TV 43", 10-12k,- Philips 6703/7303, Samsung NU7192?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 22. 12. 2018 00:29

Zdravím,
doma jsme se rozhodli nahradit stařičkou CRT Panasonic, poprosil bych Vás o pomoc s výběrem nové placky.

sledovací vzdálenost: 1,9 - 2,2m
úhlopříčka: nejlépe 43" (v nouzi by šlo i 50")
zdroj: DVB-T, časem T2, uvažuji o IPTV/ OTT službě (Kuky apod.), dále filmy z PC (fullHD), YouTube apod.
rozpočet: 10 000 - 12 000,-

zaujali mě:

Philips 43PUS7303 (mohu mít za 9 990,- )
5 let záruka, zde poměrně chválená, Ambilight zaujal bohužel jenom mě, zbytek rodiny ne :roll:
obávám se Androidu (rodiče určitě nebudou zajímat nějaké restarty apod.)
Philips 43PUS6703 (mohu mít za 6 990,- )
cena a 5 let záruka!
opět obava z androidu + zobrazení SD signálu
Samsung UE43NU7192 (9 990,- )
v prodejně celkem zaujal obraz, ale zřejmě jen díky hezkému a dobře nastavenému promu :-))

Novou TV už hledám řadu měsíců, stále se vyčkávalo, teď díky slevě na Philips jsem začal reálně uvažovat o koupi. Stojí příplatek 3k za 7303 za to? Viděl jsem ji na živo a v prodejně tedy naprosto zoufalý obraz (nějaký americký fotbal) - totální mazanina, obraz plný artefaktů apod. ale pevně doufám pouze ve špatné nastavení :-)) ...

Dále zásadní rozhodnutí IPS/VA
Nejraději bych IPS, rád si nechám poradit konkrétní model (Panasonic TX-43FX600E?).
TV se bude občas sledovat z boku z postele (20-40° od kolmice na panel, vzdálenost min. 4m), dále při žehlení apod. Na druhou stranu 7303 v prodejně mi přišla relativně v pohodě, čekal jsem výrazně horší pozorovací úhly, bílý závoj, který jsem hlavně pozoroval mi nepřišel zase tak rušivý.

Děkuji za každou radu!
Mr.Bulldog
Junior

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 22. 12. 2018 10:05

Prodloužená záruka lze aktivovat do 31.12.2018 tak se rozhoduj rychle. Včera sem na to koukal na stránkách Philipsu. Mám pocit že 6703 nemá android ale jede na saphi nebo jak se to jmenuje a je to bezproblémové. Androidu bych se vůbec nebál, pochybuju že rodiče budou provádět s tv psí kusy při kterých se může tv seknout. Můj philips s androidem se mi za dva roky nikdy nesekl, 3-4 se tv v noci zapla sama ale to bylo zřejmě po aktualizaci protože i teď když si stáhla verzi androidu 8.0.0 se zapla a po pár minutách vypla. Za ty ceny jsou úplně super a nic lepšího neseženeš
MYCHAL S TVRDÝM
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2018 10:21

Ano, 6703 ma Saphi.

Neviem preco kazdeho ked sa spomenie android, napadnu hned restarty. Z toho sa vytvoril nejaky kult. To je velmi nahodila zalezitost a moze sa stat na lubovolnom systeme.

Zhodou okolnosti som ten 7303 kupoval vcera rodicom. Podrobil som to "zatazovemu" testu. Cca 3 hodiny vkuse som mu nedal vydychnut, zaplnil som pamat aplikaciami, vkuse nejake zapinal/vypinal, chvilu hral hru, potom ju vypol, hned nato narocnejsie video na Kodi, vypnut a hned dalsia aplikacia, nato pripojenie telefonu ... Taky podobny cyklus v jednom kuse. A ten system reagoval bleskovo a bez jedineho zavahania. Pri niecom podobnom sa Tizen zosypal.
Ano, viem ze to nie je nejake meritko spolahlivosti, nie je to dlhodoba skusenost, ale taky zahul zvladol bez straty kvetinky. Len podotykam, ze ulohu pri stabilite moze hrat to, ze sa nepouziva tuner.
K obrazu som sa zatial velmi nedostal, takto rovno z krabice mi to prislo v pohode sledovatelne (a to som narocnejsi uzivatel). V danej triede a cenovke to odvadza dobru robotu. Ten novy procesor tam asi robi svoje. Takze ja by som urcite priplatil oproti 6-kovemu radu.
A este ked to vies mat za 10 tisic, neviem ci najdes nieco lepsie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod vlkoslav 22. 12. 2018 10:59

Mr.Bulldog píše:Zdravím,
doma jsme se rozhodli nahradit stařičkou CRT Panasonic, poprosil bych Vás o pomoc s výběrem nové placky.
Děkuji za každou radu!

A máš něco proti https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-49we665/ ?
Před měsícem jsem ji koupil a myslím, že je to bezva kauf na to využití a za ty prachy.
vlkoslav
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 12. 2018 12:39

Ta Sony bude IPS. Jinak někdo tu také koupil 7303 a ten Hobbit mu nešel plynule, ale těžko říct...
Každopádně kdyby Ryan napsal něco málo o tom Philipsu, tak by to asi bylo celkově užitečnější než všechny ty Pukovy recenze "prémiových TV" pro hochštaplery, co si u nás v levné montovně EU stejně nikdo nekoupí.
Tady jeden takový test/netest 6. řady: https://technet.idnes.cz/test-levneho-t ... _video_nyv

Jinak ještě je taky otázka, jestli je ve 43" IPS nebo VA...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Bulldog 22. 12. 2018 14:25

Díky za reakce.
Ve 43" 6703/7303 jsou jak IPS, tak VA. V té loterii bych byl vděčný za IPS, pak by nebylo co řešit :-)) .
Stále mám obavy z SD signálu a to u Saphi bude trochu problém - HD v DVB-T2 jen ČT a aplikace na IPTV/ OTT zřejmě nereálné.
Na druhou stranu potěšilo mě, že 6703 má matnou úpravu panelu a nabíhá rovnou do TV vysílání.
Pokud je to tak i u 7303, tak by to bylo velké + . Rodiče by zatím Smart nemuseli vůbec řešit, případně bych pomohl, časem je to naučil.
Chvilku taky potrvá odvyknutí od lineárnosti TV vysílání, s tím by se i zlepšil přísun materiálu v lepší kvalitě (fixace na obsah vysílání jako takový).

Ryane díky za konkrétní zkušenosti, určitě by ocenilo více lidí bližší pohled na tu 7303 zrovna od Tebe ;-)
Mr.Bulldog
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2018 15:37

Tak vyslovene matne TV sa už dnes nerobia. Ten 7303 je ale z tych matnejšich. Odrazy to pohlcuje veľmi dobre. Niečo čo by bolo viditeľne matnejšie najdeš v dnešnej produkcii asi dosť ťažko.
Inak je to VA panel. A niekto tu pisal, že ma info priamo z Philipsu, že 7-ky su všetky VA.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 12. 2018 17:49

Mozem len potvrdit slova Ryana.Mam 7503 a casto dostava zabrat a Android ziadny pad ci restart.Kodi,VLC,Bombuj,a nejake dalsie aplikacie,prenos obrazu z tabletu cez Wifi na TV....vsetko v pohode.Podobne aj na 7150/R2.Ziaden pad.Akurat zatial ostanem na Android 7 aj ked uz je pre neho k dispozicii Oreo.Niet preco sa bat Androidu.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 22. 12. 2018 18:30

Ryan Giggs píše:Tak vyslovene matne TV sa už dnes nerobia. Ten 7303 je ale z tych matnejšich. Odrazy to pohlcuje veľmi dobre. Niečo čo by bolo viditeľne matnejšie najdeš v dnešnej produkcii asi dosť ťažko.

Tak to je určitě pozitivum, zvlášť pro lidi co nesledují TV úplně potmě.

Ryan Giggs píše:Inak je to VA panel. A niekto tu pisal, že ma info priamo z Philipsu, že 7-ky su všetky VA.

Je to ta 43" úhlopříčka?
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 12. 2018 20:15

Vo vsetkych uhloprieckach je vraj VA. Niekto tu na fore to daval, ze mu to pisali priamo z Philipsu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kvok 22. 12. 2018 23:46

Mně říkal člověk z TP Vision, že IPS je v 65PUS7303 a 75PUS7803, zbytek letošní 7000 series VA.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 26. 1. 2019 22:50

Takže ten Philips PUS7.. je z hlediska obrazu lepší volba než Samsung NU7.. ?
stormborec
Mírně pokročilý