Aké regálové repro k zosik ROTEL A11 tribute ?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cheres 18. 1. 2023 22:35

Dobrý deň , Vám prajem , môžem poprosiť o radu . Kúpil som si integrovaný zosilovač Rotel A11 tribute , mám k nemu len požičane staršie bedne MiSSION , take maličké regálovky , cítiť že má lepší potencial tento zosilovač , len neviem ake repro mam k tomu rotelu sparovat ,aby som plne využil jeho potencial, počúvam rozne žánre , diana krall, joe cocker , chris rea , christina aguilera , ale pustim si aj 80-90 roky , modern talking , dire straits, depeche mode , tokunbo , miro žbirka , karel gott, hana zagorova atd. , rad by som keby ste ma trocha ak Vas môžem poprosiť nadmerovali.
Dakujem , ostavam s pozdravom všetkým ktorý pridajú ruku k dielu , Dík chalani
cheres
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 19. 1. 2023 07:53

keďže rád počúvaš vokály tak by ti mohli vyhovovať Klipsch rp160 m -sú to veľmi expresívne bedničky s presným zvukom
https://www.muziker.sk/klipsch-rp-160m-ebony
https://elektro.bazos.sk/inzerat/146545 ... p-160m.php
zosilovač máš vynikajúci takže si limitovaný iba rozpočtom a možnosťami umiestnenia,veľkosti a akustiky miestnosti
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bovo77 19. 1. 2023 08:50

Ahoj.V niektorom teste odporúčali Focal Chora 806 a neviem ktoré od Bowers ale Ja som ich spolu nepočul.
Preto viem lebo mám v hľadáčiku aj Ja tento zosilňovač ale kým moje Sony funguje tak nebudem meniť.
Ja sám vlastním tieto Focaly a môžem potvrdiť že sú výnimočné za tie peniaze.Ja som dokúpil aj subwoofer lebo môj zosilňovač je basovo trošku slabší a na Death metal som to potrebal ale napr. som skúsil spárovať s CA Sonata a Onkyo Tx8020 a s tými boli väčšie basy(bez subwoofera).Zase nevyužili potenciál čo je v Focaloch lebo to sú zosilňovače základnej triedy.
bovo77
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 1. 2023 16:48

Pokud Vám vyhovuje světlejší projev Mission, pak k danému zes. je velmi dobrá kombinace B&W 606 S2. Zahrají přesně to, co jim zesilovač pošle.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cheres1 19. 1. 2023 19:18

Ahojte , dakujem za odpovede , tie klipsch vyzeraju vyborne a aj recenzie sú na ne výborné , ale zaujimava je aj kombinácia BW 606 S2 . Keby ste mali vyberať , išli by ste do toho bez posluchu ? tie klipsch sú aj v zlavach teraz . BW 606 S2 môžem vypočuť v bis audiu v BB , a môžem si tam zobrat aj moj zosik a aj cd player a a popočúvať čo mám napočúvané v ramci CD nahrávok . Čo poviete? S pozdravom Vlado
cheres1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2023 19:42

Pravidla SF

Bod 10, konkrétně text „Pro zachování korektnosti diskuzí a rovného postavení mezi uživateli, je zakázáno používat více účtů (přezdívek/nicků), a to za jakýmkoliv účelem.“
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 19. 1. 2023 20:04

cheres1 píše:Ahojte , dakujem za odpovede , tie klipsch vyzeraju vyborne a aj recenzie sú na ne výborné , ale zaujimava je aj kombinácia BW 606 S2 . Keby ste mali vyberať , išli by ste do toho bez posluchu ? tie klipsch sú aj v zlavach teraz . BW 606 S2 môžem vypočuť v bis audiu v BB , a môžem si tam zobrat aj moj zosik a aj cd player a a popočúvať čo mám napočúvané v ramci CD nahrávok . Čo poviete? S pozdravom Vlado

existuje názor že B&W sú agresívne na výškach

https://www.therobinsonbrand.com/journa ... ker-review
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheres 19. 1. 2023 22:43

ospravedlnujem sa že som sa pomylil, a prihlasil som sa iným účtom , prepáčte , S pozdravom Vladimír MInár

-- 19. 1. 2023 22:59 --

Dakujem ti ANDY KRAUS za odkaz na recenziu , ešte som o tom až tak nečítal že sú na výškach také agresívne . Prosim ťa aký by si navrhol reproduktor k tomuto zosilovaču vzhladom na hudbu akú počúvam, keby to nemali byť BW. Dakujem , s pozdravom Vlado
cheres
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 1. 2023 00:42

Osobně bych bez poslechu nevybíral nic nad 10K, ale to může být jen můj zkostnatělý názor :) Agresivitu ve vyšším spektru bych u B&W opravdu nečekal, respektive hodně záleží na správném nasměrování (viz graf odezvy v ose a s natočením). Naopak potěší výborné středové písmo a opravdu solidní podání i rozlišení prostoru.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 20. 1. 2023 00:50

cheres píše:ospravedlnujem sa že som sa pomylil, a prihlasil som sa iným účtom , prepáčte , S pozdravom Vladimír MInár

-- 19. 1. 2023 22:59 --

Dakujem ti ANDY KRAUS za odkaz na recenziu , ešte som o tom až tak nečítal že sú na výškach také agresívne . Prosim ťa aký by si navrhol reproduktor k tomuto zosilovaču vzhladom na hudbu akú počúvam, keby to nemali byť BW. Dakujem , s pozdravom Vlado

už som navrhol :-) Focal sú tiež dobrá voľba ,s tým zosíkom sa rozohrajú
Andy Kraus
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků