Settop box - LAN, prehravani z NAS, inetu, Netflix

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod A.P. 2. 10. 2020 08:26

Rád bych zkušenější požádal o radu. Vzhledem k vlastnictví "hloupé televize", která umí pouze DVB-T a přechodu na DVB-T2 nastává otázka co dál. Starou televizi se nám vyhazovat nechce.
Hledám tedy settop box, který by zajistil příjem DVB-T2 a zároveň nahradil funkce "chytré" televize. Jenomže když procházím nabídky v e-shopech, v diskuzích velmi často vidím stesky uživatelů nad funkčností settop boxů. Byl by mi tedy někdo schopen poradit, který settop box by splňoval to co hledmám?

Mé požadavky:
1) propojení s TV přes HDMI
2) LAN (vyžaduji), Wifi být může, není však nezbytné
3) schopnost přístupu na NAS (Synology), odkud bude umět přehrávat video
4) přístup na Internet - Youtube a podobné
5) HbbTv
6) Netflix, případně další placené služby
7) bezproblémový běh, bez nutnosti neustálého restartování

Chci toho tak moc? Najde se výrobek, který toto splňuje?
Díky moc za Vaše rady,
A.P.
A.P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seesul 2. 10. 2020 08:58

Týden vlastním Teslu TEH-500 Plus a i když jsem ji tady druhý den po koupi vychválil, dnes mám poznatky jiné a body 3 a 7 moc nesplňuje, bod 5 vůbec (HbbTv nemá).
Má KODI, který sice z NAS přechroustá všechny kodeky, ale...někdy jede film bez problémů, někdy jede jen obraz, někdy jen zvuk, a je potřeba restartovat. A často se přehrávání z NAS na několik sekund zpomalí, přístroj pak načítá do paměti a pak se zase rozběhne normální rychlostí. To se během přehrávání stane několikrát.
Je prostě nestabilní a budu to řešit s jejich servisním zastoupením.
seesul
Junior

Odeslat příspěvekod icdesoft 2. 10. 2020 10:14

Zkuste se podívat na linuxové set-top boxy s Enigma2, třeba od Octagon nebo VU+. Sám mám Octagon SF8008 mini a po pár týdnech používání spokojenost. Všechny vámi požadované funkce má a fungují. Tyhle mašinky tedy vyžadují trochu toho IT hračičkovství, ale někteří obchodníci je prodávají už nakonfigurované pro české prostředí.
icdesoft
Junior

Odeslat příspěvekod A.P. 4. 10. 2020 10:45

seesul píše:Týden vlastním Teslu TEH-500 Plus

Ano, to byl právě jeden z typů na který jsem před položením dotazu koukal, ale z vyběru vypadl díky nutnosti častého restartovaní

icdesoft píše:Zkuste se podívat na linuxové set-top boxy s Enigma2, třeba od Octagon nebo VU+. Sám mám Octagon SF8008 mini a po pár týdnech používání spokojenost. Všechny vámi požadované funkce má a fungují. Tyhle mašinky tedy vyžadují trochu toho IT hračičkovství, ale někteří obchodníci je prodávají už nakonfigurované pro české prostředí.

Děkuji moc za radu a nasměrování správným směrem. 2 dny studuji zkušenosti lidí s výrobky Octagone a zda se, že to bude asi to, co jsem hledal, ale nenašel. Díky!
A.P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 5. 10. 2020 23:34

Všechny tyhle požadavky splňuje třeba Dinobot 4K+ UHD Hybrid (ten je navíc satelitní přijímač), případně nějaký analogický přístroj. Má Android i Linux, chod je také bezproblémový. Jen nastavování ze začátku je trochu složitější.
xls
Junior