Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 23. 10. 2022 05:44

@introvert, martas38: Mám pocit, že sa mení trochu môj prístup k tomuto hobby. Baví ma asi skúšať stále niečo iné. HE6se V2 boli vynikajúce slúchadla, ale ja som nerobil nič iné, len som prechádzal fóra a hľadal zosilňovač k nim. Oni boli tak pažravé, že mi zapínal aj ochranný obvod v Lyr3. A už som hľadal, kde kúpim Ragnarok2 a pod. Navyše potrebovali EQ. Bez EQ to nebolo nič moc. Naopak s EQ sú fantastické. Ale po 7 mesiacoch som chcel zasa niečo nové.

Povodne som premýšľal nad Anandami alebo Edition XS. Zaujali ma v Mníchove a chcem ich mať dlhšiu dobu doma aby som ich spoznal viac. Popritom som ale stále pozeral po ZMF. Roky striedam len planáry a chcel som skúsit niečo s dynamickými meničmi. A tu prišlo Meze s ich 109 Pro. Dynamické meniče, spracovanie, dizajn a komfort na bezkonkurenčnej úrovni. Chcel som niečo nenáročné, čo mi bude hrať aj k filmom, ps alebo k zabávaniu sa s Maschine MK3. Dobrá cena. A vynikajúca skúsenosť s Empyrean. A tak som si povedal že 109 Pro skúsim. Na porovnanie je skoro. Mám ich 2 dni. Môžem však povedať, že sú veľmi pozitívnym prekvapením. Asi najviac ma prekvapuje soundstage. Bál som sa že bude malý a ja mám rád ak je expanzívny. Preto ma aj ťahajú veľké planáry. Našťastie moje obavy boli zbytočné. Každopádne im chcem nechať aspoň 1-2 týždne na rozohratie. Už teraz ma však baví ich počúvať a veľmi. A sú krásne. Meze si ide svoje. Myslím si, že toto bude jeden z ich najúspešnejších modelov. Som o tom presvedčený.
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PMSN82 6. 11. 2022 13:37

Tak jsem si nakonec po poslechu různých sluchátek vybral nové HifiMany Ananda Stealth Magnets. A mám prosbičku - nevíte jakou dobu by se měli nechat zahořet? A jak se to dělá? Zesík i zdroj na 100% ???

Díky
Přílohy
IMG_20221106_111444.jpg
IMG_20221106_112233.jpg
IMG_20221106_111848.jpg
PMSN82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 11. 2022 13:49

Dělá se to buď běžným poslechem na uších a nebo je necháš hrát na normální poslechovou hlasitost někde v šufleti. Rozhodně ne na 100% zesilovače (teda nevím jaký zesilovač používáš, ale 100% hlasitost by mohla i poškodit cívky). A řekněme 30 hodin by mělo stačit.
Ale já zahořuju běžným poslechem, on je nedílnou částí zahoření zvyk mozku na nový zvuk, tedy tvoje psychika.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod HifiMan 11. 11. 2022 12:01

Ano, při běžné hlasitosti poslechu. S ostatním nesouhlasím. Opravdu je nutné si u nových sluchátek projít doporučovanou dobou "zahoření" a všechny verze SM (Stealth Magnets) mají doporučenou dobu zahoření 150 hodin, aby se docílilo maximálního zvukového potenciálu, jak sami píšou. Mám oboje (Arya i Ananda ve verzi SM) a zvuk byl opravdu velmi odlišný po vybalení a následně (u mě asi po 2 týdnech) po zahoření. A nejvíce to bylo znát právě na Anandách, které mají vysokou citlivost (103 dB) a po zahoření jsou mezi Arya SM a Ananda SM jen velmi malé mikro detaily ve výsledném zvuku!!! Až tak, že zvažuji vrácení Aryí, jako cenově neadekvátní, které při srovnání s Ananda neodpovídají poměru cena-výkon.
Anandy SM mají oproti Arya teď sladší, uvolněnější a bohatší zvuk a ve srovnání s Arya i o něco intimnější a přímější vokální prezentaci. Verze SM vyniká hlavně lepším pocitem transparentnosti a vyhledáváním detailů. Zejména hudební nástroje, které hrají více v pozadí jsou zřetelnější a více separované. A hlavně horní středy a výšky jsou u Arya SM méně energické ve srovnání s Ananda SM a u Arya mají někdy tendenci sykavosti :-(
HifiMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filip4 11. 11. 2022 13:55

Ahoj, jen tak abych tady navázal na to zahořování a trochu to vyjasnil. U planárních sluchátek neexistuje žádné zahoření měniče, to co tu popisujete jako zahoření má podle mě kořeny úplně někde jinde. Jde totiž o náušníky a jejich deformaci, nic není dokonalé a ta stlačená pěna prostě dělá rozdíl a podle materiálu to někde může trvat krátce a jinde déle než se to projeví. A samozřejmě potom nejvíc dělá mozek.
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 11. 11. 2022 15:08

Pod pojmem zahoření se dle mého rozumí změna zvuku úplně nových sluchátek v průběhu prvotního poslechového období (dny, týdny, měsíce ..), ať už je příčina této změny jakákoli. Tedy i planární sluchátka se zahořují.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 11. 2022 15:45

Akorát je otázka, kolik má na svědomí železo a kolik mozek....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 11. 2022 15:53

Na tom nezáleží - výsledek je stejný :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip4 11. 11. 2022 16:38

No já tím chtěl jen naznačit to, že nedává smysl nechat sluchátka hrát někde v šuplíku v případě planárů :)
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 11. 11. 2022 16:51

Hmmm ...Tak nevím kde je pravda. Například Hifiman má u planárů v manuálu 150 hod. zahořovani .
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 11. 2022 17:55

introvert: S tím výsledkem si nejsem jist. Pokud to zahoříš v šuplíku, pak musíš ještě zahořet ten mozek, takže to trvá dýl, než když to bereš naráz na uších.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 12. 11. 2022 00:09

martas38: máš pravdu, já měl na mysli ten vztah mozek x sluchátka, ne jak dlouho to trvá ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 11. 2022 02:10

introvert: Jasně souhlas, prostě změna. Řekl bych, že Hifiman má v těch 150 hodinách započítaný i ten mozek. Campfire to vyloženě naznačuje v příbalovém letáku :) U dynamických měničů se to dá u celého toho mechanismu pochopit. U planárů s membránou tenkou téměř jak vlas to ale bude myslím po mechanické stránce podstatně kratší, jak po té stránce psychické. U tlakových měničů by údajně nemělo být třeba vůbec zahořovat, ale stejně jsem vždycky musel. Na uších skrz ten zvyk. Aspoň tak si to vysvětluju.
Pro mě nejdelší zahoření v životě byly Solaris. Zvuk byl tak extrémně odlišný od toho, na co jsem byl před tím zvyklý a z počátku jsem byl opravdu hodně na vážkách a vlastně jsem dal i víc na cizí názory, než na vlastní uši s tím, že si to snad sedne. Sedlo víc než dokonale, ale do doby dvou týdnů na vrácení bych se nevešel. A to mě zlatá verze při zkušebním poslechu učarovala.
A zkušenosti mě stále víc utvrzují v tom, že je to víc v hlavě, než v rozhýbání membrán sluchátek. A taky bych řekl, že tomu spousta lidí přikládá větší důležitost, než je nutno. Jak jsi to nedávno napsal? Hifista slyší to, co vidí :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PMSN82 12. 11. 2022 13:38

Filip4 píše:Ahoj, jen tak abych tady navázal na to zahořování a trochu to vyjasnil. U planárních sluchátek neexistuje žádné zahoření měniče, to co tu popisujete jako zahoření má podle mě kořeny úplně někde jinde. Jde totiž o náušníky a jejich deformaci, nic není dokonalé a ta stlačená pěna prostě dělá rozdíl a podle materiálu to někde může trvat krátce a jinde déle než se to projeví. A samozřejmě potom nejvíc dělá mozek.


Já si nemyslím, že se planární sluchátka nemusí zahořet, ani že je to jen v hlavě o psychice, když sám Hifiman má v planárech u Arya i Ananda (ve verzi Stealth Magnets) větu:

Počítejte s obdobím „zapálení“, kdy povolíte přehrávání zvuku po dobu 150 hodin, aby sluchátka dosáhla svého plného zvukového potenciálu.

Opravdu si někdo myslíte, že když psali manuál v Hifimanu, tak tuto větu tam napsali "mimo mísu", a mysleli tím zvukový potenciál v hlavě, v psychice? Nevím, já si to teda nemyslím. A že by se spletli a napsali to u obou dvou sluchátek???

Zde je odkaz na Arya Stealth Magnet Version Full-Size Over-Ear Planar Magnetic Headphone Owner’s Manual:

https://manuals.plus/hifiman/sg-b07k59h ... one-manual
PMSN82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lada5 12. 11. 2022 18:25

Taky jsem si dlouho zvykal na DCA Stealth protože zvuk se mi zdál hodně jiný ale zdají se mi čím dál tím lepší ale jestli je to mozkem nebo rozehrátím sluchátek nevím. :-)
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků