TCL televize, AndroidTV platforma, zkušenosti?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin-P 17. 4. 2020 10:17

Dobrý den,

měl bych dotaz na smart televize TCL. Nejvíc mě zajímají modely 55EP680 a 55EC780.

Televize bude sloužit ke sledování od 1,5 metru do cca 3 metrů. Připojení k Internetu kabel, žádné soundbary, nebo jiné reproduktory. Žádný reciever ani STB. Televizní příjem STA( DVBT2), nebo IPTV (máme nabídku základních Lepší TV, Kuki, SledováníTv). Rozhodně žádná kabelovka, nebo satelit, nebo tel operátor).

Připojení k internetu kabelem, DLNA v síti, žádný velký disk přes USB, nebo nahrávání na USB. Jestli chytrý asistent tak Google Home, ovládání přes telefon ( Android)

Hlavně internetový obsah HBO Go , Netflix, Amazon a RedBullTV

Má někdo zkušenosti v tohle směru ?


....Mám zkušenost s Samsungem (tizen). Tam se sekala HBOGo i IPTV appka. Samsung to házel na HBO, HBO to řešit nechtělo a ..pokud vám kvalita appky nevyhovuje HBOgo zrušte... Pak mám zkušenost s Sony (nějaký Android). Tam se sekalo snad všechno v lepším kvalitě přehrávání. I z LAN hlavně přes Wifi připojení. Na kabel to bylo lepší, ale to vystoupit nastoupit, mě fakt nesedělo. Občas appky ani nenaběhly....
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 4. 2020 12:04

VA panel, pohoda. Pár známejm jsem s EP680 pomáhal. Sám mám EP660 jako jednu z mých televizí.. EC780 neznám z domácích podmínek, jen na prodejně jsem viděl.
EC780 má někým vyžadované mezisnímkové dopočty.
Osobně je nesnáším, a tak mi připadá EP680 jako zajímavější koupě vzhledem k ceně. Je levnější.
Zvuk jinak neřeším. Což je další důvod pro EP680 pro mě.

Android 9, který je u všech uvedených, je naprosto v cajku.

V Electrowordlu je teď na ně 15% akce. Na 65" je dokonce k tomu ještě dalších 11%, takže cena 65" je skoro stejná jako 55". Kdyby náhodou jsi se s velikostí chtěl urvat ze řetězu ;)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin-P 17. 4. 2020 14:30

Na panel se ale neptám. Řeším stabilitu těch smart funkcí, zasekávání atd....
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 4. 2020 16:33

V cajku. MOc tedy aplikací nepoužívám nebo lidi z okolí nepoužívají (co vím)

Mezi kámošema jedeme primárně KODI, Youtube (včetně hlasovýho vyhledávání), NBA app, UEFA.TV, VLC, Sledování.tv, Beach Buggy Racing, v rámci sideloadu Skylink nebo O2 TV a ještě někdo jede Tipsport přes sideload myslím.

Nevím moc o dalších appkách, které by známí používali. Zmíněné jedou v cajku.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OnderCZ 17. 4. 2020 20:18

Já mám 50EP660. Android 9 je plynulý, mám TV od prosince. Nainstaloval jsem pár aplikací, pár aplikací i neoficiálně, jako O2 a tak. Nic se neseká. Používal jsem Lepší.TV a sledovani.tv, taky bez problémů. Mám připojené PS4, občas si zahraju NHL, FIFU, odezvou je ta televize na tohle moc dobrá.
Jsem spokojený.
OnderCZ
Junior

Odeslat příspěvekod alice1805 26. 4. 2020 19:29

Prosím o informáciu - ktoré vstupy sa dajú kombinovať v PIP na EP660? Chcem kúpiť 43" model.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 26. 4. 2020 20:43

Nemá PIP (aspoň tedy pokud to nejde nějak aplikačně očůrat)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alice1805 27. 4. 2020 06:20

Nemám s týmto modelom reálnu skúsenosť, ale oficiálna stránka hovorí toto:
"Android TV také umožňuje přímo v televizi přehrávat i UHD obsah, díky čemuž si budete moci na své velké obrazovce užívat i nativních 4K HDR aplikací. Inovativní funkce jako Picture in Picture (PIP neboli obraz v obraze), snadné přepínání úloh, účty většího počtu uživatelů nebo nastavení stran, díky kterému budete mít zaručeno, že bude oblíbený obsah celé rodiny vždy umístěn vpředu uprostřed."

https://www.tcl.com/cz/cs/seznam-novych-produktu/rada-ep66/43-4k-hdr-tv-pohanena-android-tv.html
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 4. 2020 12:44

Mám 660ku doma. PIP jsem tam nenašel. Nikdy tedy jsem neměl ani potřebu, ale teď jsem se cvičně podíval a nic.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 27. 4. 2020 13:22

PIP se přidával v nějaké verzi Android TV, ale pro aplikace, ne pro vstupy.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 27. 4. 2020 13:55

Se ještě kdyžtak kouknu, prej to tam fakt je
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alice1805 13. 5. 2020 14:17

Asi týždeň mám 43EP660, ale PIP som teda nenašiel. Ani moji rádcové nenašli...
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Martin-P 13. 5. 2020 14:42

Od toho je manuál a stránky výrobce a né tohle vlákno.
Martin-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod alice1805 14. 5. 2020 17:51

- v manuále o PIP nie je zmienka
- na stránke výrobcu je informácia o PIP
- vlákno má názov "TCL televize, AndroidTV platforma, zkušenosti?", takže dotaz o skúsenosti s PIP v TCL s Android TV s vláknom súvisí
- ak napriek tomu máš pocit, že to tu nepatrí, tak sa hlboko ospravedlňujem a požiadaj admina o vymazanie mojich príspevkov
alice1805
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků