Vyber AVR plus repro 5.1.2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepcox 26. 10. 2020 17:54

Ahoj. Potrebujem radu k vyberu receiveru a repro sustavy. Priznam sa ze sa do danej problematiky vlemi nevyznam a v sucastnosti je problem behat po obchodoch, preto hladam radu tu. Skusal som aj hladat na fore ale nenasiel som nic take co by splnalo moje ocakavania alebo vacsina linkov bola uz mrtva.

Co sa tyka miestnosti ta bude v byte o rozlohe 27m2 Tato miestnost vsak pozostava z dvoch casti kde cast kde chcem repro osadit ma len nejakych 15 m2.

Poziadavky na receiver:
- aspon 5x HDMI IN
- podpora pre 4K/120 Hz, ARC, HDR
- podpora pre BT sluchadla
- smart funkcie a integracia so smart home potesia.

Poziadavky na repro:
- konfiguracia 5.1.2
- podla moznosti kompaktne rozmery
- osadenie prednych na stenu a dozadu regalovky
- center tiez na stenu alebo na policku pod TV
- stropne zapustit do podsteny kde mam moznu hlbku zapustenia cca 11 cm.

Predbezne som si pozeral receiver DENON AVR-X2600H. No necham si poradit.

Co by ste mi odporucili? Plus este by som sa rad opytal, ci je nejaka limitacia na dlzku kablov pre satelity/sw? Treba pri dlhsich kabloch nejake aktivne zosilovace signalu alebo do kolkych metrov je mozne potiahnut holy kabel?

Financny rozpocet je asi 1500 eur / 41 000 CZK. Vyuzivane budu 85% filmy, 15% hudba

Vopred dakujem za rady.
pepcox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Katikakus 26. 10. 2020 21:32

Ten Denon je skvely receiver, az na jednu vec - neumi 4K/120Hz. To by meli umet az letosni modely s HDMI 2.1 - teda u Denonu AVR-X2700H. Jenze zrovna dnes se ven dostala informace, ze letosni modely Denonu, Marantze a Yamahy, ktere mely podporovat 4K/120Hz jsou postavene na chipu, ktery obsahuje bug, kvuli kteremu toto rozliseni, alespon u Xbox X nebude fungovat. U PS5 by nemel byt problem, tam je jina implementace HDMI 2.1.

Ocekava se, ze stejny problem budou mit nove recievery Onkyo, Pioneer a Sony. Bohuzel se problem neda vyresit SW updatem.

Pokud neplanujes Xbox X, tak to resit nemusis.

Vice info zde: https://www.avforums.com/news/denon-mar ... -bug.18125
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků