Rozdiel medzi bateriou a akumulatorom?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cinan 11. 8. 2006 18:46

V com je rozdiel pre vlastnika MP3 prehravaca medzi baterkou (AAA) a Li-Ion akumulatorom? V com vyhody a nevyhody?
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Ertefol 11. 8. 2006 18:56

baterky musíš měnit, nelze je nabíjet (tedy pokud si nekoupíš nabíjecí + nabíječku), ale pokud si někde mimo oblast s elektrikou tak se to hodí.
Akumulátor se musí nabíjet, není tak levný jako AAA baterie, ale většinou těch 10 hodin (nebo kolik) stačí.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 11. 8. 2006 19:20

Takze je vlastne jedno ci si vyberiem akumulator alebo baterku?
Open-source fan!
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Michalek 11. 8. 2006 19:25

Jak vyplývá z odpovědi Ertefola, baterky musíš měnit; akumulátor ne.
Michalek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skvedo 11. 8. 2006 19:39

pokud ti nekde dojde baterka tak mozes vymenit za druhou (ja sebou porad nosim jednu nabijeci nahradni, pripadne koupis v kazde trafice), ale pokud ti dojde stava v akumulatoru, tak musis met u sebe usb kabel/sitovou nabijecku a zdroj energie (PC,nb/zasuvku) a nechat akumulator nejakou dobu se nabijet
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 11. 8. 2006 19:40

Akumulátory bývaji integrovány v přehrávači :arrow: nelze kdykoliv vyměnit.
Baterie jsou snadno dostupné.(dají se koupit kdekoliv)(dají se koupit i nabíjecí )
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cinan 11. 8. 2006 19:41

takze som sa rozhodol pre baterie, diki za odpovede
Open-source fan!
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod mapupsa 11. 8. 2006 19:48

Každé má své výhody a nevýhody:

AAA/AA baterky:
+ Jedeš na rok doprostřed pralesa (kde není elektřina, překvapivě :) ) a můžeš si jich vzít třeba 100 a měnit je, což by se u originálních Li-ion hodně prodražilo, a navíc u některých playerů vůbec vyměnit nejdou.
+ Velká dostupnost - hlavně AA, ty koupíš snad i tom pralese :lol:
- Musíš si je obvykle dokoupit sám, k nim ještě nabíječku.
- AAA mají někdy menší kapacitu, než vestavěné.

Vestavěné:
+ Dostaneš ji rovnou k přehrávači i s nabíječkou, takže nemusíš nic řešit.
+ Někdy větší kapacita, než AAA a výrobce může určit její tvar, a tím třeba zmenšit přehrávač.
- Když se vybije, musíš najít zásuvku a čekat, až se zase nabije.
- Originální baterie jsou drahé a někdy je nemůžeš ani vyměnit. Když se sníží po používání kapacita u AAA, můžeš si hned koupit novou. U vestavěných to není tak jednoduché a levné.

Já osobně preferuju vyměnitelné AAA/AA (aspoň teda u MP3 přehrávačů)
mapupsa
Junior

Odeslat příspěvekod iMartin 12. 8. 2006 13:11

Nejlepší je koupit si normální nabíjecí AAčka, třeba některý GP NiMH mívaj kapacitu třeba 2,5 Ah. AAA čka jsou k ničemu, ty vydržej tak 6-10 hodin, a ještě to musej bejt nabíjecí s větší kapacitou než normální akalický nebo nedejbože normální baterie.
A že nejde koupit náhradní akumulátor je blbost, výrobce musí poskytnout náhradní díly pro svý výrobky 10 let po prodeji jistýho výrobku. Mluvim samozřejmě o renomovaných výrobcích jako Apple, iAudio, iRiver, MPIO, Panasonic, Sony, Philips, ne o šmejdech typu Sencor, Elta, Smarton, Mustek a podobný šunty.
iMartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skvedo 13. 8. 2006 13:28

me vydrzi Creative TX s AAA baterii GP 1000mAh tech udavanych 18 hodin
Mb:SE K550i + Navibe GB735 GPS
PMP: Cowon iAudio D2 4GB+16GB SDHC+Boxwave ClearTouch™ Anti-Glare + SENNHEISER MX 65 VC Street II
NB: Lenovo Tp SL410+ 19" LCD LG W1952TQ-PF; Kubuntu 11.04
skvedo
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 14. 8. 2006 11:41

iMartin píše:výrobce musí poskytnout náhradní díly pro svý výrobky 10 let po prodejip/quote]

a to je kde? nejdřív to vypadalo na nějakej paragraf, ale ten dodatek, kterej to vztahuje jen na renomovaný výrobce by asi v paragrafu neprošel
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 8. 2006 12:13

Používání akumulátoru je mnohem levnější. Ty jen dobíjíš za pár halířů. Kdežto batrky musíš po každém vybytí oupit nové. A ty stojí jeden kus 20 Kč :-(
Nebuď blbej a kup nabíječku a dobíjecí baterky!
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 14. 8. 2006 16:14

taky jsem před rokem, když jsem kupoval přehrávač, zvažoval výhody a nevýhody obou způsobů krmení. nakonec jsem se rozhodl pro AAA (Meizu X2, distribuce Emgeton), přišlo mi to jako jednoznačně lepší řešení. zkušenosti po roce:

1. už druhá ulomená dvířka, další už nekupuju (chtěj za ně 300,-) (spíš problém řešení krytu baterie než obecně vada AAA napájení)
2. po asi dvou měsících používání jsem začal zapomínat nosit náhradní baterky (dneska už je nenosim vůbec) a s překvapením zjistil, že pořídit mikrotužky v trafice je docela kumšt
3. po dalších dvou měsících se mi začalo čím dál tím častěji stávat, že jsem neměl jedinou baterii nabitou, když byla potřeba. zjistil jsem, že mikrotužky v trafikách stále ignorujou
4. oproti původnímu očekávání se vybití přehrávače nejevilo jako žádná tragédie, někdy dokonce i naopak

když dále uvážím, že pořídit si nabíječku s akumulátory přidá k ceně přehrávače nezanedbatelnou částku, musím dojít k závěru, že jsem z baterek docela vystřízlivěl. jasně, maj svý výhody, ale taky hafo nevychytávek, který jsem si prve neuvědomil. ne že bych se obrátil k vestavěnému akumulátoru, ale kdybych si teď kupoval přehrávač, rozhodně bych způsob napájení úplně vyřadil z procesu rozhodování
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod iMartin 14. 8. 2006 20:09

Žádnej paragraf, proboha, je jenom povinnost každýho výrobce.
Mělo by to platit pro všechny (vietnamci se mezi ně nepočítaj), ovšem nikdo nemá ponětí jakpak to u nás asi tak skvěle funguje?
V případě renomovaných výrobců máte ale větší jistotu, nějakejm Sencorům je jedno že si pošpiněj pověst, když stejně každej kdo se orientuje ví co je to za šmejdy.
iMartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod homomorfismus 14. 8. 2006 20:39

povinnost bez paragrafu je jako ..... mno, teď mě nic nenapadá, ale vyhlašuju soutěž o nejlepší přirovnání. docela by mě ale zajímalo, jak jsi se k týhle "povinnosti" dostal
homomorfismus
Junior

Další stránka