Výběr sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vexter_ 6. 5. 2020 10:16

Zdravím,
mám v plánu si kupovat nová sluchátka na každodenní poslech hudby v MHD, tedy spíše v rušném prostředí. Cenu si představuji do 1500 Kč. Zalíbila se mi sluchátka Marshall Mode EQ a Sennheiser CX 3.00. Potřeboval bych poradit, které z nich si vybrat. Poslouchám převážně Metal a Rock. Máte s nimi někdo zkušenosti?

Do nedávna jsem používal Apple Earpods (NE Airpods!) a byl jsem velice spokojen. Perfektně mi seděla v uších. Zvuk byl vyvážený dle mého perfektně. Mohli byste mi případně doporučit nějaká dobrá pecková sluchátka, která mají tvar podobný právě Apple Earpods? Klasické pecky mi taky nedrží zrovna nejlépe. U těch špuntových se obávám, že mi nebudou dobře držet. Zatím jsem totiž nenarazil na žádná špuntová sluchátka, která by mi samovolně nevypadávala z uších.

A pokud se ptáte, proč si tedy nekoupím Apple Earpods znovu a neušetřím pár stovek, je to proto, že chci vyzkoušet něco nového. Prostě trochu "vyšší level".
Vexter_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 5. 2020 11:05

Zkus si někde poslechnout Beyerdynamic Soul Byrd, SoundMAGIC E10 nebo E11, 1 More Piston. Skvělá na tento typ muziky jsou také Xiaomi Mi In-Ear Headphones Pro HD. Otázkou je, jak ti sednou do ucha.
Z těch navrhovaných jsem slyšel pouze Sennheiser, ale všechny výše uvedené hrály lépe, alespoň mým uším. Srovnatelné pro mne byly až Sennheiser MOMENTUM In-Ear, které jsou však nyní již také za "dobrou cenu." 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2020 11:29

U špuntů se dá velice dobře laborovat s nástavci. Dělají se různé velikosti, tvary, materiály včetně pěnových. Pecky jsou podle mě úplně jinde než špunty (podstatně horší) a je daleko lepší výběr špuntů. Zkusil bych výše zmíněné Soundmagic. Mezi náma lépe než Earpods bude hrát většina věcí s cenovkou nad 300Kč.
Manželce, které taky vyhovovaly Earpods docela zvukově sedí Fisher Audio Enigma:
https://www.headphones.cz/prenosna/spun ... dio-enigma
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reign 6. 5. 2020 15:23

Já mám rád tyto Superluxy https://www.cmias.cz/eshop-sluchatka-su ... hd381.html
Jsou pohodlnější než klasické in eary, izolace je dostatečná, zvuk za ty prachy super - jsou v podstatě identická s Fiio EX1 akorát mají mnohem lepší nástavce. Díky použité konstrukci překvapí šířkou prostoru.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vexter_ 6. 5. 2020 16:40

Děkuji všem za rady, rozhoduji se teď mezi SoundMAGIC E10C a E50C.
Vexter_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brodus 6. 5. 2020 19:15

Vezmi E50c,ty jsou o dost lepší..:-).Oboje jsem používal léta do posilky..Zlatočerné provedení je fajn.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vexter_ 8. 5. 2020 11:46

Jak to ty E50C mají s hlasitostí ? Nemůžou na některých zařízeních hrát slaběji kvůli poměrně vysoké impedanci 51 ohmů ?
Vexter_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 5. 2020 12:44

Pre hlasitosť je podstatnejšia citlivosť sluchadiel. A ta je ok.

Ak ti nejake špunty vypadavali, tak si mal najskôr nespravny nastavec.
V tejto cenovej relacii je lepšie kupovať v Čine, tam najdeš neporovnateľne lepšie sluchadla.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eoie 23. 5. 2020 17:07

Ahoj.
Nechci zakládat zbytečně nové vlákno, tak to napíšu sem.
Sháním sluchátka v ceně cca 2000. Můj požadavek na ně je, v podstatě, jen opravdu hodně basů, klidně i na úkor výšek a podobně. (Nejsem žádný profi posluchač)
Druhý požadavek je kompaktní velikost, protože se sluchátky usínám při relaxační hudbě.
Jinak jsou sluchátka pořád v ntb. Poslouchám House, Trance, DnB a podobně, proto chci hlavně hodně basů. Hledal jsem tady vé fóru - nějáké jsem našel, bohužel už se žádné z nich neprodávají, proto prosím o pomoc.
Předem díky ;-)
Eoie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 23. 5. 2020 17:34

Možná iBasso IT01. Ale nevím jestli bude vyhovovat cena a velikost.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Eoie 23. 5. 2020 20:56

Cena by se asi dala, problém bude spíš ve velikosti. Dost často se probudím se sluchátky až ráno a značka iBasso by mě mohla tlačit.
Eoie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SSakul 23. 5. 2020 21:05

IT 01 by mohly vyhovovat a pro mě měly výborné pohodlí , popř Blon Bl 03 jsou taky dost basové sluchátka s větším důrazem na midbas, než na subbas ( K blonu je potřeba dokoupit kabel + pěny nebo Náhradní silikony, ale pak jsou to jedny z nejpohodlnějších sluchátek, co jsem slyšel ) Oboje jsou v rámci hifi určitě na basovější a teplejší straně

A pak jsem narazil náhodou v recenzích na Opera OM 1

https://a.aliexpress.com/_d7Kvtcz

sluchátka jsem teda neslyšel a popravdě ani podle recenzí o to vůbec nestojím ( už IT01 i Bl03 na můj vkus mají basů až moc ), ale pokud chceš hodně basu, tak bys na ně mohl mrknout


https://www.head-fi.org/showcase/opera- ... 17/reviews

Edit: Pokud bys měl zájem o ty Blony , tak tady je přímo kabel s jejich konektorem

https://a.aliexpress.com/_d9FEmIV
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eoie 24. 5. 2020 00:01

Děkuji za odpovědi. Opravdu si myslíte že sluchátka této konstrukce budou dobrá na spaní? :D. Nechci mít díru v hlavě když se během spánku otočím na bok :D.
Každopádně teda zatím asi jen IT01. Né kvůli nedůvěře v čínu, ale kvůli dodací lhůtě :/. Počkám ještě do zítra a pokud někdo nedoporučí nějáké další, tak beru ty IT10 :).
Eoie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 5. 2020 02:03

Ber ty IT01. To je ověřená klasika. Ale pozor, iBasso je čínská firma :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 24. 5. 2020 08:23

Souhlasím s martas38. Lepší než IT01 asi neseženeš.
A co se týče ergonomie, je to především o výběru vhodných nástavců. Doporučuju zajít do Audiga a vyzkoušet. Mají tam opravdu velký výběr, takže bych se divil, kdyby ti alespoň jedny neseděly.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků