pomoc s naladěním DVBT2

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod davson 15. 8. 2020 13:21

Vím, že zde za pokojovou anténu dostanu "sodu", ale doteď to fungovalo k plné spokojenosti.
Mám starší televizi Samsung UE40J5100AWXBT a pokojovou anténu Sencor SDA-310. Celkem 30 programů DVBT jsem chytal bez problémů a v dobré kvalitě. K přechodu na DVBT2 jsem si koupil setobox Tesla 310, ale bohužel pomocí automatického ladění to najde pouze 13 programů. Vůbec tam nejsou programy ČT. Při vyhledávání z 60 programů je tam napsáno, že to vyhledává programy DVBT a ne DVBT2?

Nevím čím to může být? V 1. poschodi mám novou televizi s integrovaným DVBT2 se stejnou pokojovou anténou a ta jede bez problémů.
davson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 15. 8. 2020 21:06

Bude třeba mrknout do menu-řádně zkontrolovat nastavení,neviděl jsem tento stroj,ale určitě bych zkusil ruční nastavení,po jednotlivých kanálech-zkontrolovat bargrafy/síla a kvalita/,mohl se i změnit příjem dvb-t2.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 15. 8. 2020 21:13

Příčinou může být tzv preecho, klidně i vadný settopbox. Zkusil bych přenést Teslu do 1. poschodí, jak se chová tam.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod davson 16. 8. 2020 14:39

Tak jsem to zkoušel přenést do 1. poschodí a tam to fungovalo. Tak jsem to dal zpátky do přízemí a zkusil dát pokojovou anténu zevnitř na okenní parapet. Tam to v jednom místě taky fungovalo. Takže zkusím koupit cca 5 metrový prodlužovací kabel AV. Můžete mi doporučit jaký typ k té pokojové anténě Sencor SDA 310? Nebo je to jedno?
davson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 16. 8. 2020 15:38

Osobně bych si ho udělal sám,neb ty levné mají špatné stínění,nebo vybrat drahší silný a kvalitní,montážní firma vyrobí i na počkání,já si dělám z 6 mm koaxu,koncovky F,šroubení s koncovkami,koax nějaký kvalitnější-měď,stínění i vedení.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 16. 8. 2020 16:57

Ze své profi praxe doporučuji výhradně Belden H121, žádnou konfekci z marketu, nejistého původu. Najít místního anténáře a nechat si vyrobit na míru.

P.S. Pokojovky zákazníkům vyhazuju z okna:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod davson 18. 8. 2020 09:34

To Merhaut :
Já věděl, že to dříve či později přijde :)
davson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davson 18. 8. 2020 10:49

Ta pokojová anténa Sencor SDA 310 má takový slabší anténní kabel nevím jaké kvality. Má delku cca 1,5 m. Když si nechám udělat 8 m kvalitniho prodlužovacího kabelu, nebude to vadit, že budou rozdílné kvality?
davson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 18. 8. 2020 11:30

Nastavený kabel je ten nejmenší problém, stačí si pohlídat pasující koncovky.

Horší je, že jsem se nikde nedočetl o LTE filtru v tom Sencoru. Takže fungování nefungování je opravdu čistá loterie. Víc k tomu nemám, coby anténář, co napsat.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků