Síťový stereo receiver nebo síťový přehráváč streamer???

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cesy.77 20. 11. 2020 20:14

Zdravím,

vybírám nový hifi přístroj a potřeboval bych osvětit rozdíl mezi stereo receiverem se síťovými funkcemi a síťovým přehrávačem - streamerem. A co pro mě bude vhodnější, když to budu používat hlavně na zvuk z TV přes optiku a na hudbu ze Spotify. Mám reproduktory KEF Q300.

Mohli byste mi například osvětit základní rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními?

https://www.hifionline.cz/stereo-receiv ... a-r-n303d/

https://www.htpshop.cz/elektronika/mitc ... -wld-211t/

Díky moc.
Naposledy upravil Cesy.77 dne 20. 11. 2020 20:18, celkově upraveno 1
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 20:18

Receiver obsahuje i zesilovač a má v sobě současně integrované síťové funkce. Streamer zesilovač nemá, je ho nutné k nějakému připojit.
Takže pro tebe by mohl být vhodnější receiver. Já mám třeba stereo receiver Pioneer SX-S30DAB a používám to podobně jako ty, akorát TV mám připojenou přes HDMI. K němu připojené repro Polk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 20. 11. 2020 20:19

Najzasadnejsi rozdiel je v tom, ze jeden ma v sebe zosilňovač a druhy nie. Ta Yamaha je vsetko v jednom a stačí k tomu napojit len reproduktory. To druhe musíš pripojiť k nejakému zosilňovaču, do ktorého pôjdu potom reproduktory. Rozdiel bude ešte aj v kvalite použitého DACu a tak ale to su detaily ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cesy.77 20. 11. 2020 20:25

-- 20. 11. 2020 20:27 --

viking81 píše:Najzasadnejsi rozdiel je v tom, ze jeden ma v sebe zosilňovač a druhy nie. Ta Yamaha je vsetko v jednom a stačí k tomu napojit len reproduktory. To druhe musíš pripojiť k nejakému zosilňovaču, do ktorého pôjdu potom reproduktory. Rozdiel bude ešte aj v kvalite použitého DACu a tak ale to su detaily ;-)

Byl jsem zvyklý, že byly buď AV nebo stereo receivery. Ty streamery mě docela zmátly.

-- 20. 11. 2020 20:28 --

martas38 píše:Receiver obsahuje i zesilovač a má v sobě současně integrované síťové funkce. Streamer zesilovač nemá, je ho nutné k nějakému připojit.
Takže pro tebe by mohl být vhodnější receiver. Já mám třeba stereo receiver Pioneer SX-S30DAB a používám to podobně jako ty, akorát TV mám připojenou přes HDMI. K němu připojené repro Polk.


No jasně chápu. Kombinace zesilovač + streamer by tedy vůbec nebyla marná, ale na to nejspíš nebudou penízky :) Já mám Pioneera SX-N30, ale skončila u něho podpora Spotify, což je pro mě docela nemilé. Takže kvůli tomu půjdu do možná i horší Yamahy R-N303, které chybí např. USB a konektor na SW, ale to stejně nevyužívám.

-- 20. 11. 2020 20:38 --

Btw. stačil by třeba takový zesilovač?

https://www.hifionline.cz/zesilovace/in ... ha-a-s201/
nebo
https://www.hifionline.cz/zesilovace/in ... opaz-am10/

Na to by se penízky možná našly.
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 20:40

Ta absence USB by mě taky vůbec nevadila. Nikdy mě nenapadlo tam strkat flashku. A z počítače tam dostanu zvuk po síti přes Airplay, když je třeba. Ale moc se mi nelíbí zvukový charakter Yamahy, ale to je samozřejmě otázkou vkusu a párování s repro.

K tomu zesilovači chceš teda připojovat streamer?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 20. 11. 2020 20:42

Jestli jseš s tím Pinckem spokojený, tak to Spotify by tam podle mě šlo dostat i jinak- nějakým BT adaptérem (já mám třeba v garáži https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... rostreamer), ale na Alíku jde sehnat něco podobného levněji. A nezkoušel jsi to tam poslat z mobilu? Wifi , BT i Airplay to má, možná by něco mohlo projít (zkus to přes app. Pionneru), nebo jestli máš chytrou TV, tak přes ní. U Spotify by to šlo.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 20:48

Spotify není zrovna etalon kvality zvuku a ještě to mrvit BT přenosem?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cesy.77 20. 11. 2020 20:49

-- 20. 11. 2020 20:52 --

brrouk1 píše:Jestli jseš s tím Pinckem spokojený, tak to Spotify by tam podle mě šlo dostat i jinak- nějakým BT adaptérem (já mám třeba v garáži https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... rostreamer), ale na Alíku jde sehnat něco podobného levněji. A nezkoušel jsi to tam poslat z mobilu? Wifi , BT i Airplay to má, možná by něco mohlo projít (zkus to přes app. Pionneru), nebo jestli máš chytrou TV, tak přes ní. U Spotify by to šlo.


No právě že s ním nejsem úplně spokojený. Ale možná Pioneer+Kef není ta nejlepší kombinace, nevim.Tak přes BT to samozřejmě jde normálně posílat z mobilu přes appku spotify do receiveru, ale zvuk je jak z youtube. Appky od Pioneeru stojí za vyliž...

-- 20. 11. 2020 20:53 --

martas38 píše:Ta absence USB by mě taky vůbec nevadila. Nikdy mě nenapadlo tam strkat flashku. A z počítače tam dostanu zvuk po síti přes Airplay, když je třeba. Ale moc se mi nelíbí zvukový charakter Yamahy, ale to je samozřejmě otázkou vkusu a párování s repro.

K tomu zesilovači chceš teda připojovat streamer?


Přesně. Flashku jsem do toho nestrčil snad ani jednou :) No ten Pioneer s KEFem není popravdě nejlepší kombinace. Strašně moc záleží na kvalitě přehrávané hudby. FLAC a podobná kvalita je super, ale jakmile pustím něco z youtube, tak je to hrozný. Což asi dává smysl :) ale celkově basy jsou slabší. Při nízké hlasitosti i u toho FLACu. Nedělám si iluze, že u Yamahy to bude lepší.
Naposledy upravil Cesy.77 dne 20. 11. 2020 21:02, celkově upraveno 1
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk1 20. 11. 2020 21:00

Když ten BT není základní kodek, tak Spotify poslouchat vcelku jde. Samozřejmě to není ideál, ale rozumný kompromis podle mě ano.
Možná by stálo za to někde sehnat Chromecast Audio, to by už šlo, ne?
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 20. 11. 2020 21:40

Tak to vím naprosto přesně. Rozdíl je jedna krabice.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 21:44

brrouk1: Jo, to už by šlo. Můj Pincek ho právě má v sobě.

Cesy.77: a není to těma repro? KEF neznám. Ale mně Polk s Pioneerem basují až až. Tam by mohl být problém, že buď ten zesák má problém bedny utáhnout a nebo repro neoplývají zrovna basem, k čemuž bych se asi přikláněl víc. Já jsem to vybíral vlastně taky na slepo, protože ten pincek není až tak častej kousek a nebyl nikde k poslechu, ale řídil jsem se zahraničními fóry a tím, že venku se to prodává hodně v setu s mýma repro (on je dneska Pioneer, Onkyo, Polk, a snad i Denon s Marantzem vlastně jedna velká firma).
Polk mají přesně takový zvuk jako se mně líbí. Trošku přidáno na basech a výškách. Samo že to nejsou žádné audiofilní orgie, asi by si zasloužily i lepší zesík, ale u nás je to 80% TV a filmy a 20% hudba spíš jen jako kulisa, svoje si poslechnu na sluchátkách. A k té TV je jejich ladění naprosto dokonalé.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cesy.77 20. 11. 2020 21:56

merhaut píše:Tak to vím naprosto přesně. Rozdíl je jedna krabice.

A co je lepší, jedna krabice nebo dvě?
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 20. 11. 2020 21:56

Jak kdy.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Cesy.77 20. 11. 2020 22:00

martas38 píše:brrouk1: Jo, to už by šlo. Můj Pincek ho právě má v sobě.

Cesy.77: a není to těma repro? KEF neznám. Ale mně Polk s Pioneerem basují až až. Tam by mohl být problém, že buď ten zesák má problém bedny utáhnout a nebo repro neoplývají zrovna basem, k čemuž bych se asi přikláněl víc. Já jsem to vybíral vlastně taky na slepo, protože ten pincek není až tak častej kousek a nebyl nikde k poslechu, ale řídil jsem se zahraničními fóry a tím, že venku se to prodává hodně v setu s mýma repro (on je dneska Pioneer, Onkyo, Polk, a snad i Denon s Marantzem vlastně jedna velká firma).
Polk mají přesně takový zvuk jako se mně líbí. Trošku přidáno na basech a výškách. Samo že to nejsou žádné audiofilní orgie, asi by si zasloužily i lepší zesík, ale u nás je to 80% TV a filmy a 20% hudba spíš jen jako kulisa, svoje si poslechnu na sluchátkách. A k té TV je jejich ladění naprosto dokonalé.


U mě opravdu záleží na kvalitě a hlasitosti. Když se tohle spojí tak to basuje krásně. Menší SW by to možná vyřešil, nevim.

-- 20. 11. 2020 22:00 --

merhaut píše:Jak kdy.

A v tomhle případě?
Cesy.77
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk1 20. 11. 2020 22:03

k tomu Chromecastu, oni ho mají v sobě i televize, takže by možná stačila natáhnout optika z TV...( alespoň co já mám OLED Philips, tak tam je).
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků