IPTV vs. OTT

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peliculiar 1. 4. 2020 23:19

Ahoj, doma používáme televizi přes internet od T-Mobile s dnes už starším set-top boxem Arris VIP4302.
Začal jsem se porozhlížet jak se za tři roky, co jej máme změnila nabídka na trhu televize přes internet.
V nějaké diskusi o O2 TV či jejich novém set-top boxu jsem se dočetl, že to prý není IPTV, ale "přehrávadlo" (OTT / Over-the-top content) a z toho jak se o tom vyjadřovali to vyznělo tak, že IPTV je lepší než OTT.
Našel jsem článek, který se tomu věnuje, ale stejně nejsem moc moudrý z toho, co v dnešní nabídce je IPTV a co OTT ...
Může mi to někdo lépe vysvětlit, možná i v souvislosti s novými 4K set-top-boxy dvou hlavních hráčů O2 (SML-5442TW) a T-Mobile (Kaon KSTB6077), doplnit kontext s vývojem v této oblasti za poslední 3 roky? Případně i to, co tomu předcházelo ...
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzei5 2. 4. 2020 06:53

ahoj...před nějakou dobou jsem zkoušel různé IPTV jako lepší tv,Kuki...nakonec jsem přešel k UPC dnes Vodafon a to z toho důvodu - kvalita - lepší tv má sice zajímavou nabídku a cenu,ale ve svých tv stanicích na obrazovce logo HD a),ale ve skutečnosti je to SD max DVD kvalita 720,rozhodně ne HD 1080..kuki je dobrá ,ale průtok dat má max 3 000 kb/s...a to mají i ostatní IPTV..UPC-Vodafon,přebírá signal přímo u zdroje a tak kvalita je skoro 7000 kb/s...
takže záleží na tobě ,jak moc velkou hledáš kvalitu..zdravim Honza
honzei5
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2020 09:08

Jestli se nepletu, tak konkrétně u Kuki (a myslím, že jinde to nebude jinak) záleží na rychlosti připojení k internetu (a kvalitě v rámci celé cesty) a pozor - také na přehrávané stanici. Některé byly, co vím, nastaveny na vyšší datový tok, jiné nikoliv. Objektivní měření jsem však neprováděl, tudíž obecná informace.

Pravdou však je, že když si někdo pustí určitou HD stanici ze satelitu a pustí si ji z IPTV, tak může zjistit, jak HD ze satelitu vypadá jinak/líp, než u IPTV.

V současné kritické situaci, ale toto srovnávat nelze - net je často velmi vytížený a tak společnosti snižují kvalitu přenosu/datový tok.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 4. 2020 11:08

Díky za odpovědi, ale to není na co jsem se ptal ...
peliculiar píše:V nějaké diskusi o O2 TV či jejich novém set-top boxu jsem se dočetl, že to prý není IPTV, ale "přehrávadlo" (OTT / Over-the-top content) a z toho jak se o tom vyjadřovali to vyznělo tak, že IPTV je lepší než OTT.
Našel jsem článek, který se tomu věnuje, ale stejně nejsem moc moudrý z toho, co v dnešní nabídce je IPTV a co OTT ...

Z toho článku o IPTV a OTT mj. vyplývá, že pokud nejsi zároveň ISP a poskytovatel televize tak automaticky poskytuješ OTT. IPTV je něco jiného. Taky jsem pochopil, že s nasazením nových a výkonnějších set-top boxů se od IPTV upouští ve prospěch OTT. Tak jsem doufal, že mi to tu někdo potvrdí, nebo vyvrátí.
V mém případě můžu vybírat jen mezi velkou trojkou, protože s TV od těch ostatních bych se nikdy nedostal na tak nízkou cenu (kombinace služeb). Na TV koukáme minimálně, ale možnost podívat se na nějaký pořad až 7 dní zpět je věc na kterou se snadno zvyká. To je nejspíš jediný důvod proč o TV přes internet stojím, protože to DVB-T2 neumožňuje nebo jen minimálně.
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 4. 2020 11:54

IPTV je služba, internetová telka. Malo by to značiť poskytovanie TV cez OTT/Mcast. Neviem ale ako sa kategorizuje prenos cez DVB, lebo nie je to len, že satelitná TV, to značí DVB-S ale potom máme terestriál a coax.
Takže ak sosáte TV cez sieť (ethernet/wifi) do PC/mobilu/STB, tak máte IPTV (internet protocol television), a ak máte box "offline", alebo príjem TV je len cez tuner, tak to nie je IPTV.

OTT je formát transportu, v podstate je to distribúcia (často TSiek) cez protokol HLS alebo HTTP. Medzi ostatné druhy prenosu patrí samozrejme multicast a samozrejme DVB (S/C/T).

A STB? To nie je o vývoji, je to o tom, od koho ten poskytovateľ berie boxy a je to hod mincou, či taký a taký provider v tom období prešiel na úplne nové GUI alebo len ide štýlom "nová fičúra, hasíme požiare (bugy)" a tak dookola.

Jediné, čo mi napadá, že by mohlo byť iné, sú boxy s novšími SoC s HW podporou H265, to je smer, ktorým sa každý provider chce/bude chcieť posunúť, keďže ak to spravia správne, tak pri IPTV sa ušetrí nemalý bandwidth (ako mcasty, ktoré budú sieť zahlcovať menej (providerovu, nie zákaznícku, zákaznícke boxy určite majú igmp snooping), tak sieťový load na rôzne OTT kešky, ktoré providerovia používajú).
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Sendy Audio Aiva; Dragonfly Red > Oriveti Basic
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2020 12:29

peliculiar z mého pohledu laika a jednoduše řečeno. Když Ti operátor pustí IPTV a ta jede po „jeho“ internetu, který si u něj platíš, máš IPTV. Když si pořídíš IPTV a pakety putují v cizích sítích, protože i připojení k internetu máš od někoho jiného, než poskytovatele IPTV (jedeš přes veřejnou síť, ne přes infrastrukturu poskytovatele IPTV), funguješ na OTT.

Teoreticky lze psát o tom, že IPTV operátor má výhodnější pozici, než OTT, protože lépe dokáže ovlivnit chod a chybovost paketů atp. V praxi se ale ukazuje, že výhodou je spíše individuální přístup s rozumem a možnostmi, kdy se řeší co nejdříve případné nedostatky u zákazníka. Volat někomu, že mně chybuje telka, přičemž jedinou odpovědí je, že chyba bude zcela určitě na Tvé straně, není k ničemu. Pak Ti může být šumák, že máš IPTV a od stejného operátora net. Prostě část výhod spadá do kategorie teoretických. Nelze - z mého jednoduchého laického pohledu - napsat... IPTV bude vždy kvalitnější a lepší než OTT.

Řada lidí se často domnívá, že nemá jinou možnost než XY. Kdyby však nastudovali pořádně aktuální alternativy v rámci svého bydliště, mohou zjistit, že se pletou. Netvrdím, že to tak máš i Ty.

Mimochodem... mám ten pocit, že minimálně někteří poskytovatelé IPTV/OTT služeb nabízejí zkušební režim, kdy si můžeš vyzkoušet, jak vše funguje zrovna u Tebe. Samo - vždy je lepší mít rychlejší internet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 4. 2020 14:41

Máme tady DSL připojení, jiné by znamenalo další náklady spojené s instalací. Momentálně máme Internet + TV od T-Mobile z akce podzim / zima 2017 za 499 Kč. Před tím jsme měli O2, ale to bylo za tuším 800 Kč. Zatím jsem nikde neviděl, že by nějaká kombinace internetu a televize šla pod tuto částku. Nově snad tuto nabídku O2 vyrovnává - v domě máme pár měsíců leták, kde je velmi podobná nabídka.

Zároveň mě zajímá jaká případná vylepšení nabízejí nová přijímací zařízení, která jsem zmínil v úvodním příspěvku, oproti těm starším.

Tuším, že od nedávna by mělo být možné používat televizi od T-Mobile bez set-top boxu, v rámci televizí Samsung roku výroby 2017 a novější, což je i náš případ. Zatím jsem to nezkoušel - televizi nemáme připojenou k internetu. Právě Samsung šmíroval uživatele jejich televizí. Televizi sice neovládáme hlasem, ale kdo ví, jak to je ...
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 2. 4. 2020 15:45

O2TV aplikace v Samsungu je příšernost kdyby s3 nejednalo o sport tak žádný O2 nemám. Aplikaci jinak mají skoro všichni a ovládání je podobné STB DIGI,Skylink,T-mobile, Kuki,lepsitv atd
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 17. 7. 2020 09:08

Oživím toto téma.
Jsem čerstvým uživatelem TV od O2. Když jsem službu spustil a začal se o ni blíže zajímat v souvisloti, že mně nehrály rádia, tak jsem zjistil mně do té doby neznámou věc, kterou ani O2 na svých stránkách nijak neprezentuje. Existují 2 služby s různou funkčností:
- O2TV, která běží na protokolu IPTV
- O2TV Air, která běží na protokolu OTT
O2 na svých stránkách hovoří obecně jen o O2TV, o jedné programové nabídce TV programů, rozdíl je ale u rádiových programů. Tento dokument se tváří, že v nabídce kromě TV programů jsou i rádia, ve službě O2TV Air ale nehrají. Když jsem se o to začal zajímat, tak mně to žádný O2guru neuměl vysvětlit.
Těch rozdílů z povahy věci bude víc. O2TV Air si uživatel může jako jednu instalaci (bez příplatku) spustit kdekoliv, kde je dostupný internet, O2TV je vázáno na vlastní síť O2.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 17. 7. 2020 10:53

Není, nejdřív to tak bylo. Samozřejmě další zákazníci nepřicházeli neboť byli spokojeni s tom co mají, nebo O2 nedokázal přivést stejný či lepší připojení než měli. Nyní O2TV i s porodními bolestmi funguje na jakékoli síti , neříkám, že nějaká větev nejede jeste postaru. Naopak ten kdo má O2 net většinou spadá do fronty stěžovatelů na špatné vysílání O2TV , ale je tam pokrok za poslední rok ,lepší se to.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 17. 7. 2020 12:50

Internetové tv-děkuji nechci,ti co nemají jinou možnost mají smůlu,ale to už radši dvb-t2+hbbtv,dívat se na kostky v přenosu,protože se připojilo pár lidí navíc?,jediná pomoc je 5G,za jak dlouho?
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 17. 7. 2020 15:28

Při klasické IPTV by se "kostky v přenosu" vyskytovat neměly, jak to pak vypadá u nás v praxi je zřejmě jiná věc.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brutulus 17. 7. 2020 15:55

DVB T2 děkuji nechci. Jedině ČT v HD jsou koukatelné. Co tam ale posílájí komerční stanice za rozmazané zblitky je až neuvěřitelné. IPTV má o řád lepší obraz.
brutulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 7. 2020 21:25

spyko píše:Internetové tv-děkuji nechci,ti co nemají jinou možnost mají smůlu,ale to už radši dvb-t2+hbbtv,dívat se na kostky v přenosu,protože se připojilo pár lidí navíc?,jediná pomoc je 5G,za jak dlouho?


:shock:

Přes net buď tv jede nebo nejede. Žádné kostky 8-) Ještě v případě slabšího signálu než běžného může naskočit SD místo HD.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 7. 2020 22:30

Hádám, že “slabším signálem” je myšlena situace, kdy je takové vytížení síě (internetového připojení), že už neprojde dostatečné množství dat na dosažení plné kvality obrazu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 7. 2020 23:16

To může být i krátké (5-10 sekund )vytížení i na vlastním modemu pokud je vás doma připojeno na net víc a rychlost není nad 50Mb . Také cokoli na trase nejen net ale i samotný obrazový signál . YT,Netflix,HBO tim třeba netrpí. Tam to vytížení je lépe ošetřeno.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tielk100 18. 7. 2020 07:10

Ahoj mam OTT od t mobile a jede to porad.Zadne vypadky ani zaseky se nekonaji.Je jedno na cem to provozuji optika doma ,vdsl na chalupe nebo lte v chorvatsku.Ten set-top box ma v sobe vyrovnavaci pamet takze to na nejake drobne a kratke zpomaleni netu nereaguje .Pokud se sep-tob boxu nedostava dostatecne rychlosti pripojeni prepne na sd profil a jede to dal.
tielk100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 7. 2020 08:24

Vše závisí na kvalitě internetového připojení, na stabilitě datového toku.
Mám O2TV Air (OTT), internet 20 Mbit po optické síti a STB připojený přes WiFi na router.
Obraz bez výpadků a kostičkování.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 18. 7. 2020 13:51

polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2020 14:41

No, domnívám se, že valná většina podobných služeb má integrované řešení pro kolísání rychlosti netu, odezvy atp. Takže z toho nedělejme nějaký unikát.

To, že občas IPTV/OTT zlobí může být ze zcela jiných důvodů. A ano, když je někde sdílené připojení na nízké rychlosti a ještě jsou tam notoričtí stahovači a všichni zrovna dělají náročné operace s netem, pak IPTV/OTT asi nepojede korektně. Ale to není o službě jako takové, ale o nějakém minimu kvality a rychlosti netu, které tam prostě být musí.

Sám dlouhodobě zkouším kuki.cz a třeba sledovanitv.cz a obě jedou až na výjimky nekonflikně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 18. 7. 2020 14:52

Mohu potvrdit,,,sledovanitv.cz,,jede výborně i Telly jede super, obě jsem vyzkoušel. Obraz je o chlup ostřejší na Telly, na obou je plynulý, až na velké vyjímky, cukne, ale to je běžné. Bohužel O2 tv, stále obraz trhaný, asi u poloviny programů a u nahrávek je trhaný vždy, ostrý je také.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2020 16:33

Na O2 TV se bohužel nese celkem dost kritiky. Právě na plynulost. Důvody jsou zřejmě různé, ale co slyším a čtu, je toho fakt víc.

Nicméně klasické srovnání některých IPTV/OTT kanálů s nabídkou satelitního Skylinku, vychází lépe pro satelit. Lépe v ostrosti a pomyslném „lepším“ HD. Alespoň u mě to tak je. Satelitní příjem nabízí o něco vyšší ostrost, detaily... předpokládám, že je tam vyšší datový tok, ale neměřil jsem to.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 23. 7. 2020 21:41

tielk100 píše:Ahoj mam OTT od t mobile a jede to porad.Zadne vypadky ani zaseky se nekonaji.
Ten set-top box ma v sobe vyrovnavaci pamet takze to na nejake drobne a kratke zpomaleni netu nereaguje.

Který set-top box? Předpokládám, že novější Kaon KSTB6077, který pouze pronajímají.

Jsou tu zmíněny problémy s O2 TV, přitom u T-Mobile už déle než měsíc trvá vlna tsunami způsobemá migrací starších klientů na novou platformu TV GO, která není odladěná.

Překvapuje mě, že tady na fóru o tom nikde není ani zmínky (a nebo se mi to nepovedlo najít).
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tielk100 23. 7. 2020 22:41

Ahoj mam Arris VIP4302 koupil jsem ho jednorazově.Problemy nemam ani po prechodu na TV GO stale mi to jede bez vypadku nabo záseku.Ale je pravda ze o proti te starsi verzi je to ovladani a prepinani boxu takove slozitejsi,blbejsi.Ten stary box se mi ovladal jednoduseji,lepe.
tielk100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 7. 2020 21:41

Jsem na tom úplně stejně. Mám Arris VIP4302 z druhé ruky a oproti horrorovým scénářům nám jde TV GO docela v pohodě. Jsem zvědavý jak to bude dál. Někdo psal, že musí tento STB jednou týdně uvádět do továrního nastavení ...
Na nové platformě jsme čtyři dny a z toho jsem to pouštěl jen dva dny na méně než dvě hodiny.

Každopádně k tématu ... Z odpovědí a zkušeností co jsem nashromáždil, mám dojem, že dnes už je vše OTT a téměř nic přímo IPTV.
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 7. 2020 07:48

Jak jsem napsal výše, dosud je rozdíl mezi IPTV a OTT (mimo jiné) zásadní v tom, že na protokolu OTT nehrají rádia. Byť je poslech rádia pro většinu uživatelů nezajímavý, tak O2TV ho stále nabízí a alespoň pro mě zajímavý je.
Tak tedy zatím jsem zjistil, aby přes O2TV rádia hrála, musí být splněno:
- protokol OTT (tedy "neAir"),
- STB připojený LAN kabelem do firemního O2 Smart Boxu.
Přestože TV programy přes "obyčejný" WiFi router hrají, tak rádia ne. Pokud by někdo věděl, jak nastavit "obyčejný" WiFi router tak, aby přes něj hrála i rádia, každou radu uvítám.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2020 11:33

A to si chceš pouštět na televizi ?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 7. 2020 12:14

Překvapivě existují uživatelé, kteří mají zvuk u TV řešený externími reprobednami napojenými na zesilovač/AVR.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2020 19:31

Bez TV si stejně s rádiem neškrtnou.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.david 27. 7. 2020 19:46

T-Mobile odladil TV GO na nás, které převedl v lednu. A to byly porodní bolesti. Na rychlé lince (100Mb) se rozpadalo spojení po zapnutí Android TV aplikace (vyřešeno ve verzi 1.4.0). Jakmile se zobrazila chyba, tak po volbě Opakovat se obraz rozběhl a běžel.

IPTV se šíří jen v síti poskytovatele (tj. O2TV běží jen v síti O2, stará T-Mobile běžela jen v síti T-Mobile, ViaTV v síti T-Systems), využívá multicast (IGMP). Tzn. všechny pakety jsou přenášeny na všechna zařízení v síti. Stalo se mi, že ve stejné WiFi síti by starý Dell Venue 8 Pro s Windows 10 a ten si řekl, že bude odebírat pakety. Výsledkem bylo zpomalení všech zařízení na přistupujících přes stejnou WiFi na rychlost onoho tabletu. Na druhou stranu je velkou výhodou doručování multicastem to, že zpoždění obrazu za aktuálnám časem je v jednotkch sekund.

OTT (někdy chybně označován za IPTV) se šíří kdekoliv, kde je internetová konektivita. Zařízení se přes HTTPS/HSL připojí na servery poskytovatele a stahuje obsah. Nevýhodou je velké zpoždění (minuta) obrazu za aktuálním časem.

Já od dob problémů T-Mobile TV GO používám paralelně SledováníTV (přes Vodafone za 89,-) a to funguje bez problémů.
Nokia 620->Alcatel OT Easy->Nokia 3110->6150->6210->6310->6310i->6600->6230->6230i->N70->N73->N82->BB 9000->BB 9600->iPhone (2G)->Nexus S->Xperia Z->Xperia Z3 Compact->S8->S9->S10+->S20+
p.david
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 28. 7. 2020 12:18

p.david píše:T-Mobile odladil TV GO na nás, které převedl v lednu. A to byly porodní bolesti.

Zcela jistě neodladil. Zbytek odpovědi v korespondujícím tématu.
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 1. 8. 2020 13:53

Nehrající rádia (viz tady a tady - v tomto příspěvku mám chybu, nutnou podmínkou pro hrající rádia je protokol IPTV) jsem nakonec vyřešil pořízením O2 Smart Boxu z druhé ruky.
Rádia pak skutečně hrají a v dobré kvalitě.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod peliculiar 2. 8. 2020 18:39

@ Denkez, zajímalo by mě zda jdou ta rádia také zpětně přehrávat a která jsou v nabídce? Teď nemám na mysli webový audioarchiv Českého rozhlasu, který s IPTV nesouvisí.

Příjem DVB-T2, tak jako předchozí verze, má běžně přímý přenos stanic ČRo v nabídce.
peliculiar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 8. 2020 21:42

Rádia zpětně přehrávat nejdou, hrají jen online.
Seznam rádií je zde.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Marcio 4. 8. 2020 11:48

Zdravím. Momentálně vybírám TV do domácnosti (doteď jsme telku neměli - jen PC) a jsme zvyklí pouštět si to, co nás zrovna zajímá, ze záznamu. Online v podstatě vůbec nesledujeme. Máme IPTV přes Skylink. Funguje sledování přes webový prohlížeč třeba na TV s Androidem (jako na PC)? Můžete prosím někdo ověřit?
Předpoklad je používat chytrou TV s BT klávesnicí s touchpadem.
Díky moc.
Marcio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 4. 8. 2020 14:02

https://www.skylink.cz/livetv

Tady.je to dostatečně vysvětleno. Střední a lepší tv má samostatnou aplikaci přes kterou Skylink funguje
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2020 14:07

Marcio nelze spoléhat na to, že Skylink Live TV pojede na prohlížeči v rámci jakéhokoliv systému TV. Na některých typech TV a jejich OS jsou k dispozici přímo aplikace od Skylinku, kde si ono Live TV spustíš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcio 4. 8. 2020 15:34

Já se ptám právě proto, že aplikace pro Skylink na Android je tragická a ani není oficiálně na AndroidTV.
U jiných systémů se mi nelíbí složité párování přes telefon.
Navíc, ve webovém rozhraní to funguje dobře i s historií a pamatujte si to i pozici, když mají děcka něco rozkoukané.
Pokud by to tedy jelo třeba v Chrome na AndroidTV, tak by mi to stačilo.
Marcio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 8. 2020 19:18

Pokud je mi známo, pak pro Android TV je, ale dostupná je aktuálně pouze pro TV Sony a Philips s verzí Androidu vyšší než 7. Lze předpokládat, že se rozšíří i pro další televizory.

Chápu, že ve webovém prostředí Ti to vyhovuje více, nicméně si dovolím tvrdit, že platí, co jsem psal. Ono Ti to nakrásně může jet v prohlížeči pár týdnů a pak hotovo. Prohlížeče u OS v TV nejsou zcela a úplně na úrovni prohlížečů v PC. Tudíž, opravdu nebráním nikomu, aby Ti to odzkoušel a předal zkušenost, jen ona zkušenost může platit po omezenou dobu... tak abys s tím raději počítal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcio 4. 8. 2020 19:55

No popravdě, na Sony jsem to hledal někdy v únoru a dostupné to nebylo. Nicméně teď jsem to měl možnost vyzkoušet na android tabletu (žádné dělo) přes prohlížeč Chrome a jede to v tom naprosto bez problému. Takže předpokládám, že pokud na AndroidTV bude Chrome, tak to tam pojede taky dobře.
Marcio
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků