Nakonfigurujte si svoj mp3 - prieskum - prosim zapojte sa

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod POiNTER 9. 9. 2007 10:58

Ahojte... robim taky mensi prieskum a bol by som rad, keby ste mi s nim trochu pomohli a prispeli do tejto diskusie.

Odpovedajte prosim na tieto otazky:

1. Davate prednost malym mp3 prehavacom (len na prehravania audia), alebo velkym s plnofarebnym displejom?
(s moznostou prehravat video)
2. Preferujete vstavanú bateriu (s moznostou nabijat cez USB), alebo vymenitelnu?
3. Aka znacka mp3 prehravaca Vas najviac zaujala?
4. Ake su hlavne dovody ze Vas zaujala prave tato znacka?
5. Ake funkcie mp3 prehravaca povazujete za najdolezitejsie? (okrem samotnej moznosti prehratia mp3 :) )
6. Ake nove moznosti vam na mp3 prehravacoch chybaju? (RDS, bluetooth...pripadne co vas este napadne ze by mohlo byt sucastou mp3 prehravacov, ale v medziach reality :) )

Pripadne napiste hocico, co Vas este napadne a povazujete to za dolezite spomenut...
Naposledy upravil POiNTER dne 9. 9. 2007 18:23, celkově upraveno 2
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 9. 9. 2007 11:17

1) Dávám přednost malým přístrojům. Velikost je podle mého u přístroje tohoto typu klíčová. Čím menší přístroj při zachování rozumných funkcí, výdrže akumulátoru a především kvality reprodukce je, tím pro mě lépe. Považuji za nesmyslné přístroje, které mají (ne)velký barevný displej (bohužel dnešní trend). Ještě bych pochopil, když je displej opravdu "velký" a kvalitní, někomu to možná na sledování videa dostačuje (já bych na tom film sledovat nemohl). Ale pokud je display malý s nízkým rozlišením, nerozumím tomu obarvení. Nejen, že to pak zvyšuje cenu přístroje, ale také to snižuje výdrž akumulátoru.

2) Nejsem příznivcem integrovaných akumulátorů. Nejen, že je po skončení životnosti nutné donést přístroj do servisu, ale nejde mít ani jeden do zásoby, pokud plánuji delší cestu mimo zdroj elektrické energie. Ideální pro mě zůstává rozumný kompromis. Tedy vyměnitelný LI-ion (LI-Pol) akumulátor. Díky němu lze totiž zachovat i velmi malé rozměry. A tomuto trendu bych se zrovna nebránil.

3,4) Myslím, že to budou především dvě. První je iAudio, především díky opravdu kvalitním výrobkům s důrazem na zvukový výstup a uživatelskou přívětivost. A druhým iPod pro svůj neotřelý design, výborné ovládání a velice slušný zvuk. Bohužel je také patřičně "oceněn".

5) U MP3 přehrávače bych ocenil i samotné přehrávání. Dnes ale prodává velké množství fukncí. Takže FM Tuner (s dobrou citlivostí, ne jen tak jako, že tam je), užitečný může být také diktafon (možnost připojení externího mikrofonu). Bohatě by mi stačily tyto tři funkce, ale s důrazem na jejich kvalitu a softwarovou propracovanost. Samozřejmostí je pak slot na karty.

6) No, myslím, že kdyby byl součástí alkohol tester, nebylo by to vůbec špatné. :D .. Ne, to byl samozřejmě jen vtip. Uvítal bych podporu FLAC či jiného loseless formátu.

Zajímavé téma, přidejte se i další a nakonfigurujte si tak svůj MP3!
Naposledy upravil Jersey II. dne 9. 9. 2007 11:53, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod F1l1p 9. 9. 2007 11:50

1) Dneska bohužel není nic moc mezi tím, takže mám oba tyto typy.
2) Určitě vyměnitelnou. Důvody jsou jasné - mobilita.
3 a 4) Asi iAudia - model F1 - ten angličák je fakt hezký. Navíc jsou i zvukově kvalitní - nic moc jiného od přehrávače nepotřebuju.
5) Výdrž, množství fomátů, které umí přehrávat, fm tuner se hodí.
6) RDS u rádia by se hodilo, jinak mě nic moc nenapadá (pokud teda neberu v potaz, co už nabízejí).
F1l1p
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 9. 9. 2007 12:09

1) Zalezi na co ho potrebuji. Na velikosti mi moc nezalezi (Ngage mam do ted).

2) Mam radsi integrovanou. Vyrobce mi zarucil 500 dobijecich cyklu z uplne vystavene baterky a ma jeste 80% puvodni kapacity, bumu jim verit.Jeste se mi nikdy nestalo, ze by mi umrel prehravac na ceste (taky mam casto pristup k zasuvce). Ale taky myslim, ze je nejlepsi volbou vymeny Li-Pol bo Li-Ion akumulator. U dvou aparatu se mi stalo (ani nevim jak), ze jsem nejak rozbil dvirka na tuzkovku a uz se nezapnul.

3)+4) Mam iAudio. Kvalita po vsech stranach - nemam si nac stezovat, hlavne podpora od vyvojaru. Mam take docela rad M-cody, diky zvuku.

5) Nejdulezitejsi je pro mne dobre prehravani mp3. Snadne vyhledavani souboru, ekvalizer (kdyz nema sam prehravac dobry vystup), Mass storage, Line in, podpora ogg

6) Chybi mi Bluetooth pro sdileni souboru, chybi mi samotny souborovy manazer (na mem prehravaci)

mozna jsem na neco zapomnel :wink:
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fales 9. 9. 2007 12:11

1) Davam prednost prehravacum s velkym displejem a poradnym HDD abych na tom mohl sledovat i nejaky ten film...
2)Rozhodne vestavenou!
3)Apple
4)Jedinecne ovladani a neuveritelne velky vyber prislusenstvi
5)Prehravani videa
6)WIFI (nektere uz asi maji), TV tuner
fales
Junior

Odeslat příspěvekod mbing 9. 9. 2007 12:50

1. Displej
    malý
    několkamálobarevný, ale tak, aby byl jemný
    bez možnosti přehrát video
    grafický displej, tedy bez předem "vyražených" symbolů

To vše z důvodu výdrže baterie.v/list:u]

2. Baterie
      vyměnitelná
      polymerová
      packová - v případě, že by nebyla příliš drahá (pořizuji si obvykle baterií více), jinak se spokojím s nabíjitelnou tužkovou

V případě, že mám baterií více, lze okamžitě provést výměnu vybité za nabitou.s/list:u]

3., 4. Nemám přehled.

5. Funkceclist]kvalitní FM přijímač nejlepším příjmem, RDS
      podpora paměťové karty s kapacitou větší než 2GB, tedy kromě Gi]microSD
      diktafon
      USB Mass Storage
      BlueTooth (r)
      líbivá grafika, přívětivé softwarové ovládání, user-friendly vytváření stromové struktury v pamětik/list:u]

6. Nemám přehled o tom co chybí přehrávačům.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lucky-x 9. 9. 2007 13:52

1. Maly prehravac s barevnym dispejem.

2. Vyměnitelne baterie... nicmene vestaveny aku bych taky prezil.

3. iRiver ... iAudio

4. kvalita a drivejsi modely

5. Přehrávat mp3!!! A s tim funkce spojene...

6.
Jedna takova funkce mi chybi mel jsem ji na discmanu.... kdyz se prehrava skladba tak abych si mohl zvolit jaka skladba bude nasledovat. Prkotina, ale kdyz si clovek zvykne tak je to k nezaplaceni a ted bohuzel nic takoveho muj prehravac nema.
Beyerdynamic DT 990, Audinst HUD mx1, wasapi, foobar2000

Sám Chaplin se inkognito účastnil soutěže o svého nejlepšího dvojníka a skončil až třetí.
Lucky-x
portaProfesionál

Odeslat příspěvekod iggi 9. 9. 2007 14:07

1. Tak mne sa to vidi tak, ked ma clovek aj jeden uplne maly a jeden zase velky prehravac :-)
2. bateria moze byt kludne vstavana... a velka vydrz uz by mala byt samozrejmostou
3. tak to je velmi tazka otazka lebo je vela kvalitnych prehravacov tak by som sa nezameral len na jednu znacku... ale apple sa mi designovo velmi paci.
4. Design :-) a samozrejme aj ovladanie.
5. No o tie funkcie mi moc nejde... hlavne aby mal kvalitny zvuk...
6. Tak hlavne mi velmi casto chyba druhy plnohodnotny konektor jack. A este by som uvital moznost pri kupe mp3 prehravaca aby sa dal kupit (samozrejme lacnejsie:-) bez sluchatok. Velmi by ma tato moznost potesila, pretoze si myslim ze vela ludi pouziva k mp3-ke vlastne sluchatka... A tych spuntov mam doma uz habadej, tak keby niekto chcel tak mu darujem :-D
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 9. 9. 2007 15:33

1. Co nejmenším, bez videa
2. Preferuji vestavěnou baterii
3. M-Cody
4. Dobra recenze, design
5. automaticke vypnuti
6. vodotrysk, betlem
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod matus201 9. 9. 2007 17:47

1. Velkost asi ako novy iPod nano 16GB, cize pozriem si na tom aj klip alebo niake kratke video (v pripade skutocnej nudze aj niaky ten film) a zaroven ma netlaci vo vrecku.

2. Vyskusal som obidve moznosti a zda sa mi ze vsavana (ale s min vydrzou niakych 22 hodin-mam MiniMAX) je lepsia

3. Emgeton, I-Audio, M-Cody, vaham nad Ipod, Samsung, Sony (proste vsetko kde mam ,,zaruku" ze to nebude niaky smejd. Ale keby najdem na fore ze znacka Chang-Chingcu ma skvely mp3 ktory je lacny a ma skvely zvuk tak by som donho isiel)

4. Kvalita zvuku, zaruka (no emgeton je sice trochu vynimka :D ), dobra podpora- novy fw, programy na spravu...

5., 6. kedze mam minimax mam strasny problem vybrat nieco nove lebo som si zvykol na fcie ako: Vstavany reproduktor, Dialkovy ovladac televizie, Line-in, dva vystupy na sluchatka, podpora formatu ogg. (keby niekto pozna prehravac ktory ma toto vsetko a ma min. 8GB pamete, dajte mi vediet :D )
matus201
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod bombul 9. 9. 2007 17:48

1. Cim mensi a tensi prehravac tym lepsie. Potrebujem malu vecicku, ktora by mi vobec nezavadzala v bunde pripadne v nohaviciach pri noseni. Co sa tyka velkych farebnych displejov niektorych pristrojov, ktore su urcene prevazne na pozeranie videa ako na primarnu funkciu playeru [ cize pocuvanie hudby] tak po takych vymozenostiach moje srdce naozaj netuzi.

2. Po skusenostiach s oboma tympi sa priklanam na stranu vstavanej varianty a to z toho dovodu, ze vydrzi pomerne dlho [ zavisi od prehravaca] a aj ked som na cestach malokedy sa pohybujem v miestach bez elektrickeho prudu cize dobijanie je malickost.

3. 4. Moja srdcovka su iPody a to hlavne pre ich dokonaly vzhlad a bezkonkurencne ovladanie pomocou click wheelu. Ani za kvalitu zvuku sa v ziadnom pripade tato znacka hambit nemusi jedinou nevyhodou je cena. Avsak nie je to az tak katastrofalne s ohladom na to co apple v tychto malych zazrakoch ponuka.

5. Takze slot na karty a samozrejmostou je aj samostatne vypnutie sa no a este taka malickost a to vytvaranie si vlastnych playlistov priamo v prehravaci.

6.Nechyba mi nic player je na hudbu takze kym prehrava hudbu a to kvalitne staci mi to.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod xmickey 9. 9. 2007 19:44

1) Malý kvalitní přehrávač s sexi přehledným displejem a pěkným menu

2) Nejlepší je na AA

3) SanDisk

4) Kvalitní zvukový výstup, pěkný vzhled, výdrž

5) přehrávání mp3, procházení složek, přehledné menu

6) Slot na paměťovky... vím že někteří mají ale většina ne :(
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 9. 9. 2007 21:16

1) urcite co nejmensi i kdyz na druhou stranu je u me velke riziko ztraty :D

2) Urco vymenitelne

3) iRiver

4) docela chvaleny

5) ID3, RDS, prehledna menu

6) Inteligentni OS? :mrgreen:
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 9. 2007 13:36

Chcem vam vsetkym podakovat za vyjadrenie sa... pomohlo mi to pri zoorientovani sa v tejto problematike a aj na zaklade vasich postrehoval som spracoval analyzu pre pracovne ucely.

Temu myslim mozem zamknut.

//Jersey II.: Já myslím, že téma můžeme nechat klidně odemčené. :wink:
// mbing : To je docela sobecké zamknout. :wink:
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel