Fórum AVmania.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 24. 2. 2021 22:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: GoPro 7 black vs Lamax x10.1
Odeslat příspěvekNapsal: 4. 11. 2020 12:32 
Junior
Vím, že rozhodnutí je na mně. Váhám, zda na "takové to domácí zvýkání" :-D ...amatérské občasné natáčení
(na motorce, kole, šnorchlování na dovolené) stačí koupit sportovní kamerku Lamax x10.1 (i s bohatým příslušenstvím za cca 4 tis. Kč) nebo připlatit a koupit Gopro 7 black za min. dvojnásobek, s originálním příslušenství to pak vyšplhá na cca 10 tis.Kč. Recenze jsou dobré na oboje. Peníze mě nějak netrápí, spíš
mi jde o to, zda rozdíl v ceně skutečně bude odpovídat rozdílu v kvalitě a funkcích, užitné hodnotě? Zda se v tomto případě vyplatí připlatit si. Díky za názor.

Předmět příspěvku: Re: GoPro 7 black vs Lamax x10.1
Odeslat příspěvekNapsal: 6. 11. 2020 18:30 
Administrátor
Asi bych hodně mrknul na videa, co se kde po netu válejí a udělal si představu, jak se oba výrobky chovají v extrémnějších situacích. Horší světelné podmínky, rychlé záběry, otřesy atd. atd.

Ono... srovnávat něco za čtyřku a proti tomu postavit druhé za, řekněme, dvojnásobek, není úplně vyrovnaný souboj. Ale samozřejmě chápu Tvůj dotaz... kam míříš :-)

Odeslat příspěvekNapsal: 6. 11. 2020 20:28 
Junior
Díky za reakci. Na videa jsem se díval. Samozřejmě to není úplně objektivní, protože jsou kolikrát různá nastavení, světelné podmínky...ale jasně, určitou představu jsem si udělal. Goučko je obecně znatelně o něco lepší. Hlavně v hodně akčních, rychlých záběrech, otřesech, horším světle...nejlépe to jde vidět na sjezdu na kolech lesem. Jen si prostě nejsem jistý, zda ten rozdíl v kvalitě vyváží tu dvojnásobnou cenu, pokud započtu i dokoupení příslušenství, další baterie...ke Goučku, protože v balení Lamaxu většina je...tak je to cca 4 tis. vs 10 tis. Kdyby šlo příplatek + 20-30%, tak určitě připlatím. A to nedokážu zohlednit ostatní uživatelské vlastnosti a ovládání, např. české menu a ovládání i na náramku vs jen cizojazyčné a hlasové... Fakt nevím.

Odeslat příspěvekNapsal: 22. 12. 2020 10:11 
Junior
Já měl starší model od lamaxu. Záleží co všechno od toho očekáváš. Já jsem s ní byl spokojený. Samozřejmě gopro bude mít asi o něco lepší obraz, ale je to za daleko větší cenu a bez příslušenství.

Odeslat příspěvekNapsal: 25. 1. 2021 15:04 
Junior
Mám Lamax 10.1 a už rozmýšľam o Gopro8 /sledujem cenu ako sa vyvíja/. Tiež som nechcel dávať veľa peňazí, pri Lamaxe dobre svietilo gyro a optická stabilizácia, ale tá zrovna stojí za houby. Používam to na výlety, aj moto jazda a nestačí to. Pri svetelných podmienkach obraz fajn, spomalené či timelapse zábery sa využijú, prípadne zábery z ruky s pohybom ruky či otáčaním tela. Ale stabilizácia a vibrácie s namontovaním na telo, hlavu pri behu, či na motorku či auto, ten Lamax nedáva. Proste toto je prípad elektra /aj pri televízore/, kde chceš ušetriť, a nakoniec aj tak časom kúpiš kvalitnejšie, lebo proste sa na tie zábery za pohybu nedá pozerať.
Ako kamera Lamax môže byť fajn /ale to zvládne aj kvalitný kompaktný ultrazoom foťák/, ale ako akčná kamera, tak asi jedine Gopro /kvôli stabilizácii/.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina