TV do kolem 15tis. a 100Hz panelem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 1. 2020 21:08

100Hz není dogma, spíš se tam dá očekávat lepší panel i v jiných parametrech.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 12. 1. 2020 23:06

Chlapi, ať nezakládám další téma, pokukuju po Samsungu UE55RU8002 což je 100 Hz v ceně do 16k aktuálně, bude na to píchlé HTPC, hodně Netflix a taky občas Nintendo Switch, PS4, do budoucna PS5. Mám Android a Apple zařízení, takže se mi líbí i podpora AirPlay atp.

Ale tak nějak jsem Samsungu nepřišel na chuť a líbí se mi i Philips PUS7304 (asi 58 s VA panelem), tak jsem z toho takovej nerozhodnej plus nějak nejsem schopen zjistit, zda má Samsung jack nebo cinche na stereo analog...

Nějaký nápad či navrh, anebo řeším voloviny a v té ceně něco lepšího není?
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 1. 2020 09:16

To by musel říct někdo, kdo ty TV viděl obě a stejně to bude subjektivní. Bohužel Philipsy se až tak moc netestují (třeba na tom Rtings), já se před rokem rozhodoval taky mezi Philipsem 7303 a Samsungem NU7 a nakonec vzal tedy Samsung, ale jak je na tom ten nový Philips netuším, Samsung RU8 bude obrazově OK...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 1. 2020 13:23

Samsung 8002 nemá ani jedno. Buď usb nebo optical
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miso99 13. 1. 2020 15:07

Neviem odkial si, ale v Bratislave v 4 obchodoch NAY stale maju vystavene kusy Hisense H55u7a. ja som kupil vystaveny kus, bol vystaveny iba mesiac, stoji 499 eur a ma 100hz, ja som spokojny. Zavolaj tam opytaj sa, kolko im to tam stoji a kup, ak to teda nemas daleko.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod nevo7 13. 1. 2020 18:20

Miso99: Zas by som neveril tomu, že mesiac. To je ako že 30 ročná motorka má nabehaných len 20000km. Ani som o tom modely nevedel, keďže teraz je už U8B, takže tá sedmička je 2018tka. Ale za tú cenu asi dobrá voľba na tú veľkosť a 120Hz panel. Ešte budú ochotný dať minimálne 3% dolu na vystavený kus.
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 13. 1. 2020 20:36

Nevo7, ja som kupoval v NR, taky mlady predavac mi ukazal presne, kedy to tam prislo, to sa da dohladat, len sa treba opytat a preverit, bol seriozny, aj ked jasne, ze na vystaveny kus bude vzdy nejake ale, ja som to riesil predlzenou zarukou, snad vydrzi.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod CatchiM 13. 1. 2020 22:50

Všem velmi děkuji za příspěvky do diskuze.

Ověření předchozího nastavení TV bohužel nedám (již nemám). Nicméně si pamatuji, že jsem ji nastavovala podle rad, které tu tenkrát byly, právě ve prospěch plynulosti pohybu. Na 50" jsme koukali z necelých 3m a vím, že jsem si říkala, že bych větší nechtěla. Nepotřebuji mít doma kino (ač se to někomu může zdát nesmyslné).

Nyní se budu koukat z cca 2m, proto jsem brousila i k těm 43". Navýšení rozpočtu jsem již provedla. Z původních 12tis. na 15tis. a vzhledem že k tomu, že jsem sama na financování sebe a 2 dětí, nemohu přihazovat do nekonečna. Na druhou stranu bych si ráda, za prostředky které do toho vložím koupila něco dobrého než ušetřila několik tisíc a koupila něco, co mi nebude přinášet potěchu a s prvním volejbalovým zápasem nebo filmem se budu proklínat, že volba stála za starou bačkoru.

Samsung jsem vyloučila- potřebuji přehrávat avi a mkv.
LG mi teď v obchodě tvrdili prý také nepodporuje avi a mkv.
Upřímně bych si raději dala kolečko k vyřízení stavebního povolení, než vybírat TV. To je za trest :hm 8-S :D

Takže si připadám, že zase nic nevím. Nevím, jestli trvat na 100Hz a jít do LG sm8500/sm8600 (pokud přehraje avi a mkv) a nebo Philips PUS7403 (obě v té 49"/50" variantě). Byla jsem se na obě koukat v obchodě (byly vedle sebe) a přišly mi stejné (pouštěli na nich promo smyčky)... Nebo něco úplně jiného....

Vlastně bych potřebovala, aby to někdo rozhodl za mě 8-D
Tak se nehlaste všichni. Jsem ztracená...

P.S. tykání neva ;-)
CatchiM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 1. 2020 23:49

LG nemá problémy moc s přehráváním. Většinu avi i mkv přehraje. To byla lež prodavače. Android na to bude ale vždy lepší. Hlavně ta LG má IPS panel, což zase filmař moc neocení. Je to výhoda spíše v pozorovacích úhlech, ale kvalita obrazu je slabší než tzv. VA displeje.
Osobně myslím, že ta 50PUS7304 bude značně lepší volbou než ta SM8xxx.

I ta PUS7304 dokáže z filmu udělat takovou tu mexickou telenovelu /inscenaci /divný třidéčko nebo jak různě tomu lidi říkají (udělat tu uměle vytvořenou filmovou plynulost, protože film sám o sobě ze své podstaty plynulý až tolik není - dříve , cca 10 a více let dozadu tu funkci divné filmové plynulosti neměly žádné televize a taky jsme koukali na filmy...mnozí naopak odsuzují tyto umělé snímkové dopočty, záleží dle vkusu každýho diváka).

Pokud v obchodě prodavač ukáže film s/bez zapnuté interpolace (LG tomu říká Trumotion, Philips Perfect Motion Rate), tak asi hnedka poznáte, co mám na mysli. Pokud člověk preferuje film tak, jak vznikl a není fandou těch dopočtů, samotná vyšší frekvence je mu pak naprosto k ničemu. Pokud to oceňuje tyto techniky na "vylepšení" pohybu, tak naopak 100hz telka to umí lépe než 50hz telka.
Já jsem vlajkonoš odpůrců těchto technik, tak mi nikdy 50hz telky nevadily.

-- 13. 1. 2020 23:57 --

ani těch původních 12k se nemusí navyšovat. 50EP680 sice nemá ambilight, ale má zas android 9 už teď a obrazově je na tom +/- stejně jako ta 50PUS7304, akorát teda neumí mexicky telenovelovat a je značně levnější. Ve finále se dá ještě krapítek ať už s tím Philipsem nebo s tou TCL ušetřit s využitím ISIC karty u Zeleňáka, pokud děcka mají. Hodí to pár stovek slevu, což sice není žádná extra sleva, ale lepší než nic.

-- 14. 1. 2020 00:00 --

za ušetřený prachy se dá si předplatit třeba VIP na websharu :) ... a zeptat se známejch, jak se webshare dá nádherně používat...tady to totiž není téma k probírání, ale kdo pozná, ten už nechce jinak. Se klidně zeptej po známejch. Veliká šance, že někdo bude mít a zasvětí do tajů KODI a webshare
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 1. 2020 11:04

Dobrý den, samozřejmě TV s kvalitním dopočtem mezisnímků. Přece si a dětem nebudete kazit oči. Dopočet mezisnímků využijete i při sledování pohádek, dokumentů, videí z youtube, kamer, foťáků... Pro mě je plynulý obraz to nejdůležitější, naopak pokud se díváte v mírně až středně osvětlené místnosti ( což doporučuji) klidně berte i IPS od LG, má lepší sledovací úhly, což je výhoda. Jinak si stáhněte níže uvedenou ukázku fotbalu, nahrajte na flešku a zajděte do prodejny, ať Vám to prodavač vyzkouší, pokud ten fotbal bude zcela plynulý, bez viditelných chyb a dostatečně ostrý, je to volba pro Vás. V prosinci jsem takto zkoušel Philips PUS7304 a obraz vypadal velmi dobře.
https://uloz.to/file/RMhA9dzp3IUx/ukazk ... hc-vx1-zip
Já bych se zaměřil na:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600
je dobře hodnocený a potom na ten Philips. Na sport a všeobecné používání je asi lepší to LG.
Naposledy upravil Kutil71 dne 14. 1. 2020 11:34, celkově upraveno 1
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 14. 1. 2020 11:32

Co lidé nevymyslí, aby si obhájili svoji pravdu - poškození očí v rámci boje 50 Hz vs. 100 Hz slyším poprvé. :D
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 1. 2020 11:49

To slyšíte poprvé, tak si najdete moje předchozí příspěvky, např.:
"Dobrý den, já mám s únavou očí problémy už od mládí ( nechodil jsem kvůli tomu ani moc do kina), stejně tak mě vadily blikající CRT obrazovky. V současné době,je mi už 60+, mě vyhovuje sledování: zhruba-2násobek úhlopříčky, mírně osvětlená místnost, obraz nesmí být příliš kontrastní ani tmavý ( docela mi sedí IPS panely) a hlavně nesmí blikat a pohyb musí být plynulý ( tedy je pro mě důležitý dobrý dopočet snímků)."
Jinak sledování sekajících se videí ( ty se jeví i jako blikající) u mě způsobuje únavu očí, později i slzení a při sledování z blízkosti i závratě. A nejsem sám komu to vadí:
viewtopic.php?f=1703&t=1303290
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 1. 2020 12:58

webshare atd. tam je otázka, jak dlouho to vydrží (pamatujeme sosac…), navíc teď ten "článek 13". Každopádně třeba já mám ten Samsung a nějaká nepodpora DivX mě vůbec neomezuje, protože stejně nekoukám na nic horšího než 720p v AVC.

Pro mě je také dopočet mezisnímků nutnost, ale každý to asi vidí jinak - lepší je to tam mít a případně vypnout, než vůbec nemít tu možnost.
Sport obecně je 50 snímků za vteřinu, tam se moc plynulost řešit nemusí protože je už ze zdroje plynulý. Spíš odezva panelu - třeba můj Samsung NU7 (2018) hodně rozmazává pohyb a to u sportu nevypadá dobře (u filmů je to celkem jedno, protože to rozmazání je už ve zdroji, tak se to moc neprojeví).
Čistě na sport nevadí ani ten IPS, protože na sportech nejsou tmavé scény, a IPS bývá považován, že má čisté podání pohybu + široké sledovací úhly.
Ale na filmy a seriály rozhodně VA, protože to je úplně jiná živost a hloubka toho obrazu.

Jinak kromě plynulosti pohybu je také důležitá PWM frekvence (blikání podsvícení).
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 1. 2020 13:29

stromborec - svatá pravda ve všem, co píšeš, až tedy na tu "nutnost" dopočtu.
Proto píšu, aby si to vyzkoušela s a bez. Pokud ji to štymuje bez, je škoda za to připlácet. Pokud je to "nutnost", tak 50pus7304 je dobrá volba.

Že by film, když je ve 24hz kazil oči? Takže všichni, kteří teď prosazují FilmMaker Mode a 24p jsou zkažení slepci? Hroznej bullshit ;)

-- 14. 1. 2020 13:33 --

Kutil71 píše:Dobrý den, samozřejmě TV s kvalitním dopočtem mezisnímků. Přece si a dětem nebudete kazit oči. Dopočet mezisnímků využijete i při sledování pohádek, dokumentů, videí z youtube, kamer, foťáků... Pro mě je plynulý obraz to nejdůležitější, naopak pokud se díváte v mírně až středně osvětlené místnosti ( což doporučuji) klidně berte i IPS od LG, má lepší sledovací úhly, což je výhoda. Jinak si stáhněte níže uvedenou ukázku fotbalu, nahrajte na flešku a zajděte do prodejny, ať Vám to prodavač vyzkouší, pokud ten fotbal bude zcela plynulý, bez viditelných chyb a dostatečně ostrý, je to volba pro Vás. V prosinci jsem takto zkoušel Philips PUS7304 a obraz vypadal velmi dobře.
https://uloz.to/file/RMhA9dzp3IUx/ukazk ... hc-vx1-zip
Já bych se zaměřil na:
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sm8600
je dobře hodnocený a potom na ten Philips. Na sport a všeobecné používání je asi lepší to LG.



Odkazuješ se na RTINGS a přitom oni nezohledňují frekvenci. Důležitá je odezva, ne frekvence, přesně, jak píše stromborec.

SM8600 je dobře hodnocený? To je dobrej fór, naopak patří k nejhůře hodnoceným v té kategorii. To, že dostal skóre nad 7 není nic neobvyklého. Telka by musel být černobílá, aby se dostala pod 7 v jejich metodice hodnocení. Souhlas SM8600 nneí špatná jakožto IPS na denní sport, protože tam nejsou tmavé scény, ale na film se rozhodně nejedná o dobrou volbu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 1. 2020 14:07

to indeshit:
tak, která Tv je v té tabulce nejlepší na sport:
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/ ... 49-50-inch
Zdůrazňuji, že nechci mít doma kino, filmy mě zajímají jen okrajově a doma mám: VA Philips (50) a IPS LG ( 100 Hz). Pro všeobecné použití, tj. dokumenty, vlastní nahrávky, fotky, běžné seriály v DVB-T2 a hlavně na sport je lepší to LG. Ano na kvalitní filmy je mírně lepší Philips, ale pro těch zhruba 10 kvalitních filmů za rok to není podstatné, pro mě jsou zase důležité sledovací úhly, když se sejde více lidí, někdy i 8 a probíráme nahrávky a fotky z Číny, Maroka, Brazílie …. To je pro mě důležitější. A výhody VA panelu vyniknou při sledování v úplné tmě, což mě zase hodně unavuje oči, a ve středně osvětlené místnosti nerozeznám VA od IPS. A na tom trvám.
Kutil71
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků