Analogové vysílání a STB

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod speedy 29. 6. 2011 18:05

Mám běžnou TV a kabelovou televizi. Operátor po kabelu posílá televizi ve formátu DVB-T. Pro příjem tak stačí televize s DVB-T tunerem. Napadlo mě koupit toto:

http://wall.cz/emgeton-vision3-dvb-t-scart.a202.html

Rád bych to doplnil. Pokud by šlo sledovat analogové televize, které kabelovka stejným kabelem posílá. Mám ještě televvizi s DVB-T a na ni můžu přepínat jestli chci sledovat analog nebo digitál. Chtěl bych aby to šlo i na té televizi připojené k settopboxu.
A z televize tak udělat DVB-T televizi. Nebo by bylo lepší koupit nějaký obyčejný SettopBox? Jaký? Díky moc za rady.

Ještě to zkusím napsat lidsky. Je možné s televizí, ke které je připojen set top box analogový signál?
speedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 6. 2011 18:57

speedy jestli jsi to neudělal - kontaktoval bych operátora, jaké má plány do nejbližší budoucnosti, aby ses vyhl zbytečným investicím do později zbytečných krabiček.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 6. 2011 19:08

Na tuhle krabičku Emgeton moc příznivé hodnocení není. Raději bych pořídil klasický STB.
Analog budeš přijímat pomocí TV jako dosud a digitál pomocí STB, takže možné to je. Jenom je dobré pořídit STB, který má vstupní i výstupní anténní konektor, ať můžeš signál jednoduše propojit a nemusíš řešit rozbočky.
Jinak, jak píše MgX, dotaz, zda způsob šíření bude nadále pokračovat.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod speedy 29. 6. 2011 19:27

Co se týká budoucnosti, tak myslím že se to rušit nebude. Kabelovka teď ke své analogové nabídce přidala toto. Nejprve byl testovám MUX 1 a nyní přidali MUX 2. Právě o to tohle mi jde

"Jenom je dobré pořídit STB, který má vstupní i výstupní anténní konektor, ať můžeš signál jednoduše propojit a nemusíš řešit rozbočky."

Uvítal bych nějaký tip. Jinak mám rozšířenou analogovou nabídku (Eurosport, AXN, atd.). Takže bych chtěl přesně to co píše ilja. Přepnou a dívat se na analog, případně na digitál. Omlouvám se asi za laické dotazy, ale v této oblasti nejsem moc kovaný.
speedy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 6. 2011 19:45

Já bych ti doporučil Philips DTR220, s tím mám nejlepší zkušenosti. Ale tuším už se neprodává, jedině snad nějaké zapomenuté zbytky. Jinak máme doma ještě FTE max T115 a Evolve DT2025. Pro příjem všechny v pohodě, ten Evolve je PVR, ale v tom ho moc chválit nemůžu.
Pokud nemáš speciální požadavky, kromě těch IN a OUT anténních konektorů, tak myslím, že vyhoví téměř jakýkoliv STB.
ilja2001
Mírně pokročilý