Výběr - 5.1 sestava / AV Receiver + Repro / max. 30000tis

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 28. 1. 2021 18:53

Na ty předvolby už jsem přišel. Ten HEOS 2x jsem tam uložil omylem já.
Jelikož používám (zatím) jen 2 zdroje, tak si dám pod trojku třeba USB a pod čtyřku něco vymyslím.

TV to jak vědět nemá, že jsem přepnul AVR na jiný vstup zvuku, to chápu, ale ten AVR by to vědět měl a měl - mohl by mě odpojit, když nepoužívám zrovna TV vstup -zvuk z TV.

No jsem zvědav až mi zítra přijdou bedny, to bude nastavování ještě víc-kalibrace atd atd.
Zatím jsem testoval jen na jednom centr repro. :-!
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 28. 1. 2021 19:04

Myslim, ze to co pozadujes od AVR je mozno nad ramec specifikacie HDMI CEC.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 28. 1. 2021 19:34

Je to škoda, co se dá dělat.Budu si muset zvyknout, nebo vypnout výstup HDMI ARC-CEC v televizi.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 28. 1. 2021 19:48

to bylo první, co jsem vypnul a popravdě nechápu, jak může někdo chtít, aby se vždy při spuštění TV zapínal AVR... to mi hlava nebere
dost koukám na sport a nepořebuju přece, aby mi z beden hrál několik hodin třeba tenis. nebo snooker
a co jsem slyšel, tak jsou i jedinci, co koukají na zprávy, pol. debaty atd. - to by mohlo být z beden taky zajímavý :)

- na AVR stačí stisknout TV (když pouštím něco, co má do beden smysl) a je to
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 28. 1. 2021 20:31

To je taky pravda.
No, byl jsem zvyklí na soundbar k televizi.
Ale mít soundbar a ještě hi-fi sestavu to už by bylo přeplácané.
Uvidím jak mi to bude vyhovovat zvuk TV přes AVR, nebo jen z TV.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Renoi 28. 1. 2021 22:40

Je to teď trochu lepší než ten soundbar ne?
Renoi
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 29. 1. 2021 06:55

Nevím, stále čekám na repro, měli by dorazit dnes odpoledne.

A mám ještě další dotaz ohledně nastavení ohmů v AVR.

Repro mají tyto hodnoty:

Přední sloupové 6 ohmů
Center 6 ohmů
Zadní satelity 8 ohmů

Na kolik ohmů mám tedy nastavit AVR ?
Na výběr mám 4 / 6 / 8 ohmů.
Děkuji
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 29. 1. 2021 09:53

Řiď se podle předních L/R reprobeden, ve tvém případě 6 ohm.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 30. 1. 2021 00:39

Repro jsou doma, AVR nastaven na 6 ohm.

Nechápu jednu věc.
Smart TV LG a aplikace youtube a když si pustím nějaké testovací video na zvuk (5.1, atd) tak mi AVR v tomto formátu to video vůbec nepřehraje, myslím ten zvuk v 5.1.
Mám stále jen ty virtuální blbosti jako Dolby Digital Surround a DTS Virtual X, atd.

Nevíte čím to může být?Že by youtube v podobě smart TV tyto formáty nepustil do TV (AVR) ?
Díky

EDIT:
Aha, tak Youtube nepodporuje víc jak 2 kanály, takže ty testy jsou tam k ničemu, lepší si stáhnout originál z nějakého zdroje a pustit přes PC.
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 2. 2. 2021 22:40

Už mám vše nastavené ke své plné spokojenosti a ještě bych potřeboval jednu radu na závěr:
Co se stane, když povedu video signál z GPU do AVR a ne přímo do TV?
Zlepší se tím něco přes ten AVR, nebo je to úplně jedno?
PC mám propojeno s TV přes HDMI (video)
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 2. 2. 2021 23:09

A proč to sám nevyzkoušíš a nepodělíš se s námi o zkušenosti?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dargy 2. 2. 2021 23:48

jkmaxfli píše:Už mám vše nastavené ke své plné spokojenosti a ještě bych potřeboval jednu radu na závěr:
Co se stane, když povedu video signál z GPU do AVR a ne přímo do TV?
Zlepší se tím něco přes ten AVR, nebo je to úplně jedno?
PC mám propojeno s TV přes HDMI (video)

Zaleži ako nastavíš receiver. V nastaveniech buď nastavíš passtrough video signalu alebo nejaky procesing s upscalingom. Niektoré AVR ho majú celkom slušný niektoré slabšie. Výstup z grafiky je pomerne kvalitný a dobre spracovaný, záleži tiež od schopnosti samotneho sw v pc a tiež jeho nastavenia. Pri niektorích zariadeniach ako stb, staršie dvd s hdmi atp., môže byť výsledok celkom uspokojivý. Výhoda takého zapojenia gpu>avr>tv je v riešeni skôr zvuku a vyhnutiu sa arc.
Ako vraví denkez. Kľudne sa s namj podel o skúsenosť. Nepíšes aký AVR to je, takže ani nevieme presne odpoveď.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod jkmaxfli 3. 2. 2021 16:07

Nebudu to zkoušet, zbytečně bych zase musel tahat kabely, které jsem pracně ukládal.A uvážil jsem i logicky, že mám výkonný hardware v PC, tak proč tahat signál ještě přes něco.

Jinak AVR jsem zmiňoval jaký mám, je to na 2 stránce.
Denon AVR-X1600H DAB
jkmaxfli
Junior

Odeslat příspěvekod ladik1983 3. 2. 2021 22:23

leroj píše:to bylo první, co jsem vypnul a popravdě nechápu, jak může někdo chtít, aby se vždy při spuštění TV zapínal AVR... to mi hlava nebere
dost koukám na sport a nepořebuju přece, aby mi z beden hrál několik hodin třeba tenis. nebo snooker
a co jsem slyšel, tak jsou i jedinci, co koukají na zprávy, pol. debaty atd. - to by mohlo být z beden taky zajímavý :)

- na AVR stačí stisknout TV (když pouštím něco, co má do beden smysl) a je to

Mám TV za 80k a budeš se divit, ale zvuk z ní je horší jak 5.1 repro za 11k, ale někomu holt stačí plochej zvuk z placky

A to, že ty dost čumíš na sport, neznamená, že ostatní taky. Takže mě zas hlava nebere tvůj názor.
ladik1983
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 4. 2. 2021 00:01

no tak to jsi teda frajer, když máš TV za 80
nemusíš na ní koukat na sport, klidně koukej třeba na Soukupa (samozřejmě v 5.1)

psal jsem, že zvuk z beden má význam jen u některých pořadů, což jsi zjevně nepochopil
leroj
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka