TV pro rodiče

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 11. 2010 10:16

Jen tak píše:No nemají králikárnu :D , ale na tv se divaji přes kratši stěnu, je to teda ty 2 z křesla až 2,5 metru z gauče. Jde o to, že mají jen DVB-t signal a nejsem si jistý, jestli z těch dvou metru se zkrejou nedostatky signálu . Proto si myslím, že měnší uhlopříčka to trošku schová.

Plazma je malo nachylna na nekvalitny signal, dokaže lepšie maskovať nedostatky v obraze. Takže ani na 42" nebude dvb-t žiadna tragedia. Ta veľkosť je vec zvyku, po čase bude aj to na taku vzdialenosť pripadať male. Obzvlašť ak tam pôjde nejaky kvalitnejši zdroj (hoci aj nejake DVD).
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lumix22 14. 11. 2010 10:54

smood: myslím, že jsem se vyjádřil celkem jasně proč jsem změnil názor na tu LE5300. Pokud jsi to nepochopil, což asi ano, tak je to bohužel tvůj problém. Nebudu to vícekrát opakovat. :-)
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smood 14. 11. 2010 11:27

lumix22 píše:smood: myslím, že jsem se vyjádřil celkem jasně proč jsem změnil názor na tu LE5300. Pokud jsi to nepochopil, což asi ano, tak je to bohužel tvůj problém. Nebudu to vícekrát opakovat. :-)

Fajn.
smood
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 14. 11. 2010 12:40

Jakej máte názor na tuto tv - philips 32PFL5605H má přímé led takže by neměla mit problém s nerovnoměrným podsvícením.
Viděl ji někdo ? já zatím neměl to štěstí u nás je nějak nemaji hold malý město asi nebo jsou tak špatný ? Na netu jsem narazil ještě na philips 32PFL5625H
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod smood 14. 11. 2010 12:59

je to dobrá Tv bez problémů s nerovnoměrným podsvícením. Jen má na můj vkus podprůměrný pozorovací úhel. Ale napřímo je gut. Pleťovka lehce do červena a nepodařilo se mi s tím nic moc udělat. Výborná ostrost a jedno z nejlepších podání černé v této kategorii.
smood
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 19. 11. 2010 22:54

Tak v neděli jdu skouknout tv . Proto bych byl rád kdyby mi někdo pomohl s tím co si sebou vzít na flešce.

Neposlal by mi někdo pls záznam SD vysílání pls nemam jak ho nahrát , chtěl bych to zkusit jak to bude na tv vypadat , nemyslím že by někde měli DVB-T.
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 21. 11. 2010 19:57

Tak jsem byl v Datartu, Okey a Elektro Wordu

Došel jsem k tomu, že at koupím co koupím, bude to velkej krok zpět v kvalitě obrazu.

Už myslím , že není vůbec na místě řešit jakej typ tv, jaký podsvícení atd.

Je teda pravda , že jsem neviděl plazmy s DVB-T signálem ale jen s analogovím a to je nekoukatelný ( v Elektro Wordu měli naladěný u plazem jen analog signál )

U lcd byl i DVB-T signál, analog občas nějaká čára a neostrý , digitalní teda bez čar ale taky je to proti CRT velkej kus zpátky.

Nejvíc se mi líbil DVB-T signál u Philipsů a pak u Sharpu ( ma takovej pro mě přirozenej obraz, řekl bych takovej hladkej nebo měkej)ale pořád dost bída. Hold jde pokrok kupředu a bude muset mít každej satelit .

Na sonce nevím přesně typ, bylo to LCD, jsem viděl černobílý film a vypadalo to jako malovaný a nepodařilo se mi s tím nic udělat jen se to zlepšilo při snížení ostrosti.

No myslím, že jedinou výhodou dnešních tv je jejich vzhled a hloubka , ale obraz jedině s kvalitním signálem .

Už jsem rodiče připravil na to , že hold budou mít obraz horší než na tesla pluto :D vo dostali svatebním darem 8-D

Ještě jsem si všimnul, že v těhto řetězcích mají nějaký zvláštní modeli třeba Philips 5625
prostě ty předposlední čísla kde je normálně nula byli jiný numera.

Dám si ted přestavku a pak koupím co přijde pod ruku a bude , myslím že to ve výsledku výjde na stejno jako se stím takhle zabývat.
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod MITA 21. 11. 2010 20:21

Já už TV vybírám 4tej měsíc a zjišťuji to stejný jako ty 8-D Zlatá CRT
MITA
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 21. 11. 2010 20:25

MITA píše:Já už TV vybírám 4tej měsíc a zjišťuji to stejný jako ty 8-D Zlatá CRT

A máš už nějakýho favorita ? :-D

Vrátte nám CRT :D

Jako chápu , že všechno má svůj vyvoj . Proč proboha , ale aspon do těch 32" nedělaji nižší rozlišení na co mi proboha je Full HD nebo HD když na to nemám signal a vlastně ani DVD :hm
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod smood 21. 11. 2010 20:40

Ten problém je v tom, že se výrobci holt neřídí podle mizerné kvality signálu v ČR. A není se co divit. Jinak nevím, jakou velikost mají rodiče nyní, ale pokud je to např. CRT 21" a teď jim koupíš LCD 21", tak z té vzdálenosti cca 2,5 -3m to bude skoro stejné.
Větší panel holt na tom mizerným signálu prohraje.
A nebo jim vysvětli, ať investují do HD sat., ale to zase není zadarmo. Ačkoliv ta jejich současná telka je stála v přepočtu k tehdejší hodnotě koruny min. 2x tolik.
smood
Junior

Odeslat příspěvekod Jen tak 21. 11. 2010 20:44

Ted mají 72 Sony Trinitron nebo tak nějak typ presně nevím, další věc je ze ted se jim 82 širokouhlá bude zdát ještě menší než 72 :-)

Jé může mi ještě někdo vysvětlit jak je to s těma formátama , proč dvd je s černýma pruhama a není přes celou tv když je 16:9 ?

Jde taky o to, že ten satelit není kam, bydlí v přízemí a to ještě do dvora , takže by se satelit chytal leda na střeše( je to uzavřený dvůr , všude kolem domy)

A ze střechy by se musel výst kabel přez 6 poschodí, prostě je jednoduší mít spol antenu s DVB-T.
Věřím že by to šlo ale zase by to o to víc stálo.
Jen tak
Junior

Odeslat příspěvekod PAVEL.2 21. 11. 2010 21:59

No a právě o tom to je na co mi je super LED LCD 200Hz a buhví co když obyč plazma za 11000,- udělá rozumný obraz a co jsem mě možnost vidět P42GT20 je to jedna z mála co dokáže přirozeně zobrazit jak nekvalitní starý film i HD super obraz ještě je ve hře SONY tam mám dojem podobný ale neměl jsem zatim čas to na svém DVD prozkoumat .
PAVEL.2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ka-spel 22. 11. 2010 00:14

MITA píše:Já už TV vybírám 4tej měsíc a zjišťuji to stejný jako ty 8-D Zlatá CRT

Tak to jsem na tom taky stejně. Zatím váhám mezi Panasonic G20 a LG PK760, ale TV pro mě není priorita a tak než zcela klekne, tak snad bude něco lepšího za rozumnou cenu.

-- 22. 11. 2010 00:28 --

smood píše:A nebo jim vysvětli, ať investují do HD sat., ale to zase není zadarmo. Ačkoliv ta jejich současná telka je stála v přepočtu k tehdejší hodnotě koruny min. 2x tolik.

HD sat zase není taková pálka pokud koupíš Fergusona za cca 2500.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 22. 11. 2010 00:29

Jen tak píše:A ze střechy by se musel výst kabel přez 6 poschodí, prostě je jednoduší mít spol antenu s DVB-T.
Věřím že by to šlo ale zase by to o to víc stálo.

Měl jsem kabel přes 8 poschodí (nebyl nutný, jen jsem nechtěl mít talíř za oknem v 1 podlaží), ze střechy, přes 36 metrů, no problem. Metr zcela vyhovujícího kabelu stojí dnes od 5 korun, jde jen o to nebýt líný a než koukat na DVB-T, tak bych bez váhání zainvestoval pár korun, nejvíc stojí práce.
vpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jen tak 12. 12. 2010 13:13

Tak ještě stále vybírám 8-D

Mě osobně se líbí Philips ale to ovládání je fakt na houby, hlavně mě vadí že se automatické vypnutí musí řešit tak složitě přes menu, jelikoš je otec zvyklí usínat u tv tak to by asi hrála 24 hod vkuse , když by musel do menu 8-)

Takže to nejspíš bude LG. V jednom obchodě jsem se bavil s prodavačem a ten mi říkal , že osobně by šel do Panasonicu nebo Philipsu že mají narozdíl od ostatních značek nejen horizontální a vertikální kontrolu obrazu ale i uhlopříčnou ? nevíte je to pravda ?

Dneska jsem na netu taky narazil na LG 32le3300 nevíte někdo o této tv něco blíž ? Tu na foru ji snad nikdo nezmínil ani neřešil. Vím že je to nejnižší led model ale zase mě na tom zaujalo že má nižší rozlišení panelu tede jen HD ready , což myslím že pro DVB-T signal by mohlo být dostačující a možná i výhodnější než Full HD.

Tak jestli někdo k té tv něco víte budu rád za každej poznatek.
Jen tak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka