75" LED alebo 65" OLED ??

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod viktor8687 11. 11. 2020 09:13

Rad by som vymenil Tv za nieco novsie a trosku väcsie.Momentalne mam Panasonic 55" Led.Telku pouzivam ako monitor cez Av Yamaha(Ps4 ktora bude vymenena za Ps5,bluray player,Antik Hd/4K setopbox).Zdroj signalu mam v Hd kvalite.Podstatnou vecou je do buducna funkcnost Hbo Go App na Tv,nakolko terajsi Panasonic mi to neumoznuje.Budget mam do nejakych 1900e. Izbu mam cca. 4,5*5 metrov a Tv sledujem zo vzdialenosti 3,7 metra.Tv je zavesena na stene. Vyhliadol som si nejakych teoretickych favoritov.
[url]https://www.alza.sk/75-sony-bravia-kd-75xe8596-d5158568.htm

[url]https://www.nay.sk/samsung-qe75q75ta?gclid=CjwKCAiAkan9BRAqEiwAP9X6URYWqFjH3L-buvaSwHdt8lK6FIaxxF3tPn6FyofvDUnh5z4XNwEDhxoCE4EQAvD_BwE

[url]https://www.otto.de/p/lg-oled65b9sla-oled-fernseher-164-cm-65-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-1101719574/#variationId=1101719575

[url]https://www.otto.de/p/sony-kd65ag8-oled-fernseher-164-cm-65-zoll-4k-ultra-hd-smart-tv-hdr-android-tv-1105101749/#variationId=1105101750

Otazka je teraz,ze ci ist do vyssej rady a vecsej 75" uhlopriecky s LED,alebo radsej do lacneho 65" Oled?
Priznam sa ze trosku sa obavam tych problemov okolo systemu Sony TV( restarty,mrznutie,rychlost ethernet portu ), pri Led paneloch vseobecne ciernej a "Soap" efektov..,Pri Oled zas vypalovanie pixelov.
Su tie pixely pri OLED az tak vazna vec,ze by som na to mal prihliadat,lebo nase Baby mi obcas zapauzne obraz pri sledovani rozpravok :-)
Pripadne vedeli by ste mi odporucit nieco ine??
Dakujem
viktor8687
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2020 09:45

Jsem ten případ, co šel z 55" LCD do 65" OLED a lituju toho, že jsem nešel spíš do 75" LED. Na 77" OLED jsem se finančně necejtil :) - a to koukám ze cca 2m. Proto 65" OLED je sice kvalitativně (z pohledu obrazu) nejlepší v mnoha obrazových disciplínách, ale je to sakra malý. Z 3,7m 65" - to musí být fakt utrpení.

Rozhodně ne však XG8596 - https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850g - takto mršácké podání černé a kontrastu - nic pro mě. Ostatní zmíněné proč ne.

Soap operu nejdeš dneska bohužel skoro všude, i na OLED - existuje však takový trik - vypnout ji :) a mít ty filmy normálně. Voila, jde to :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ladik1983 11. 11. 2020 10:57

Osobně jsem řešil podobnou věc. Na TV se dívám z 3,5 m a tím pádem jsem 65" zavrhl. Potom jsem uvažoval o nějakým budgetu kolem 30k 1100€ ale ty televize mě nepřesvědčily. Tak jsem zašel do Samsungu, kde jsem si z té vzdálenosti vyzkoušel různá videa, 4K, 1080p, dokonce mě nechali vyzkoušet O2 TV na Samsungu Qe75q70r. A tam jsem se přesvědčil, že to za to stojí. To bylo v letos v lednu/únoru, kdy byla cena tohoto modelu z roku 2019 cca 60k 2200€. A tak jsem ještě měsíc a půl vydržel a nakonec jsem ji sehnal za 45k 1650€. Letos je nástupcem Samsung QE75Q80TA se zhruba stejnou kvalitou obrazu a navíc ready pro nové konzole a pro tvoje použití aplikací zcela ideální. Taky jsem přecházel z 55" a 75" je na hraně. Příští TV bude 85".

Jestli ji (Samsung QE75Q80TA) ještě letos nebo začátkem příštího roku pořídíš kolem těch 1900€ tak neprohloupis.
Naposledy upravil ladik1983 dne 11. 11. 2020 13:43, celkově upraveno 1
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ladik1983 11. 11. 2020 12:21

Ta Samsung QE75Q75T taky není úplně špatná volba, ale o řád horší co se týče HDR obsahu. V podstatě pokud bys vyloženě nesledoval HDR obsah (UHD BluRay, UHD HDR ripy, NETFLIX) tak klidně 75T
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xls 11. 11. 2020 13:04

Jo, težký rozhodování. Jsem taky v téhle fázi a taky začínám mít obavu, že 65" OLED není dostatečný upgrade z hlediska velikost. 77" LG OLED77CX? To by to možná vyřešilo nejlíp, ale LG přece jen moc nemusím a ta pálka je už pořádná - no i když zase tak nedosažitelné by to možná nebylo.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 11. 2020 13:15

xls: jestli budeš kupovat OLED, tak se LG panelu nevyhneš, ať je to výrobce jaký chce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 11. 11. 2020 13:19

Jasný, ale Panasonic nebo Sony mi přijdou trochu vymakanější. I když to je spíš subjektivní. A taky výrobky od těch firem, co jsem měl, vydržely neskutečně dlouho bez jakýchkoli problém. Zato Philipsy křápy chcípající hned po záruce. Možná, že už je to momentálně jinak, ale při těchto cenách nechci pokoušet osud.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2020 14:04

xls píše:Jasný, ale Panasonic nebo Sony mi přijdou trochu vymakanější. I když to je spíš subjektivní. A taky výrobky od těch firem, co jsem měl, vydržely neskutečně dlouho bez jakýchkoli problém. Zato Philipsy křápy chcípající hned po záruce. Možná, že už je to momentálně jinak, ale při těchto cenách nechci pokoušet osud.


Nikdy to nebylo tak nebo jinak - jedná pouze o loterii. Štěstí/smůla na kus. Philips má OLED taky výborné.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 11. 2020 14:19

xls píše:Jasný, ale Panasonic nebo Sony mi přijdou trochu vymakanější. I když to je spíš subjektivní. A taky výrobky od těch firem, co jsem měl, vydržely neskutečně dlouho bez jakýchkoli problém. Zato Philipsy křápy chcípající hned po záruce. Možná, že už je to momentálně jinak, ale při těchto cenách nechci pokoušet osud.

Je třeba si říct, a několikrát to tu zaznělo, že některé modely od určitých výrobců mají sice OLED LG panely, ovšem v jakési prémiové/výběrové variantě. Dále pak se také liší různé nastavení a přístupu k ochraně panelu. Sám bych šel nejspíše cestou OLED Panasonic, či SONY. O Samsungu bohužel uvažovat nemohu. Nejde tak ani o LCD technologii, ale o PWM podsvícení, které se v TV dost rozjelo a mně nedělá dobře. V OLEDech, co jsem zatím viděl, jsem podobný styl více méně neovlivnitelného blikání neviděl.

Netuším, na jakou vzdálenost TV máš, ale pro mě je 65" na 3,2m až až. Ano, každý to má jinak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viktor8687 11. 11. 2020 14:43

Inak Pani,mam este otazocku.Som momentalne v DE,tak som tu pozeral po TV a je tu moznost kupy Samsung GQ75Q75T.Je tam avsak udavane,ze je to MADE FOR GERMANY model.Vedel by som ho mat za 1500e,co je myslim dost luxusna cena.Ide o to FOR GERMANY.Nebude s tym problem po navrate na SVK(lokalizacia sluzieb-HBO GO)?? Alebo pokial prebehne prvotna instalacia na Svk nebude to problem?

https://www.otto.de/p/samsung-gq75q75t- ... 1111667992
viktor8687
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ladik1983 11. 11. 2020 16:33

To je asi spíš otázka na Samsung
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod miromen4 11. 11. 2020 16:51

xls píše:Jasný, ale Panasonic nebo Sony mi přijdou trochu vymakanější. I když to je spíš subjektivní. A taky výrobky od těch firem, co jsem měl, vydržely neskutečně dlouho bez jakýchkoli problém. Zato Philipsy křápy chcípající hned po záruce. Možná, že už je to momentálně jinak, ale při těchto cenách nechci pokoušet osud.

A v čem by měli byt vymakanějši, když všichni použivaji naprosto stejny panel. Navic dnes si japonci ten panel ani sami nevyraběji, zřejmě to neumi a to byvali japonci, ale tomu je davno, elektro. velmoc. A takovy Panasonic narozdil od Sony ani nic navic uživatelsky nepřinaši. Mě třeba cca 1/2r po zaruce odešla sonka za cca 40tkč, ale z toho zavěry nedělam, i když to jistě nepotěšilo.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viktor8687 11. 11. 2020 17:53

ladik1983 píše:To je asi spíš otázka na Samsung

Takze ak by to este niekoho zaujimalo,tie Nemecke verzie su vraj full funkcne aj v inych regionoch okrem zopar extra apps,ktore tam boli dodane pre De trh a mimo ich uzemia ich nebude mozne aktivovat.
viktor8687
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tony70 11. 11. 2020 18:12

viktor 8687 :

Na tuto vzdálenost a s tímhle rozpočtem máš asi jen variantu v tom LCD. OLED v 65" už je vážně málo ... Jinak ten SAMSUNG by u vás mohl mít problém se zárukou. Jak už ti tady radili, je to spíš otázka pro zastoupení u vás na Slovensku.

miromen4 :

Přestaň tady lhát. Stejný panel neznamená stejná kvalita! PANASONIC a SONY neberou vše, co zrovna LG "odpadne" z linky ...

Ty se raději, jako jeden ze zdejších cca 70% OLED koreofilů vyjádři k tomu, proč loňské i letošní modely těch vaších "Super for Future" vybavených 2.1 HDMI LG modelů mají panely, které neumí a ani umět nebudou to vámi opěvované VRR! Hánit nevybavený PANASONIC či SONY a přitom mít doma nefukční herní OLED od LG.

https://www.tvfreak.cz/prusvih-pro-lg-o ... ravit/6933

P.S. A jen pro tvé info, jelikož jsi evidentně docela mimo. První OLED vyrobila americká firma Eastman Kodak v roce 1987! A světe div se, od roku 2004 to byly japonské firmy SONY, později TOSHIBA a PANASONIC, které vyrobili vlastní OLED panely ... Později k nim přibyl ještě korejský SAMSUNG a až o nějakých 6 let později uvedlo na trh své panely LG ...

MgX :

Omlouvám se, ale musel jsem. Když, tak to samozřejmě smažte ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viktor8687 11. 11. 2020 18:32

Samsung ma medzinarodnu zaruku,takze kdekolvek vramci europskeho priestoru.
No momentalne mam tu 55"tku a nejako som to neriesil s velkostou :-) , len ma skor sklamalo ta nemoznost Hbo go,tak pojde do detskej izby a uz ked idu vianoce si zriesim novu hracku.
Ak by to nestacilo,mam v zasobe uskladneny v New Fhd projektor a 120" by malo byt dostacujucich,zial na byte boli uz porobene stropy a nemam momentalne sebemensiu chut vsetko rozbijat koli kabelazi ..
Naposledy upravil viktor8687 dne 11. 11. 2020 19:06, celkově upraveno 1
viktor8687
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků