Připojeni vícero aktivních reprosoustav k přehrávači

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 11. 2016 00:30

Pokud to má bejt bez mix-pultu, podívej se na "aktivní reprosoustavy" - něco z kategorie "pro začátek až pro středně pokročilý" najdeš třeba tady:
http://www.dexon.cz/katalog/profesional ... osoustavy/
Myslím že na nějakej základ těch 20 papírů bude bohatě stačit (2 aktivní reprobedny, postavený jako "pseudostereo" = signálově krmený stejným = monofonním signálem, ale postavený tak, aby tvořily "stereobázi" = po jedný straně poslechovýho prostoru, tzn, nejčastějc někam po stranách "čelní" stěny). Časem se uvidí, jestli k tomu pak budeš potřebovat nějakej mix, nebo jestli k tomu ještě pořídíš pár výkonovejch "monobloků" a pasivních PA-ček ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 9. 11. 2016 13:07

Pa ozvučení je finančně velmi nákladné. Kvalitní pa ozvučení za 20 tis to je holý nesmysl, i při nákupu použitých věcí se na tu částku nikdy nedostanete. Doporučuji vydat se cestou kompromisů nebo od toho zcela upustit pokud se tím nehodláte živit. Zkuste otázku trochu rozvést např kde těch 100lidí bude?
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 11. 2016 18:21

100 lidí je normální restaurační sálek - hospoda. Na to mu "něco vod DEXONu" za těch cca 20kKč stačit bude - a POTOM, jak píšu, POKUD BY SE CHTĚL ROZŠIŘOVAT... by si pořídil nějaký to PA-čko...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 9. 11. 2016 20:04

tazatel hledá PA systém - podminkou je kvalitni zvuk,.... on nehledá "něco" takže moje odpověď je zcela vpořádku, pokud posloucháte Flac tak jste bych řekl už dost náročný posluchač a aparát za 20 vám Flac zcela zničí a z beden poleze hnus. 100 lidí v hospodě jasný ale co budou dělat tančit? nebo jenom zvuk bude dokreslovat atmosféru? na tanec je potřeba hlasitější muzika a levný šunty budou jenom skřípat či dunět
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod George68 21. 11. 2016 23:02

Tak jsem nakonec dokoupil druhou repro bednu marshall woburn a zapojil tak aby hraly stereo a jsem spokojeny ,na akci cca 100 lidi to neni ale pro mensi party doporučuji. Marshally hraji čistě, ostre basy, a kazdy nastroj lze rozpoznat, zdroj je fiio 7 flac, wav, hires,
Ma to jedinou chybku, nekdy se stane pri manipulaci se zdrojem, pri pohybu s kabeláží, ze repro zacne hučet.Resim to tim ze vysunu jack 3,5 z fiio7 a zasunu zpět.Nevite kde je chyba?
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 00:59

Ve špatným kontaktu v těch konektorech - odstranění jak popisuješ, líp to nejde - volba tvrdýho spojení pájením by eliminovala jakoukoliv rozebíratelnost sestavy ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 22. 11. 2016 06:08

Tak to je nemilé zvlášť při velkém vybuzení. Zkuste přehrávač a kabel zafixovat proti pohybu a při přemisťování aby se hýbal kabel daleko za Jackem něco ve stylu vše umístit na desku a hýbat deskou :-) už jenom zapojení Jacku zpět při vybuzení repro není příliš vhodné lehce totiž zapomenu ve stresu vše ztlumit
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod George68 20. 12. 2016 15:20

řeším nyní zapojení uvedených dvou aktivních repro k zesilovači DENON PMA-720AE má 1x výstup PRE OUT L+P
cinch
Je možno takto připojit levé aktivní repro červená - červená jeden repro kabel a právé repro bílá - bílá druhý reprokabel cinch, Denon by sloužil jako předzesilovač.
Jde mi o to, jestli propojím repro takto přes PRE OUT jestli mi pujde jedním kabelem do leve a druhým do pravé bedny vše co má?
Děkuji
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 12. 2016 15:27

Mělo by to tak bejt, s jednou výjimkou - barevně se červenou barvou značí pravej a bílou levej kanál. Pro jistotu bych to ale nejdřív ověřil nějakou extra směrovou nahrávkou respektive zkušebním trackem, který se speciálně nahrávají právě pro takový testy (signál se nahraje jen do 1 kanálu, druhej se nechá bez signálu).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 20. 12. 2016 15:39

Ok vyzkouším, šlo mi o to jestli ten jeden cinch bude do repra stačit, jesli tam nebude potřeba redukce z jednoho na dva bílý a červený, jestli když to půjde jen do jednoho vstupu na bedně, jestli si s tím poradí, nikdy jsem tak nezapojoval :-)
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 12. 2016 16:15

Ty tvoje aktivní bedny by v sobě měly mít slučovací člen, tzn. že SVOJE VSTUPNÍ konektory pravýho a levýho kanálu uvnitř "sečtou" a dál zesilujou i reprodukujou součet toho, co mají zároveń na červeným a bílým. Pokud je jeden nula (= nezapojenej), měla by celá soustava hrát jen to co je na druhým. V podstatě tak dostaneš klasický stereo - pokud má ten PRE-OUT výstup v podobě sterea. Barva těch konektorů by tomu odpovídala.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 20. 12. 2016 16:45

tak nějak jsem si to myslel, ale nevěděl, díky za rychlou odpověď, hezký Svátky ;-)
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 12. 2016 17:23

Ono není nad to si to vyzkoušet - tak získáš nejlepší představu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 20. 12. 2016 18:20

zkoušel bych, ale zesík Denon je teprve na cestě, tak jsem potřeboval konzultaci zapojení PRE OUT
George68
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků