Poda TV výpadky zvuku

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nitram3 20. 10. 2021 10:01

Zdravím,
již delší čas mám problém se zvukem u internetové televize od Pody. Dost často se stává, že po přepnutí na jiný kanál nějakou dobu nefunguje zvuk. Někdy je to pár vteřin, ale bývá to i půl minuty apod. Řešil jsem to s podporou Pody, ale řekli mi, že výpadky po přepnutí jsou normální a že se to děje všem.
Tak se chci zeptat zaprvé, jestli se to děje ještě někomu jinému nebo jsem sám a zadruhé, jestli nemůže náhodou být problém v TV. Připadalo by mi logické, že ne, ale výpadky se začaly objevovat zhruba od doby, kdy jsem pořídil novou TV a navíc mě znejistilo, když restart STB problém nevyřešil, ale restart TV ano.
Mám TV Sony KD-49XG9005 a STB od Pody ten novější typ (Arris VIP1113). Software v TV je aktuální, v STB předpokládám taky.
Děkuji moc.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod Nitram3 23. 10. 2021 15:28

Tak jsem to vyzkoušel s jinou TV a všechno bylo v pořádku. Vyzkoušel jsem také původní TV s jiným kabelem a problém trval. Takže TV jde na reklamaci.
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 10. 2021 17:49

Díky za zprávu. Určitě napiš, kde byl problém a zda skutečně chyboval televizor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nitram3 31. 10. 2021 13:09

Zdravím,
tak nakonec je všechno jinak. Chtěl jsem poslat TV na reklamaci, ale servisní technik prodejce mi napsal, že s tím má zkušenosti a takový problém bývá způsobený nekompatibilitou set-top-boxu nebo neodladěným firmwarem a že si myslí, že by reklamace neměla smysl. Psal jsem proto ještě jednou do Pody, kde problém znovu otevřeli, dostal jsem novější set-top-box a všechno je v pořádku. A jako bonus se tím vyřešilo i ,,chvění" statických částí obrazu, o kterém jsem psal v jiném vláknu. :)
Nitram3
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2021 13:12

Takže paráda! Díky za zveřejnění řešení!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků