinou OK .Hodnotit TV můžeš na SD pokud se DVD připojí k TV přes skart , cinch , DVB-T přes anténí nebo společný jiný rozvod po větší prodejně je většinou nepoužitelný. Např v Elwktro Word maj TV propojený přes HDMI a tak se vlastnosti dají slušně porovnat, ale pro (SD to není optimální )
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hornet F-18 17. 10. 2010 22:15

Najnizsiu spotrebu maju sharpy 600/705, pri 32" idu pod 50W, po kalibracii.
Hornet F-18
Junior

Další stránka