Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2018 12:57

To nie je nic vynimocne. Bohvie akych brigadnikov tam maju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 11. 2018 13:13

Oreo tam bude ale neskor...najprv sa bude implementovat Oreo na starsie modely.2018 pridu na radu naposledy.

-- 15. 11. 2018 13:15 --

Viac sa da najst tu:
https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... 1536045146
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 11. 2018 13:23

•Ambilight. Jakkoliv jsem byl k tomuhle skeptický a očekával, že to bude první věc, kterou vypnu, i proto, že na to mám TV opravdu nevhodně umístěnou, je to fakt super

Má ten Ambilight cenu když je ta TV třeba v rohu místnosti, nebo třeba 2 m od zdi a ještě našikmo?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 11. 2018 13:26

2m od steny je dost..co som skusal tak najlepsie je to do takych 80 cm.Mozno 1m max.
potom Ti to uz osvetluje dost velky priestor na stene.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 11. 2018 14:20

Lol, na tý podpoře jsou fakt mamlasové. Nejprve mě 2x ujišťují, že tam Oreo už učitě je, načež mi (po tom, co jsem jim mimo jiné poslal screeny s verzí Nougat) stručně sdělí: "Omlouváme se a žádáme Vás o trochu trpělivosti. Android Oreo je už postupně uvolňován v brzké době bude i ve Vašem modelu." To to nemohli napsat rovnou? Vážně k tomu potřebovali screen, MAC adresu, sériové číslo, kódové označení verze a já nevím co všechno ještě chtěli?

ad Ambilight: Já mám televizi cca 30 cm od zdi, ale víceméně "utopenou" ve stěně, přičemž alespoň kousek místa okolo ní je prakticky jen na bocích. A i tak se mi to líbí, asi jsem barbar. Co se týká vzdálenosti, tak bych to neviděl až tak černě - svítí to fakt hodně. Když ji vytáhnu do prostoru, tak ten ambilight osvítí půl místnosti a strop. Ale samozřejmě platí, že menší vzdálenost = lepší efekt.
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 11. 2018 14:41

Koukám na ten manuál. K té plynulosti pohybu by to asi mělo být toto:

Natural Motion
 (Nabídka
televizoru) >  Nastavení > Obraz > Více
možností > Pohyb > Natural Motion.
Díky funkci Natural Motion jsou všechny pohyby
hladké a plynulé.
Výběrem možnosti Maximum, Středně
nebo Minimum lze nastavit různé stupně redukce
trhavých pohybů, které jsou obvyklé u filmů na
televizoru. Nastavte
možnost Minimum nebo Vypnuto, pokud je na
přehrávaném filmu na obrazovce zřetelný šum.
Poznámka: Funkce je dostupná, pouze pokud je
možnost Styly pohybu nastavena na
možnost Osobní.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 11. 2018 16:24

Ambilight: je možné nastavit dle požadavků uživatele: styl, já mám Standard, jas: mám 2 ( z 10), sytost barvy, mám -1 ( výchozí je 0) a barva stěny.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrbrett 16. 11. 2018 14:19

Mám 43PUS7303 a zrovna si hraju s nastavením obrazu, máte nějaká doporučení? Díky.
mrbrett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 16. 11. 2018 18:01

to mrbrett: a co jste si vylosoval? VA nebo IPS? Já byl dnes očíhnout 50" a přijde mi,že obličeje moderátorů (čt 24 hd nejspíše přes dvbt) jsou hodně dost do oranžova :-( i přesto, že jsem se s tím měl možnost pohrát, tak gogen vedle vypadal obrazovo líp...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 11. 2018 19:48

kurcatovium nemám tolik času podrobně to zde číst, nicméně několik drobností, které teoretickou mohou napovědět.

U některých TV - Philips to tak měl taky, se jednotlivé profily obrazu, mohou nastavit vždy odlišně pro jednotlivé typy vstupů/tunerů/aplikací. Proto je nutné vždy si po spuštění jiného vstupu/tuneru/aplikace, překontrolovat obrazový setting. Hlavně tam, kde Tě to zajímá.

A druhá věc. Konkrétně Philips měl u některých modelů dříve bug, kdy se nastavení obrazu, či jejich část, kupříkladu po přepnutí kanálu, vypnutí TV atp. vynulovala zpět do továrního nastavení.

Jestliže televizor po instalaci nahrál po sobě několik jdoucích aktualizací, doporučuji provést obnovu do přepravních hodnot s následným novým nastavením a naladěním. Tudíž udělat tzv. kompletní reset (u Androidu včetně vymazání interního úložiště).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod mrbrett 16. 11. 2018 22:22

no kdyz si s nastavenin obrazu hraju tak stejne většinou skončím tak ze vyresetuju Standard profil.. ale ze by to nekdy melo oranžový nadech to ne..mela by mit VA ne?
mrbrett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 16. 11. 2018 23:01

to mrbrett: může mít jak ips, tak va panel. Nevím, ale i další úhlopříčky měly taky dosti oranžový nádech :-( chtělo by to se s tím vic pohrát, ale přijde mi, že to moc není v zájmu prodejce. Někdy bohatě stačí zaposlouchat se do rozhovoru prodejce se zákazníkem: "pane, jedině Samsung... sony to, panasonic tamto, lg hento, no jak vám říkám, jedině Samsung"
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 11. 2018 23:14

Nj., na prodejně stovky herzů jenom lítají...
IPS se pozná celkem snadno - z pohledu po úhlopříčce má šedomodrý prosvit
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 17. 11. 2018 07:54

Máme v práci nového kolegu který dříve pracoval v Planeu. Za každý prodaný výrobek LG dostal bonus k platu. Tak je to s těma prodavačema a jejich doporučením. Ono je lepší si věc kterou si chci kupovat proklepnout doma na netu, u televize se podívat na prodejně na obraz a hlavně se se na nic neptat, protože pak se můžete třeba jako já dozvědět že ve všem hůře vybavený noťas který stojí stejně ako mnou vybraný je horší protože má 1tb úložiště které stejně nezaplním a úplně by stačilo 500.
MYCHAL S TVRDÝM
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 11. 2018 16:00

LG fandím z hlediska že jako jediní vyrábí OLED panely, v případě LCD je to už horší. Svýho času měli ale celkem kvalitní televize, začínali s tím local dimmingem (asi jako kompenzaci toho IPS s horším kontrastem).
Jsem si před lety kupoval TV a v Datartu mně doporučil LG, ale už tam ten model neměli, tak jsem to koupil přes net v Mallu. Tomu říkám poctivý prodejce - když doporučí něco, co už sám ani nemůže prodat...
stormborec
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka