Satelitní přijímač Mascom MC2300CR nejde zapnout

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod robbert 7. 7. 2012 08:05

Zdravim,
mám výše uvedený satelitní přijímač a při pokusu o zapnutí se objeví verze loaderu, následně skočí verze SW a přijímač se vypne. A pořád do kola...
Zkoušel jsem i vypojit ze zásuvky, ale nepomohlo to. Poradíte co s tím, než to půjde do servisu?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 7. 2012 17:00

Pokud přijímač je v záruce - servis.
Před tím možná zkusit tvrdý reset - jestliže lze provést bez nutnosti navštívit menu.

Jestliže není v záruce ... pokud umožňuje napojení na RS-232 tzv. sériový port a na netu lze stáhnout upgradovací utilitu pro upgrade firmwaru -> vydat se touto cestou. Sosnout utilitu, nejnovější soft pro přijímač. Následně postupovat dle info listu přiloženého k utilitě (povětšinou bývá).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 17:25

http://www.parabola.cz/forum/topic-41004/
zaujimava tema :D

MgX on RS232 nepotrebuje staci mu USB key a ma po starostiach.
http://www.mascom.cz/sat/_MC2300/Downlo ... DCI_SW.htm

A ak by ludia pouzivali google tak ako treba tak neotravuju s malickostami a usetria si tak cas ,nespokojne deti a frflajuce manzelky... ;)

Navyse nie je treba servis nakolko je to oficialny support Mascom
http://www.mascom.cz/sat/_Sat_centr_help.htm
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod robbert 7. 7. 2012 18:25

Bohužel, zařízení flash disk nenačte... Zůstane u toho bootování...
Takže asi servis... :hm
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 19:01

Hm pozeram ,ze asi ten servis. Teraz ma napadlo ,ze to co je popisovane na Parabole je trochu odlisne od tvojho problemu. Tebe ide prijimac hned do boot a UI sa tym nenacita cize zariadenie v tom pripade nevidi usb zuariadenie a moznost update pomocou RS232 zatial ani google nevidi....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod robbert 7. 7. 2012 19:15

Přesně tak... Zařízení se loaduje, někdy skočí a ukáže verzi sw, pak se vypne... Někdy zůstane viset v loaderu... Jediné čeho jsem si všiml je zahřívání zařízení...
Ještě to zkusím na noc odpojit od napájení a když tak pak servis...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 19:23

No k tomu zahrievaniu som nasiel informaciu o preflesovani sat na novsi software z dovodu ,zlej funkcie chladenia . No tu skor vidim problem v spojitosti s tym boot takze preto sa to asi aj zahrieva alebo je chyba v zdroji.
Mal som a mam Octagon ale uz ho nepouzivam a viem ,ze v jeho pripade chyba zdroja viedla k opakovanemu reboot. Urcite by som s tym siel predajcovi ci priamo do servisu.
Navyse vidim ,ze tento prijimac ma velmi chabu podporu a o dakych developeroch uz ani nemoze byt rec .
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 7. 7. 2012 19:29

Jestli se to nějak dramaticky - oproti normálu - hřeje asi bych řešil spíše servis.

Tu informaci jsi přidal, pokud správně čtu, až později.

armamane upřímný dík za doplnění!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 7. 2012 19:43

zahřívá se jen pokud nenabootuje...
Já to bral, že se zahřívá, protože nenastartuje, takže se nespustí tedy nechladí...

A nějaký vyzkoušený servis v Brně?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 20:32

O opät je na tahu google....
http://www.rytmik.com/servismascom.html
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 7. 7. 2012 21:21

Mu šlo o doporučení nějakého, který bude fungovat - řekněme - rozumně ... což chápu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 21:33

Su to autorizovane servisy......
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 7. 7. 2012 21:37

Vím, nic nenamítám :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robbert 7. 7. 2012 21:40

Ano, přesně tak, šlo mi o prověřené servisy...
Na druhou stranu z uvedeného seznamu v Brně ani jeden neopravuje Satelitní techniku, ale jen TV...
A vzhledem k tomu, že mám zařízení po záruce, nepotřebuji autorizovaný servis, raději někoho, kdo je vyzkoušený a prověřený...
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 7. 7. 2012 21:46

Tak to daj predajcovi a tvoje starosti tym padnu na jeho hlavu....
Osobne nevidim dovod preco daco robit na vlastne naklady.
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků