LG OLED55B9PLA vs Philips 55OLED754

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wokie 25. 3. 2020 14:09

Ahoj,
poohlížím se po novém televizoru a rád bych pořídil TV s OLED obrazovkou. Padly mi do oka jak LG 55B9PLA tak Philips 55OLED754. Má aktuální televize je Samsung UE40H6400, takže by to byl výrazný upgrade jak v úhlopříčce, tak samozřejmě v obrazové kvalitě. O zvuk mi příliš nejde, jelikož mám TV napojenou na zesík a následně 5.1 sestavu. Cenově jsou v limitu (TV do 30k). Jaké máte zkušenosti s těmito televizory? Četl jsem, že Philips občas zamrzá a někdy má pomalejší odezvu. Na druhou stranu má podporu HDR10+ a mohu ho aktuálně pořídit za 23k. LG B9 jsem našel za 29k.

Díky moc.

Tomáš
wokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 25. 3. 2020 14:52

Obrazově budou v pohodě obě, spíš vem v potaz větší nabídku aplikací na LG (pokud ti na tom záleží) a HDMI 2.1 (především eARC pro posílání bezztrátového zvuku z TV a VRR pro variabilní snímkovací frekvenci pro hry).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 25. 3. 2020 14:59

Philips ma dost vysoky input lag. >30ms.
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 3. 2020 16:21

Však hraní her ani nezmínil, druhak hodnoty pod 50 ms jsou v pohodě.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvins 25. 3. 2020 23:15

Přesně tak, o hraní mi ani tolik nejde. U aplikací mi opravdu stačí jen ty tři: Netflix, HBO Go a Youtube, což počítám, že mají oba televizory. Samozřejmě možnost instalace Kodi bych uvítal, ale počítám, že to nemám možnost ani u jedné. Ovšem HDMI 2.1, to je celkem dobrý poznatek.
tomasvins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 26. 3. 2020 00:54

HBO GO u 754 není, ale zase připlácet šest tisíc jenom kvůli jedné aplikaci, které beztak může skončit kdykoliv podpora, moc smysl nemá. Tak nějak obecně mi přijde, že lidi čekají, že HBO GO bude na všem, ale i když je dostupné v mnoha zemích, narozdíl od Netflixu nebo Amazon Prime Video to není jedna aplikace pro celý svět, různé regiony mají různé aplikace.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 26. 3. 2020 08:38

Zkus si je porovnat vedle sebe, až otevřou elektro. U mě to vyhrálo LG kvůli webOS a dálkovému ovládání. Ať si kvok říká, co chce, operační systém u LG je fakt vyladěný a toho, že by skončila podpora u integrovaných aplikací, se nebojím. Pokud chceš KODI, tak si kup ten vyšší model Philipsu s Androidem, bude za stejné prachy jako LG B9.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 26. 3. 2020 08:51

tanguero píše:... a toho, že by skončila podpora u integrovaných aplikací, se nebojím....

Tak to jsi hodně velký optimista nebo měníš často TV, tak ukončení podpory nezaregistruješ.
DO u LG je dobré si vyzkoušet, hodně lidem vyhovuje, ale znám i lidi (včetně sebe), které dokáže pěkně naštvat a mají raději klasiku.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 26. 3. 2020 11:19

Obě televize budou parádní, OLED je OLED. Já zvolil LG, ta B9 půjde dolů, kupoval jsem v únoru C9 za 29.990. Dálkové ovládání u LG je parádní, je přes bluetooth a nemusíš tedy mířit přímo na televizi.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 3. 2020 11:41

Jak píšou všichni obrazově to bude hodně podobné ,takže rozhodující budou další věci ve výběru .
U Philipsu je výhodou 5let záruky a Ambilight .Má Saphi což je nevyzkoušený systém a nevěřím, že má nějakou budoucnost.Podpora aplikací asi taky nebude úplně 100% ,protože Saphi dává spíš do základních modelů. Kombinace s nějakým čínským android boxem nebo Apple TV 4K případně Shield bude nutnost.
Popřemýšlel bych o 55OLED804 s androidem ,je to víc peněz ,ale s 5letou zárukou by to mělo opodstatnění.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasvins 26. 3. 2020 11:51

Ahoj, všem moc děkuji za rychlou odezvu a užitečné rady. Tu 754 jsem zamítl. S (ne)podporou aplikací jsem měl problémy už u Samsungu, kde mi v průběhu pár let zrušili téměř polovinu aplikací. Takže nakonec budu vybírat mezi B9, C9 a 804.

Díky!
tomasvins
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 3. 2020 15:05

55oled804 asi teď nejlíp koupíš na czc za 33tisíc+ playstation zdarma, s 5letou zárukou i proti vypálení.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 3. 2020 15:34

Mně přijde ovládání u LG naprosto geniální. U klasiky to trvá, než se člověk někam prokliká.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 26. 3. 2020 16:33

Ta 804 na CZC je pecka, tyhle akce bývají na 1 den tak bych neváhal.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tanguero 27. 3. 2020 13:01

martas38 píše:Mně přijde ovládání u LG naprosto geniální. U klasiky to trvá, než se člověk někam prokliká.

Mám to taky tak, často se přistihnu, že ho při sledování TV nevědomky ani nepouštím z ruky.Ten tvar DO je takový, že vám i po přepnutí zůstává v ruce jako pistolníkovi kolt :-D
tanguero
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků