Samsung 2022 nejen černá a odlesky-porovnání [evlovo vlákno]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2022 07:51

Ale tady jsem to teda zkusil alespon s tim co mam zapojeno
xbox nativni prehravac game black bullshit (jmenuje se to jinak) 5 z 5
Obrázek

xbox nativni
Obrázek


Takže pokud chce někdo olet tmavé barvy na lcd, tak stačí zapnout ten game black bullshit (jmenuje se to jinak)
asi by slo jeste vyladit nastavenim gama nebo kontrastu, ale uz ten prvni obrazek me prijde stejny jako oled.

vyhoda pak je, ze v obrazu clovek nema ty zaclony, skirn, svoji ruku atd.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 24. 6. 2022 14:57

Kvůli tobě budu sundavat záclony-to zrovna. :oboze
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 6. 2022 15:58

To nedělej, koukal by Ti závistivě na OLED přes okno :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 24. 6. 2022 16:32

evlo :

Kdybys nebyl takový -píp-, tak bych tě klidně pozval na celý den a ukázal ti nejen na tvých vlastních materiálech takový obraz, že by jsi se tady ještě několik dní omlouval celému zdejšímu OLED osazenstvu ...

Nicméně "bavíš" tady svým způsobem už několik let, tak to dělej dál. Alespoň se člověk občas zasměje ... 8-)

P.S. A pokud by jsi byl hodný, tak bych tě u mně nechal až do večera a schválně bych tě nechal hledat v té naprosté tmě na zdi zapnutý OLED ... :mrgreen:
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 24. 6. 2022 20:52

Evlo z té tvojí úplně první fotky obi wana jsem nepoznal, že fotíš nějakou specifickou scénu, protože tam nic nebylo vidět xD

Jinak k té černější černé, pokud ti ta Qled televize nezobrazí pomalu polovinu obrazu, protože ti crushne černou a zmizí ti veškerý detail ve stínech, tak je to celkem k ničemu ne ? Na té scéně jsou opravdu černé jen ty kino pruhy, které v noci vidět nejsou, ostatní má být vidět.
Přílohy
IMG_20220624_220252_270.jpg
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 24. 6. 2022 22:53

Však jo, jde vidět, že všichni masturbují nad OLED cernou jen protože posunuje ty tmave barvy do světlých, což jde na LCD Samsungu taky zapnout, jen tam nejsou navíc záclony a ruce a skříně a okna a tak.

Třeba někdy i zas vyzkouším to Kodi, tam taky bude nějaký zesvetlovac pro hdr :)

-- 24. 6. 2022 23:55 --

Ani bych se nedivil když by že zesvetlvacem v noci bylo jak na ty tvoji fotce
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 25. 6. 2022 06:30

Evlo a na akú TV sa to vlastne dívame ? Najprv som si myslel že si si kúpil ten The Frame 2022 ale evidentne nie. A ani to to že tvoj panel má 1500nit tej TV nezodpovedá. Aspoň tak som to pochopil ja. (stále musím tie tvoje príspevky čítať na viac krát aby som pochopil čo si tým chcel povedať... ale možno som pomalší)

Ono už som to určite písal (a som si istý že veľa ľudí to chápe) ale vážne fotky spravené akým kolvek drahým telefónom vám nepovedia o kvalite panelu takmer nič. Môžte akurát tak odfotiť nerovnomernost podsvietenia, odlesky a to je asi tak všetko. Napr. Fotku ktorú pridal SSakul (tu prvú) tam by som si nebol istý či to je OLED. Zatiaľ čo Jitova fotka tam je OLED poznať vďaka tomu zrkadleniu panela. Pri fotkách ktoré poslal Evlo... osobné neviem čo nám majú ukázať. Fotka ktorá je s game modom a bez game módu ukazuje len svetlejší a tmavší obraz toť vse a tmavá farba na LED panely neznamená že stiahnem jas a dostane sa na úroveň OLEDu (mimo to vidim na takom paneli akurát tak kulovy...) ale jedná sa o kontrast medzi najtmavsim a najsvetlejsom bodom aký vie panel vytvoriť ale to tu tiež chápe skoro každý. Skrátka kdo mal tie dve technológie vedľa seba v domácich podmienkach ten vie aký je medzi nimi rozdiel a to vám žiadne fotky upnute sem na fóre nepriblížila.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod jito 25. 6. 2022 06:59

Evlo nemůže unést, že na jeho nejlepší TV je vidět kulový a na Oledu je vidět vše.
Co na to říct?
Snad jedině to, aby někam zalezl a přestal tady ze sebe dělat blba. Čím víc se do lejna šťourá, tím víc s.m.r.d.í....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 25. 6. 2022 09:02

Jen mě zaujalo, že se zapnutým zesvetlovacem to vypadá stejně jako na OLED.

Že je to nejlepší tv co slankoupit v posledních 10 letech, to na tom nic nemění, že ta tv není žádnej zázrak, to vím, ostatně se podívej na moje recenze když jsem to koupil.

To že je nejmíň spatna, tak to prostě je, to je jak s autama, prostě dobrý auto už nejde koupit, tak se vybírá nejmíň špatný

*****í cenzurovat nemusíš

-- 25. 6. 2022 10:04 --

The frame jsem psal, že možná vemu jak bude ve slevě uvidíme podle ceny jako lepší než tahle letitá to není :(

-- 25. 6. 2022 10:08 --

Divný je, že mě vždy při tom jak lidi masturbují nad OLED (což podle mě když by někdo vyrobil nedementni OLED panel, je lepsi technologie než LCD, ale nikdo ho v realitě nevyrábí), přijde že OLED prostě zesvětluje části tmavého obrazu a zas pokud je v obrazu hodně světle, tak je vic ztmavy,.což jde na tom Samsungu nastavit stejně, viz. Fotky

-- 25. 6. 2022 10:08 --

Taky jsem právě nic neviděl, tam mě to přišlo jako dobrá scéna na ukázku
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 25. 6. 2022 09:41

Ty normálně závidíš, nic jiného.
Ostatní si totiž koupí to co chtějí-ne to, na co mají...
Jsi obyčejný troll, který si zde anonymně vylévá svou frustraci.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 25. 6. 2022 09:46

Ono to vážne na fotke môže vypadať podobne ale ver mi že keď máš tie 2 TV vedľa seba ten rozdiel je pri takejto scéne obrovský.
Ja nevravím aby si utekal teraz do obchodu a kúpil si OLED lebo nic nieje lepšie ako OLED a iba s OLEDom sa môžeš dostať do klubu OLEDhonočov. (ak by sa niekomu zdalo že som skratku OLED použil dosť málo tak OLED OLED OLED OLED OLED) Ale tvrdiť že medzi týmito dvoma technogiami nieje rozdiel prípadne LED panel je kvalitnejší je jednoducho hlúposť. Na druhú stranu netvrdím že LEDky sú apsolutna kravina a nedá sa na to dívať. Úplne vpohode sa dá s takou TV existovať... sám som ich používal koľké roky a vpohode ale OLED je o kus ďalej a som presvedčený o tom že pri nej zostanem až do nástupu microLED. Potom ten súboj bude vyzerať zaujímavo.

jito: ono nemyslím si že evlo má núdzu o prachy, pokiaľ teda tie 2 konzoly nemá požičané od kamaráta :). Skôr je to len niejake odmietanie... a trvanie na tom že kedysi bolo všetko lepšie a čil to stojí na bačkoru. A podľa mna to nieje už dnes ani otázka peňazí lebo pokiaľ máš na skoro high-end od Samsungu tak bezproblémové za to kúpiš Bckovu radu od LG.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 25. 6. 2022 09:57

z této debaty se dá odvodit pár nezpochybnitelných závěrů:

1) kdo chce kvalitní TV s výborným obrazem, tak si koupí OLED
2) kdo chce poznat dokonalého trolla, tak bezesporu volí EVLA

možná by bylo lepší ho nekrmit, ale když ona je to sranda... :-)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 25. 6. 2022 16:05

jito píše:Ty normálně závidíš, nic jiného.
Ostatní si totiž koupí to co chtějí-ne to, na co mají...
Jsi obyčejný troll, který si zde anonymně vylévá svou frustraci.

Sem někde napsal někomu ať si nekupujte OLED když chce? Kdy ty přestaneš mlátit svoji ženu?

Nechápu jak někdo může napsat že OLED tu scénu zobrazuje lépe, když je tam navíc vidět ruka, záclony a skříň, to podle mě do té scény tak úplně nepatří

-- 25. 6. 2022 17:13 --

Nikde netvrdim, že teoreticky není lepší OLED, technologie ti objektivně lepší je, ale v realitě prostě jako finální produkt je horší. Kde tvrdím, že OLED je horší technologie než LCD? Na tvrdím, že OLED TV jsou horší než tenhle Samsung.
Kdy ty přestaneš bit tvého souseda?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 25. 6. 2022 16:21

Kdy?
Až ty budeš mít IQ vyšší než houpací kůň.
Tedy nikdy.
K věci-na mojí TV je hlavně vidět reprodukovaný obraz-to se od TV očekává.
Co je vidět na tvé TV?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 25. 6. 2022 16:32

Tak moja tv neodráža žiadnu skriňu ani záclonu. Ak bude chcieť niekto napíšte. Poradím kde takú kúpiť. �
Michael10
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků