FiiO FH5 vs FA7

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 20. 11. 2020 13:18

Není to až tak začarovaný kruh. Ale ty prachy jsou bohužel zapotřebí. U sestav za cca 50-60 tisíc je rozdíl mezi MP3 a FLAC již víceméně zřetelný, pokud to porovnáváš mezi sebou. Ale právě možná v tom srovnávání je zakopaný čert. Když to přímo nesrovnáváš, a prostě jedeš v MP3, tak se zas až taková hrůza nekoná ;-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 11. 2020 13:38

jako..já bych možná ještě chtěl zkusit nějakej přehrávač, jenže ty tragický UI sou snad u všech. Koukam na youtube na Hiby, na xDuoo, ostatní FiiO, Cowon a je to všechno fakt strašný. Oproti telefonu mi to přijde prostě nepoužitelný, pomalý, ošklivý..myslím že by mi trvalo tak hodinu, než bych měl chuť s tim praštit a za to mi o trošičku lepší zvuk prostě nestojí, navíc s nutností nosit další velkou věc. V tomhle směru je BTR prostě paráda. A další věc: jedu např. do práce a zjistim, že oblíbená kapela vydala novou desku. Šup na např. Bandcamp, koupim, stáhnu, rozbalim, posloucham.. jednoduchý, funkční.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 13:59

Podle mě není nezbytné házet desetitisícama. Sestavu máš slušnou. U toho M9 bych klidně zůstal. Pokud se chceš posunout se zvukem, investuj víc do sluchátek. T800, iBasso IT04, FiiO FH7 by tě posunuly hodně dopředu a není to za padesát tisíc.
Jinak mně pořád nějak nedochází, co ti vadí na těch DAPech? Všechno to má lepší zvuk než telefon, nebo nějaká BT hračka. A rychlost? Na co potřebuješ při přehrávání hudby rychlost? Mám iBasso DX160, je to vyhlášenej pomalík, ale zrovna tohle mně na něm vadí ze všeho nejmíň. Webový prohlížeč, nebo kalkulačku na něm fakt nepoužívám a Mango Player, UAPP a Tidal tam jedou jak z praku včetně vyhledávání skladeb. A pokud chceš malej rychlej DAP, běž do HiBy R3 Pro, nebo Sabre. Je to malý, je to rychlý, má to parádní zvuk, pouze Tidal offline to neumí, protože tam není Android.
A pokud už hážeme těma desetitisícama, tak věz, že mezi sluchátkama za deset a třicet tisíc bude zvukově daleko menší rozdíl, než mezi sluchátkama za tři a deset tisíc. V těch vyšších kategoriích se každé procento zlepšení vyvažuje zlatem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 11. 2020 14:09

martas38: tak to si ma tou poslednou vetou ukludnil. A uz som zacal pokukovat po IT07. Cize nekupovat, tak? :-D Mimochodom, uz su na audigo zalistovane.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 11. 2020 14:28

Vadí mi prostě ta pomalost a omezenost:už jen např. u FiiO prohlížení složek je utrpení, kdy vidim název kapely a první dvě písmena z alba a tak bych mohl pokračovat fakt dlouho, sem si to měl včera sepsat co všechno mi vadí:D Možná pro někoho banalita, ale já nejsem schopen prakticky používat jinej player, naž GoneMad. Ostatní sou pro mě omezený a možnostma nastavení zaostalí. Tohle je pro moje použití prostě hrozně důležitý. Jo jinak vim že už to má FiiO odemčený a můžu si tam player nainstalovat, ale to je fakt nepoužitelný. Pokud by tam android běžel jako na průměrnym telefonu za bůra, neměl bych problém, ale tohle prostě vzhledem k pro mě prakticky neslyšitelnému rozdílu nemá smysl řešit. Nicméně upgrade sluchátek určitě smysl má. Teď sem spokojen, ale pokud by se objevila zajímavá nabídka na právě FH7 nebo T800, tak bych o upgradu přemýšlel.
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 14:49

Vesměs máš u DAPů dva druhy hledání. Podle např jména interpreta z toho co se naindexovalo do knihovny. A nebo prostě klasická adresářová struktura, což je mně bližší, stačí si to jen vhodně poskládat na kartu. Rychlost procházení složek je naprosto srovnatelná s mobilem (nevím teda jak u M9). A pokud chceš stroj bez kompromisů, tak Astell&Kern, ale to si připrav trojnásobek co za M9.
Jaký jsou benefity toho GoneMad? Slyším o něm poprvé. Nemůže být problém v něm, ta rychlost? Já nejradějí používám v iBassu Mango Player (vestavěný přehrávač iBassa), oficiální Tidal klient a případně UAPP, který mě teda nenadchl rozhraním, ale má parádní zvuk a nastavení miliardu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 20. 11. 2020 15:54

No hledání je na fiiu uplně tragický, vyhledam umělce, kliknu na něj a on se začne hned přehrávat. Sem zviklej že se mi rozbalí jeho alba a vyberu který chci přehrát. Navíc při procházení složek, jak už sem psal, je za názvem kapely, samozřejmě podle délky názvu kapely, vidět jen začátek názvu alba a někdy ani to ne. A pokud tam mam od tý kapely deset alb, tak je to fakt frustrující se strefit na to správný, protože nerolujou všechny najednou(což je logické).

Benefity GoneMadu nebudu vyjmenovávat, to je nadlouho. Ve zkratce je prostě jediný, který umí to co potřebuju a ještě milion věcí navíc. Je pekelně rychlej(oproti např. možná lépe vypadajícímu Blackplayeru) s maximálně nastavitelným ui(přeházení položek(artist,folder apod.) jejich přidání, odebrání,přesunutí dolů na obrazovku pod play/pause, takže nemusím složitě přehmatávat nahoru. Pamatuje si složku ve které sem byl ať je vnořená třeba do dalších pěti složek i po ukončení aplikace na pozadí(pokud jí třeba telefon kvůli ramce kilne) a takhle bych mohl pokračovat fakt dlouho. A to vše na velkém displeji.

jen pro představu složky a vyhledávání..
Přílohy
1.jpg
2.jpg
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 20. 11. 2020 16:46

Bych to viděl na 13palcový tablet:-))).Když řešíš listování a nastaviš si tam hieroglyfy.. Ale to Fiio tě odmění o dost lepším zvukovým výstupem než foun:-((.A jestli to neslyšíš,tak ani sluchátka tě nezachrání. ;-)Tak probirejte raději ty..také vybírám upgrade k m5s..
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 11. 2020 17:28

Jj, hudba dobrá, ale ten font :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 15:32

Tak teď jsem dělal ten test rozdílu mezi MP3 a FLAC, a je to jednoznačně znát i na sestavě za cca 15 tisíc - Spotify Very High x Tidal HiFi - Within Temptation, The Purge - iBasso DX160 + Beyerdynamic DT 880 Edition 32 Ohm (mimochodem, zcela bez rušivých sykavek). Další skladbou, kde to bylo jasně rozeznatelné, byla Deine Lakaien - Because the Night, v prvních dvaceti vteřinách zcela mimo jakoukoli pochybnost. Šlo o jakousi jednoznačnou definici nástrojů a jejich umístění na scéně (u Spotify jakoby rozplizlejší, blátivější, méně přesné). Další skladba: Accept - Too Mean to Die, v prvních dvaceti vteřinách rozdíl jako mezi dnem a nocí, v definici nástrojů, jejich dynamice. Hmm, asi si už nebudu Spotify dál předplácet.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 11. 2020 16:21

Táto téma sa tu periodicky objavuje. Niekedy trvá, kým človek začne tie rozdiely mp3/FLAC vnímať, a to aj na lacnejších zostavách ako si skúšal ty. Potom keď si to raz na sebe človek overí, akosi na mp3 rezignuje, načo sa s nimi trápiť? Na druhej strane, zase ten rozdiel nie je natoľko noc a deň, aby som pohŕdol mp3 albumom, ak ho neviem zohnať vo FLAC. Ešteže tu máme Tidal, ten už toto vyriešil za nás :-) Snáď ho tie finančné problémy nepoložia, sťahovať ma už nebaví.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 16:32

U Spotify mě v podstatě drží jen to, že mají širší nabídku, a každotýdenní playlisty Discover Weekly a Release Radar. Obávám se, že za 6 EUR měsíčně to nestojí, když mám k tomu ještě ten TIDAL
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 11. 2020 16:42

Já jsem s tím měl problém, než mi to tady _daRK vysvětlil, co hledat.
Ale třeba můj otec hifista ze staré školy ten rozdíl flac vs mp3 naprosto bezpečně pozná na mobilu a peckách za 50Kč a vždycky se mně smál, že na rozdíl ode mě už má právo být s věkem hluchej a je to naopak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 11. 2020 16:49

martas38 píše:Ale třeba můj otec hifista ze staré školy ten rozdíl flac vs mp3 naprosto bezpečně pozná na mobilu a peckách za 50Kč a vždycky se mně smál, že na rozdíl ode mě už má právo být s věkem hluchej a je to naopak.

Podle toho, co zjišťuju, tak pokles vnímavosti na výškách s přibývajícím věkem s tím asi nebude mít moc co do činění. Přitom jsem se vždy domníval, že to bude ten hlavní rozdíl.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 11. 2020 17:00

To si povieme, keď sa dostaneš do veku okolo 50tky. :hm Toto je najväčšou nespravodlivosťou audio sveta - keď som mal 20, boli kazetaky a sluchatka vyzerajúce ako lacná nedobra kopia Koss porta pro a o detailoch v muzike som si mohol nechať len zdať a dnes, keď je taky výber paradnych kúskov (a človek si to aj môže dovoliť) a FLAC/DSDcka, tak niektoré veci proste už nepočuje... a je už škoda kupovať Empyreany :-)
Inak aj ja mam Spotify stále v zálohe, jednak preto, že som "otec" našej Spotify Family a tiež som sa nevedel dokopať preklikat zoznam obľúbených zo Spotify do Tidalu. :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků