DVD rekordér s DVB-T

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 10. 2009 11:19

Tyhle co jsem zmiňoval mají maximální spotřebu 25 W (tedy za celý rok při plném provozu bude účet za elektřinu 1100 Kč). Tedy čistě teoreticky, typická spotřeba se obvykle pohybuje někde kolem poloviny spotřeby maximální.

Externí HDD nemusíš mít s externím zdrojem. Stačí nějaký 2,5" napájený z USB a nebo ještě lépe SD karta nebo USB flash disk.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 16. 10. 2009 04:45

Pokud by mely max. 25W, tak by jim stacila tavna pojistka 0.11A :-D
Maji pojistky minimalne 2A...

Mezi nami, vetsina STB jede naplno i ve standby, protoze share (sdileni karty pres RS232 jede i ve standby a nejde to vypnout) a napajeni LNB a OTA.

DVD Player take zere, za 2 roky bez pouziti (ale na elektrice) mi vyschl kondik v jeho zdroji, tam uz by to ve standby melo jit na 2-5W, ale jeden nikdy nevi, jalova spotreba zdroje tam bude, na zmereni malych vykonu je treba drahy Wattmetr.

Az neco zmeris, podej data. Udaje v navodu jsou vesmes mimo misu. Dobry test je doma odstavit lednici pred dovolenou ci vikendem, opsat stav hodin a po prijezdu presne prepocitat spotrebu ve Wattech, uvidis tu jalovou spotrebu... Nebude mala, pokud mate doma hodne gadgetu :-)

A 500mA z USB sice pro HDD staci, avsak dobre vis, ze startovaci proud HDD je 3x vetsi a ne kazdy HDD se na kazdem USB roztoci... Zrovna vcera jsem to zkousel, zdroj 3A/12V, boot 2 boxu s integrovanym 2.5"hdd nemozny, startovaci pozadavek je velky. Postupne zapnuti = v pohode. Prob. bude pri vypadku proudu, zarizeni zustanou viset.
vpe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 10. 2009 06:35

Měřič spotřeby proudu je možné si půjčit, v Praze půjčuje PRE. Já jsem si ho půjčoval prostřednictvím Datartu, tuším je to na 14 dní a zdarma.

Měřil jsem si spotřebu notebooku a ta byla v "idle" asi 30 W (s vypnutím podsvícením displaye, jinak 40 W), při surfování (přes wi-fi) asi o 10 W víc. Přibližně poloviční spotřeba u STB by dávala smysl - stačí si na ten notebook sáhnout, je poměrně horký.

Notebookový disk by neměl se startem přes USB mít problém. Pak je tu ještě ta SD karta nebo USB flash disk.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 17. 10. 2009 15:44

PatrikChrz píše:K tomu levný DVD přehrávač a pokud bude třeba DVDčko vypálit (myslím, že většinu stejně jen shlédneš z připojeného HDD a vymažeš) tak vypálit v počítači?
Výhody řešení:
3) editace DVD (stříhání reklam. např, stříhání začátku a konce pořadu) bude v PC jednodušší

Děkuju za odpověď. V souvislosti s těmito větami mám dotaz. V jakém formátu se zaznamenávají pořady ze set top boxu na HDD nebo USB?
Někde jsem četl, že je to nějaký podivný formát a je složité ho pak převest na mpeg.
Díky za odpověď.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 10. 2009 16:12

Asi bude záležet na konkrétním přístroji, bohužel nemám (zatím používám místo TV notebook s USB DVB-T tunerem), ale uvažuji o koupi.
Podle info na Internetu se většinou používají soubory .TS. Existují programy na převod do MPEG.
Můj USB tuner vyrábí soubory s koncovkou .m2t, ale jsou to klasické mpeg2. Na mém počítači Linux jdou přehrávat okamžitě, na počítači s Windows stačí přejmenovat na .mpeg nebo .mpg
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 19. 10. 2009 07:04

Děkuju
ještě k tomu nahrávání se satelitu. To bych potřeboval SetTop Box s DVB-S?
Myslel jsem, že když je satelit digitální tak už nic víc není potřeba.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 10. 2009 07:23

Ne, satelitní receiver je vlastně ten SetTop Box. Existují tři varianty:
1) analogový - dnes už se téměř nepoužívá
2) DVB-S - v současné době nejpoužívanější, jedou na něm všechny české satelitní platformy (UPS, Skylink, DigiTv,...)
3) DVB-S2 - modernější varianta, zatím ne příliš rozšířená, ale do budoucna perspektivní, v tomto systému se vysílají HD kanály. DVB-S2 receivery jsou výrazně dražší a s časem půjdou hodně dolů (na cenovou úroveň dnešních DVB-S). Pokud okamžitě nehodláš přijímat programy v systému DVB-S2, doporučil bych zakoupit klasický DVB-S a "dvojkový" koupit až v momentě, kdy na něm budeš chtít něco chytat. Ceny jdou neustále dolů a za dva roky za něj dáš míň, než je dnes cenový rozdíl mezi nima.

Nic jiného pro příjem nepotřebuješ. Receiver připojíš k TV (videu) přes Scart nebo HDMI (čistě teoreticky ještě přes anténní vstup, pokud má modulátor). Můžeš tak nahrávat i z receiveru přímo do videa (DVD přehrávače), ale je zde nevýhoda, že musíš vždy programovat dva přístroje a zvyšuje se riziko lidské chyby. Také existují televize nebo DVD rekordéry, které DVB-S tuner mají integrovaný. Tam ten receiver nepotřebuješ a satelitní talíř (přesněji řečeno LNB) připojíš přímo k nim. V případě DVD rekordéru tak nemusíš programovat dva přístroje. Nevýhodou je poměrně vysoká cena, je to dražší než koupit zvlášť DVB-S receiver s možností záznamu přes USB. Navíc v okamžiku přechodu na DVB-S2 opět budeš muset používat dva přístroje, pokud tuner v DVD rekordéru nepůjde vyměnit. A i když ano, opět je to docela drahé, protože ten výměnný tuner tě bude stát víc, než nový receiver.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 19. 10. 2009 15:25

Takže krabičku od satelitu co teď máme, bychom mohli vyhodit a místo ní si pořídit DVB-S s funkčním ovladačem a pak druhý normální set top box, jen pro tv a nahrávání z tv?
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 10. 2009 15:39

mimous píše:Takže krabičku od satelitu co teď máme, bychom mohli vyhodit

ano
mimous píše: a místo ní si pořídit DVB-S s funkčním ovladačem a pak druhý normální set top box, jen pro tv a nahrávání z tv?

Ne, nic dalšího byste nepotřebovali. S jednou krabičkou byste mohli na TV sledovat kanály ze satelitu, z pozemního vysílání a i z libovolného z těchto zdrojů nahrávat. Stačilo by k ní připojit USB flash disk, nebo HDD připojitelný přes USB (doporučil bych 2,5", který nepotřebuje další napájení, ale flash disk by byl lepší).
Popřípadě ještě tenhle: http://www.dvbtshop.net/golden-interstar-gi-ts84ci-pvrx

U toho druhého píšou, že v rámci multiplexu můžeš nahrávat i jiný pořad, než je aktuálně sledovaný (např. budeš koukat na Novu a nahrávat Primu). Jak je to v případě, že např. chceš koukat na satelit a nahrávat z terestrického vysilače nevím, standardně by se to nemělo navzájem omezovat, ale to by ti měl říct prodejce.

Samozřejmě fantazii se meze nekladnou a k první krabičce za 3 tisíce (kde bude DVB-T i DVB-S) je možné koupit ještě druhou za 11 stovek, kde je jen DVB-T rovněž s možností nahrávání.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 19. 10. 2009 16:11

Díky, ten první vypadá dost dobře. Jen ještě dotazy.
Půjde na tom normálně naladit Astra (neplacené?).
Jak by se propojovaly případně ty dva STB?
Je možné druhý scart využít k nahrávání na VCR?
Tom
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 10. 2009 16:18

mimous píše:Díky, ten první vypadá dost dobře. Jen ještě dotazy.

Já na satelit nechytám, takže můžu čerpat jen z mých obecných znalostí, raději si to nech ještě od někoho potvrdit, ideálně od prodejce
mimous píše:Půjde na tom normálně naladit Astra (neplacené?).

Není důvod, proč by to nemělo jít
mimous píše:Jak by se propojovaly případně ty dva STB?

Nijak. Oba se samostatně připojí k TV, pokud má dva scarty.
Pokud nemá:
a) připojit přes video, pokud to má dva (tři) SCARTy, pokud má dva, tak by se pak video připojilo k TV přes anténní vstup
b) použít SCART rozbočovač
mimous píše:Je možné druhý scart využít k nahrávání na VCR?
Tom

ano
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alxx1 20. 10. 2009 17:29

vpe píše:Kup si DM 8000, a muzes nahravat a sledovat i 10 kanalu najednou (zalezi jen na celkovem bitratu) ze satu, kabelovky i pozemniho vysilani, v libovolne kombinaci, a to i v HD kvalite :-)

DVD Rekordery, VHS a set top boxy muzes odnest do sberneho dvora...

Nechyba tej masinke cca za 800-900EUR nieco dost podstatne?
HDMI.....??...alebo sa pletiem?
alxx1
Kolemjdoucí

Předchozí stránka