Sharp LC-43CFE6242E - dobra volba?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slavo963 22. 10. 2015 21:17

Vybiram novou televizi, 43'', ''za malo penez, hodne muziky'', kolem 13tis, cim mene tim lepe.
Pozadavek je co nejlepsi pomer cena/vykon, i kdyz to v tehle kategorii bude asi prast jak uhod.
Budu do ni poustet satelitni signal(freesat nebo skylink, jeste nejsem rozhodnuty) a prehravat filmy z notasu(hodne se mi libi WiDi, streamovani z notebooku pres wifi z pohodli gauce)


Pozadavek je smart TV, satelitni tuner; 100Hhz nebo direct LED by byl bonus.
Myslel jsem, ze v dane cene nelze nic takove sehnat, protoze se koukal na specifikace jenom ''osvedcnych'' znacek ala Samsung/LG/Panasonic/Sony, ale nahodu jsem objevil tuhle TV, 43" Sharp LC-43CFE6242E:
https://www.alza.cz/43-sharp-lc-43cfe62 ... 5.htm?o=33


zde je plna sepcifikace:
http://www.sharp.eu/av/wp-content/uploa ... E6242E.pdf

Recenze jsem nikde nenasel, take zadne zkusenosti uzivatelu. Ale v tehle cene mit 100Hz panel a Direct LED je hodne lakava :hm . Co myslite, nebude to spatna volba?

Jako dalsiho kandidata mam 43" LG 43LF630V, ale tam to je jenom edge LED
https://www.alza.cz/43-lg-43lf630v-d2412218.htm?o=1


Pritomnost satelitniho tuneru je pro mne klicova a tim se mi snizuje manevrovaci moznosti v tehle cenove kategorii.
Diky za jakekoliv postrehy...klidne piste i jine kandidaty, kdyz bude nejaka TV jenom 50hz a edge ale s dobrymi recenzemi...
Naposledy upravil slavo963 dne 23. 10. 2015 07:05, celkově upraveno 1
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2015 06:08

Direct led je v tejto cene praveze drviva vacsina TV. Je to domena najma lacnych TV, kedze je to jednoduchsie na vyrobu a aj lacnejsie. Prave na edge je vacsi problem narazit. Lenze on to nie je ziaden bonus, oproti edge led to nema absolutne ziadnu vyhodu.
Nespoliehal by som sa na to ze ten Sharp je skutocne 100 Hz.
Za tie peniaze je to malo realne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 23. 10. 2015 07:09

opraveny nefunkcni odkazy...

ja vvzdy myslel, ze EDGE ma teoreticky i prakticky horsi parametry podsviceni...

Kdybys mel v sucasnosti vybrat nejake 42-43'' TV v tehle cenove kategorii(nehlede na me pozadavky), co doporucujes?
slavo963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2015 08:52

Teoreticky by direct podsvietenie malo byt lepsie. No prax ukazuje ze to tak nie je. To podsvietenie moze byt kludne horsie. Je to model od modelu, kus od kusu.
Su to lacne TV kde je tych diod za panelom malo, nie je to ako v minulosti ked tie drahsie modely podsvetlovalo tisic ci viac diod. Preto to u tych sucasnych nema ten efekt aky by malo mat.

Tie nove Sharpy videl malokto a je o nich nula informacii. Navyse ich od tohto roku vyraba uplne ina firma tak bohvie co od toho cakat. Je to velka neznama.

V tejto cenovke a uhlopriecke toho vela nenavymyslas. Velky vyber nie je. Okrem tych co mas vo vybere este mozno Samsung UE43J5572. V 40" uz by sa nasli aj nejake 100 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slavo963 26. 10. 2015 00:01

Tak nakonec zmena, dostal jse mi do rukou google chromecast a je to hodne pouzitelna vecicka a tim padem smart TV byt nemusi, radsi pujdu do vyssi uhlopricky.

Co rikate na Philips 47PFH5209/88, je to sice minulorcny model, ale to snad nevadi, muzu koupit za cca 370e(10 000kc)
slavo963
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků