IPTV vs. OTT

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 17. 7. 2020 23:16

To může být i krátké (5-10 sekund )vytížení i na vlastním modemu pokud je vás doma připojeno na net víc a rychlost není nad 50Mb . Také cokoli na trase nejen net ale i samotný obrazový signál . YT,Netflix,HBO tim třeba netrpí. Tam to vytížení je lépe ošetřeno.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tielk100 18. 7. 2020 07:10

Ahoj mam OTT od t mobile a jede to porad.Zadne vypadky ani zaseky se nekonaji.Je jedno na cem to provozuji optika doma ,vdsl na chalupe nebo lte v chorvatsku.Ten set-top box ma v sobe vyrovnavaci pamet takze to na nejake drobne a kratke zpomaleni netu nereaguje .Pokud se sep-tob boxu nedostava dostatecne rychlosti pripojeni prepne na sd profil a jede to dal.
tielk100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 18. 7. 2020 08:24

Vše závisí na kvalitě internetového připojení, na stabilitě datového toku.
Mám O2TV Air (OTT), internet 20 Mbit po optické síti a STB připojený přes WiFi na router.
Obraz bez výpadků a kostičkování.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 18. 7. 2020 13:51

polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2020 14:41

No, domnívám se, že valná většina podobných služeb má integrované řešení pro kolísání rychlosti netu, odezvy atp. Takže z toho nedělejme nějaký unikát.

To, že občas IPTV/OTT zlobí může být ze zcela jiných důvodů. A ano, když je někde sdílené připojení na nízké rychlosti a ještě jsou tam notoričtí stahovači a všichni zrovna dělají náročné operace s netem, pak IPTV/OTT asi nepojede korektně. Ale to není o službě jako takové, ale o nějakém minimu kvality a rychlosti netu, které tam prostě být musí.

Sám dlouhodobě zkouším kuki.cz a třeba sledovanitv.cz a obě jedou až na výjimky nekonflikně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod takyjamam 18. 7. 2020 14:52

Mohu potvrdit,,,sledovanitv.cz,,jede výborně i Telly jede super, obě jsem vyzkoušel. Obraz je o chlup ostřejší na Telly, na obou je plynulý, až na velké vyjímky, cukne, ale to je běžné. Bohužel O2 tv, stále obraz trhaný, asi u poloviny programů a u nahrávek je trhaný vždy, ostrý je také.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2020 16:33

Na O2 TV se bohužel nese celkem dost kritiky. Právě na plynulost. Důvody jsou zřejmě různé, ale co slyším a čtu, je toho fakt víc.

Nicméně klasické srovnání některých IPTV/OTT kanálů s nabídkou satelitního Skylinku, vychází lépe pro satelit. Lépe v ostrosti a pomyslném „lepším“ HD. Alespoň u mě to tak je. Satelitní příjem nabízí o něco vyšší ostrost, detaily... předpokládám, že je tam vyšší datový tok, ale neměřil jsem to.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod peliculiar 23. 7. 2020 21:41

tielk100 píše:Ahoj mam OTT od t mobile a jede to porad.Zadne vypadky ani zaseky se nekonaji.
Ten set-top box ma v sobe vyrovnavaci pamet takze to na nejake drobne a kratke zpomaleni netu nereaguje.

Který set-top box? Předpokládám, že novější Kaon KSTB6077, který pouze pronajímají.

Jsou tu zmíněny problémy s O2 TV, přitom u T-Mobile už déle než měsíc trvá vlna tsunami způsobemá migrací starších klientů na novou platformu TV GO, která není odladěná.

Překvapuje mě, že tady na fóru o tom nikde není ani zmínky (a nebo se mi to nepovedlo najít).
peliculiar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tielk100 23. 7. 2020 22:41

Ahoj mam Arris VIP4302 koupil jsem ho jednorazově.Problemy nemam ani po prechodu na TV GO stale mi to jede bez vypadku nabo záseku.Ale je pravda ze o proti te starsi verzi je to ovladani a prepinani boxu takove slozitejsi,blbejsi.Ten stary box se mi ovladal jednoduseji,lepe.
tielk100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peliculiar 24. 7. 2020 21:41

Jsem na tom úplně stejně. Mám Arris VIP4302 z druhé ruky a oproti horrorovým scénářům nám jde TV GO docela v pohodě. Jsem zvědavý jak to bude dál. Někdo psal, že musí tento STB jednou týdně uvádět do továrního nastavení ...
Na nové platformě jsme čtyři dny a z toho jsem to pouštěl jen dva dny na méně než dvě hodiny.

Každopádně k tématu ... Z odpovědí a zkušeností co jsem nashromáždil, mám dojem, že dnes už je vše OTT a téměř nic přímo IPTV.
peliculiar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 7. 2020 07:48

Jak jsem napsal výše, dosud je rozdíl mezi IPTV a OTT (mimo jiné) zásadní v tom, že na protokolu OTT nehrají rádia. Byť je poslech rádia pro většinu uživatelů nezajímavý, tak O2TV ho stále nabízí a alespoň pro mě zajímavý je.
Tak tedy zatím jsem zjistil, aby přes O2TV rádia hrála, musí být splněno:
- protokol OTT (tedy "neAir"),
- STB připojený LAN kabelem do firemního O2 Smart Boxu.
Přestože TV programy přes "obyčejný" WiFi router hrají, tak rádia ne. Pokud by někdo věděl, jak nastavit "obyčejný" WiFi router tak, aby přes něj hrála i rádia, každou radu uvítám.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2020 11:33

A to si chceš pouštět na televizi ?
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 7. 2020 12:14

Překvapivě existují uživatelé, kteří mají zvuk u TV řešený externími reprobednami napojenými na zesilovač/AVR.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod polda 27. 7. 2020 19:31

Bez TV si stejně s rádiem neškrtnou.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod p.david 27. 7. 2020 19:46

T-Mobile odladil TV GO na nás, které převedl v lednu. A to byly porodní bolesti. Na rychlé lince (100Mb) se rozpadalo spojení po zapnutí Android TV aplikace (vyřešeno ve verzi 1.4.0). Jakmile se zobrazila chyba, tak po volbě Opakovat se obraz rozběhl a běžel.

IPTV se šíří jen v síti poskytovatele (tj. O2TV běží jen v síti O2, stará T-Mobile běžela jen v síti T-Mobile, ViaTV v síti T-Systems), využívá multicast (IGMP). Tzn. všechny pakety jsou přenášeny na všechna zařízení v síti. Stalo se mi, že ve stejné WiFi síti by starý Dell Venue 8 Pro s Windows 10 a ten si řekl, že bude odebírat pakety. Výsledkem bylo zpomalení všech zařízení na přistupujících přes stejnou WiFi na rychlost onoho tabletu. Na druhou stranu je velkou výhodou doručování multicastem to, že zpoždění obrazu za aktuálnám časem je v jednotkch sekund.

OTT (někdy chybně označován za IPTV) se šíří kdekoliv, kde je internetová konektivita. Zařízení se přes HTTPS/HSL připojí na servery poskytovatele a stahuje obsah. Nevýhodou je velké zpoždění (minuta) obrazu za aktuálním časem.

Já od dob problémů T-Mobile TV GO používám paralelně SledováníTV (přes Vodafone za 89,-) a to funguje bez problémů.
Nokia 620->Alcatel OT Easy->Nokia 3110->6150->6210->6310->6310i->6600->6230->6230i->N70->N73->N82->BB 9000->BB 9600->iPhone (2G)->Nexus S->Xperia Z->Xperia Z3 Compact->S8->S9->S10+->S20+
p.david
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka