TV do 15k na SD vysílání, Xbox, PS, filmy z PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvok 18. 12. 2018 10:43

WF má VA panel, WE má IPS. Lepší černá a kontrast u prvního, lepší pozorovací úhly u druhého.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soreno 18. 12. 2018 19:36

Tak dnes jsem se šel podívat na TV
Philips 50PUS7303
nějakou Sony řada 70něco
a Hisense H55U7A
no myslel jsem si že nejsem náročnej, ale to trhání obrazu u Hobita na Phlipsu a Sony je hrozný na Hisnse je to plynulý - nevím jestli je to jenom tím 100 Hz panelem nebo i nějakým nastavením. Na Philipsu jsem zkoušel nastavit rychlost obrazu na plynulý, ale bez nějakýho zlepšení. Dospěl jsem tedy k názoru, že jedině 100 Hz panel tzn. Hisense je to už nad rozpočet. Zkoušel jsem i SD nahranej seriál a paradoxně na tom Hisense se mi to líbilo nejvíc. Takže je rozhodnuto a teď už kdyby to kleslo na 15k a jdu pro ní :))))
Soreno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlkoslav 18. 12. 2018 19:48

heyhombre píše:vlkoslav: umí ta SONY KDL-49WE665 přehrávat filmy (přes WIFI, USB) s titulky vč. české diakritiky? Na Heurece je recenze z roku 2017 kde pán píše že ne. díky za info.

Tak jsem vyzkoušel přehrávání z flešky, WiFi bych musel ještě vykoumat, ale nejspíš to bude podobný. Přehrává to víc, než moje stará krabička (Egreat M34), což mě potěšilo. Ale s českýma titulema to není slavný. Je možné zvolit cca 10 "fontů", ve skutečnosti různých kódování, ale žádné není bezchybné. V tom nejlepším, pokud jsem stačil zaznamenat,chybí ž a š (jsou vynechána),v jiném sice jsou, ale zase chybí jiná písmena. Ty jsou relativně dobře čitelné. V jiných kódováních jsou české znaky nahrazovány kdečím a je tam i jeden "font" s rozsypaným čajem. Nenašel jsem žádné možnosti nastavovat umístění a vlastnosti fontů.
Naposledy upravil vlkoslav dne 19. 12. 2018 11:18, celkově upraveno 2
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 12. 2018 20:07

Tak to mě ten Philips zklamal, ale je možný že tam těch nastavení bude víc...

Z manuálu:

Natural Motion

(Nabídka televizoru) > Nastavení > Obraz > Více
možností > Pohyb > Natural Motion.

Díky funkci Natural Motion jsou všechny pohyby
hladké a plynulé.
Výběrem možnosti Maximum, Středně
nebo Minimum lze nastavit různé stupně redukce
trhavých pohybů, které jsou obvyklé u filmů na
televizoru. Nastavte
možnost Minimum nebo Vypnuto, pokud je na
přehrávaném filmu na obrazovce zřetelný šum.
Poznámka: Funkce je dostupná, pouze pokud je
možnost Styly pohybu nastavena na
možnost Osobní
.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 12. 2018 20:24

V čem Tě zklamal. Oni to tak mají dlouhodobě - tři stupně nastavení. Navíc je jasné, že když nezvolíš Styl pohybu na OSOBNÍ, že asi těžko budeš mít možnost něčím hýbat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 12. 2018 20:36

To ne - jsem reagoval na Soreno - ale nevím, jestli měl nastaveno na Osobní...

Už to vidím:

Styly pohybu nabízejí optimalizované režimy
nastavení pohybu pro různý videoobsah.
Výběrem stylu pohybu lze zlepšit zážitek ze
sledování. (Film, Sport, Standard, Plynulý, Osobní)


Takže pokud měl nastaveno "Plynulý" - tak nemohl otestovat jak to zobrazí toho Hobbita...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Soreno 18. 12. 2018 20:57

Měl jsem nastaveno na plynulý.
Byla hloupost jít s dětmi testovat TV :)
Soreno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlkoslav 30. 12. 2018 17:02

vlkoslav píše:
heyhombre píše:vlkoslav: umí ta SONY KDL-49WE665 přehrávat filmy (přes WIFI, USB) s titulky vč. české diakritiky? Na Heurece je recenze z roku 2017 kde pán píše že ne. díky za info.

Tak jsem vyzkoušel přehrávání z flešky, WiFi bych musel ještě vykoumat, ale nejspíš to bude podobný. Přehrává to víc, než moje stará krabička (Egreat M34), což mě potěšilo. Ale s českýma titulema to není slavný. Je možné zvolit cca 10 "fontů", ve skutečnosti různých kódování, ale žádné není bezchybné. V tom nejlepším, pokud jsem stačil zaznamenat,chybí ž a š (jsou vynechána),v jiném sice jsou, ale zase chybí jiná písmena. Ty jsou relativně dobře čitelné. V jiných kódováních jsou české znaky nahrazovány kdečím a je tam i jeden "font" s rozsypaným čajem. Nenašel jsem žádné možnosti nastavovat umístění a vlastnosti fontů.

Tak jsem si s tím dneska ještě trochu pohrál. Když jsou titulky v souboru s kódováním ANSI, je to tak, jak jsem psal výše. Když jsou v UTF-8, při nastavení "fontu" č.11 (v TV označen UTF-8) jsem nezaznamenal žádný problém. Při kódování titulků v Unicode jede bez problémů "font" č.12 (UTF-16). Takže to asi jde.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod antarian 31. 12. 2018 16:25

Ahoj,
nebudu vytvaret nove tema. Prijde mi to jako vcelku dobry topic k pridani meho dotazu:

sony:
Sony Bravia KD-55XF7596

LG:
LG 55UK6500 - zrejme by bylo potreba dokoupit ovladac
LG 55SK7900 - tady je ale nejaka pochybna dostupnost
LG 55SK8000
LG 55SK8100

Philips:
Philips 55PUS7303 - tu jsem si i mohl tak nejak osahat a vyzkouset (ovladac je teda pekelny nastroj, ale snad by si na to clovek zvykl)

Panasonic:
Panasonic TX-55FX613E - nevim jake zde je ovladani hlasem (CZ ano nebo ne a co umi - zde je ale myslim jen pres extra aplikaci)
Panasonic TX-55FX700E - nevim jake zde je ovladani hlasem (CZ ano nebo ne a co umi - ten samy pripad co nahore)

pridavam jeste trochu drazsi moznost (ackoliv nevim jestli by se mi chtelo za ni dat tolik)
tcl u55x9006 - opet nevim jak je to s ceskym hlasovym ovladanim (CZ ano nebo ne a co umi)

Takze ano, jde mi hodne o funkci hlasoveho ovladani - proto je napriklad vyhozen Samsung, ktery nepodporuje cestinu a vim to. (youtube + prepinani programu + zvyseni hlasitosti by bylo super)
Obrazove bych rad nejak posoudil, ale nerozumim tomu ani trochu. (televizi nemam vzdy na prostredku ... rekl bych tak ... 0 az 30stupnu vychyleni od prostredka podle toho kde v pokoji jsem)
Uprimne ted mam LCD 40 palcu stare 9 let a obraz mi prijde v pohode :-D
Schopnost prehravat ruzne formaty apodobne to mit nemusi. Stejne vsechno poustim pres xbox a PLEX.
antarian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 12. 2018 17:10

Hodně velký rozsah cenový. Chtělo by to si stanovit nějaký limit, jinak takhle jeden nikdy nevybere.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antarian 31. 12. 2018 18:02

tak ono to je vsechno tak nejak podobne cenove :-)

+ / - 5000 :-D

sony:
Sony Bravia KD-55XF7596 - 16000

LG:
LG 55UK6500 - 14500
LG 55UK7550 - 17000
LG 55SK8000 - 18000
LG 55SK8100 - 19000

Philips (tuhle mame u otce):
Philips 55PUS7303 - 17000 (tady me to trochu stve stala 16000 :-) tak bych mozna cekal na akci)

Panasonic (zrejme hlas jen pres appku):
Panasonic TX-55FX613E - 14300
Panasonic TX-55FX700E - 17500

TCL (nevim hlasove ovladani):
tcl u55x9006 - 19990

Samsung (ale asi ne CZ hlasove ovladani):
Samsung UE55NU7442 - 15000

Hisense (tady taky nevim jak je to s hlasovym ovladanim):
Hisense H55U7A - 15000

takze ty rozdily v cene nejsou takove... Ja si klidne priplatim, pokud za to dostanu opravdu neco navic.
Primarni ucel je sledovani HD filmu + standartni TV vysilani + youtube

Hlasove ovladani, protoze vim ze u philipse je to fakt znat, ze reknete co chcete a mate to na youtube okamzite najite. (jen mi vadi ze jsem neprisel na zpusob normalniho ovladani)

Kazdopadne nejvetsi duvod pro to ovladani hlasem je to, ze kdyz vam prijde tchyne a pribehne k ni prcek s ovladacem na xbox a televizi a rika ji .... mimi mimi mimi mimi (coz znamena pust tam pisnicky s miminkama), tak predstava jak ji vysvetluju jak zapne xbox a najde tam youtube a na youtube najde pisnicky ... to fakt neee :-D :-D :-D

Jinak me by nevadilo ani ovladani hlasem u samsungu v anglictine. Problem je v tom, ze vyhledavani obsahu na youtube zadavane cestinou nebude na tuty fungovat, protoze to CZ vyhledavani zkomoli na nejaky podobny ENG paskvil, tim padem je to zcela nepouzitelny. (pokud je to jinak tak mi to nevadi)

takze bych to videl tak ze tam mam 3 kategorie (myslim ze to hlasove ovladani, ktere chci asi vetsinu televizi diskvalifikuje, ale nemuzu o nem prave za boha najit moc informaci, takze mi asi dokazi spis odpovedet jen lide co s tim maji zkusenost)
do 16000
do 18000
do 20000

Uprava: porizena philips 55pus7303 (sla do akce za 15000 jen je uz bohuzel bez 5 lete zaruky)

Kazdopadne z televizi co maji googke assistant mi zustala jen ta sony a lg a philips po dukladnem procitani vseho mozneho.

Nevim tedy jak si vuci sobe sony, lg a philips, ale tak snad to nebude uplnr blba volba :-))))

Kdyby jo dejte vedet, bych to jeste behem dneska mohl zmenit treba na tu sonku :-)
antarian
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků