sestava dolby atmos

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 17. 5. 2021 13:53

Aha se divím, že to není dávno vyřešený a rozšířený. Celkově by to dodalo spustě lidem nový impulz do domácího kina, který to sbalili z důvodů překáživé kabeláže. Používám proto jen přední 3.1 u TV aka roztaženej soundbar. ;-]

AV receiver jsem zamýšlel něco jako Marantz 1711 (7.2 Atmos) apod. Zjistil jsem, že většina Bluetooth audio techniky má jen receiver, aby se dalo posílat z mobilu atp., ale s transmiterem najít co posílá rozkodovaný ven to už je oříšek, kor ideálně skrz kvalitní kodek.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 17. 5. 2021 14:28

Drátové propojení je z hlediska kvality přenosu vždy lepší a stabilnější. U bezdrátu mohou nastat problémy jak s rušením nebo výpadky zvuku, tak např. s jeho zpožděním vůči obrazu (časté u BT), o nižší kvalitě vlivem kodeků už byla řeč.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Sada 19. 5. 2021 18:05

Nikdo nemá zkušenosti s polk audio v domácím kině?
J.Sada
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 5. 2021 18:26

Sice nemám Polk v domácím kině (byť teda hlavně k ozvučení TV přes stereo receiver), ale mezi řadou S a T je dost velký kvalitativní rozdíl. Řada T je určena prakticky výhradně pro DK, odpovídá tomu i ladění, řada S spíš na hudbu. S je podstatně lepší, ostatně vypovídá o tom provedení, cena a hmotnost beden.
Rozdíl mezi S50e a S55e je ve velikosti beden, tedy i v určení do jak velké místnosti, samozřejmě v hutnosti basu atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 19. 5. 2021 18:40

mám (dočasně) S60 v DK a i ve stereu - docela mě překvapilo, jaké basy v tom DK zahrají.
pokud můžeš, vyzkoušej
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 5. 2021 18:50

Bas brutálně zahrají i S55e, taky mě to dost překvapilo. Já jsem původně myslel, že půjdu i do subu a vůbec není třeba.
Jinak řada S se dá samozřejmě v pohodě použít i na DK. Myslel jsem to tak, že T je určená pro DK, hudbu nehraje nic moc.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod J.Sada 19. 5. 2021 20:22

Díky za názory.
A má někdo od nich ten centr?
J.Sada
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 24. 5. 2021 18:44

Mám celou sestavu T série od PolkAudio na domácí kino.
Ptej se co tě zajímá.

PS:... když nebudu hledět na tu směšnou cenu T série, tak kdo je nikdy neslyšel (mám na mysli jak sloupy, tak centr a satelity), přál bych každému je slyšet, opravdu.Za ty prachy jak na kino, tak na hudbu veškerého žánru jedna báseň.A co se basů týče u sloupů, opravdu neskutečné, co z nich dovede lézt za kvalitní a hutný pevný bas.

Audiofilové se 2 sloupy za 50tis a více se prosím zdržte zbytečných komentářů, děkuji.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod J.Sada 25. 5. 2021 14:06

Přemejšlel jsem také o T sestavě. Bohužel jí nedělaj v bílé barvě.
J.Sada
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 28. 5. 2021 11:53

S50 a S55 white vypadají opravdu pěkně, ještě existuje nějaká Signature edition.
Nebo pak ty Klipsch též designovka, např. viewtopic.php?f=1711&t=1312921&p=12841353#p12841353
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod J.Sada 28. 5. 2021 18:38

A subwoofer od Polk audio někdo používá?
J.Sada
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků