Fórum AVmania.cz

Víc lidí víc ví
Právě je 19. 3. 2024 03:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 24. 3. 2021 21:53 
Offline
Pokročilý
Uživatelský avatar
Aha, teď to čtu podruhé a vidím... Když jsme se bavili o BTA30 a zpoždění, automaticky jsem to bral tak, že bude pro přenos zvuku použit BT (aby odpadlo rušení, které vzniká někde na cestě přes metalické spoje). Proto jsem psal o tom přijímači.
Výhoda BTA30 spočívá hlavně v možnosti odeslat zvuk bezdrátově, pokud by měl zvuk jít celou dobu po kabelu, bude fungovat jako jakákoliv externí zvuková karta na USB - tedy ke změně nedojde.
A proto jsem psal o optice, která z povahy materiálu veškeré rušení a zemní smyčky eliminuje. K tomuto účelu by BTA30 bylo možno použít také, protože má optický výstup. Zapojení by tedy bylo:
PC > USB > FiiO BTA30 > optický vodič potřebné délky > FiiO D03K TAISHAN > cinch > mixpult.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 26. 3. 2021 00:45 
Offline
Junior
Pardon, ale proč je v řetězci "optický vodič potřebné délky > FiiO D03K TAISHAN", když BTA30 už má cinche rovnou na mixpult? Takže to Mode přepínátko znamená, že zvládá jen jednu z funkcí současně?

Aspoň je dobré, že to má obě Bluetooth receive i transmit, navíc plus bezztrátové kodeky.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 26. 3. 2021 09:09 
Offline
Pokročilý
Uživatelský avatar
Pokud použijete optický výstup, pak na druhé straně musí být zařízení, které z té optiky udělá opět metaliku a analog. A důvod použít optiky ve výše popsaném případě je odstranění rušení při propojení. Normálně by samozřejmě bylo snazší to zapojit rovnou do výstupu cinch na BTA30, ale v tomto konkrétním případě jde o propojení na delší vzdálenost a několik různých zdrojů napájení (kde hádám vzniká zemní smyčka).
Mícháme tu dva dotazy, proto je to matoucí.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 5. 2021 16:06 
Offline
Junior
Čau chlapi. Tak jsem nějak postoupil, ale ještě bych potřeboval poradit.
Koupil jsem si ten doporučovaný Fiio BTA30 a původní plán byl, že natáhnu 10 metrů audio optiku z receiveru k Fiio, Fiio bude u PC a ten PC si připojím 2 metry USB kabelem. Čímž získám výhody bluetooth transmitteru s LDAC a připojím v podstatě vše (receiver a PC)...
...jenže...
Na youtube jsem se ve vyjádření od Fiio dočetl, že BTA30 nepodporuje LDAC při připojení přes usb z PC a tím výhoda tohoto připojení padla. Navíc pozor, když ho bude někdo kupovat - BTA30 nemá zvlášť přívod napětí, takže buďto připojit k pc, nebo když je PC vypnutý, tak přehodit kabel do nabíječky/trafa (takže dost nešikovný).
Navíc jsem si uvědomil, že by nebylo špatný použít BTA30 i jako bluetooth receiver (cesta mobil ->bluetooth->BTA30->optika->receiver->bedny - to mám teď řešeno přes google audiocast a ten má svoje limity a funguje přes wifi). Což by znamenalo tahat ještě jednu optiku přes pokoj.
A vzpomněl jsem si, že mám doma Fiio E10 Olympus 2, ve kterým se mi vylámala sluchátková zdířka, proto leží v šuplíku. A ten Olympus má line out a coax out.
Tak mě napadlo umístit fyzicky BTA30 u receiveru (ne u PC), tím pádem neřešit dlouhý dvě optiky a z PC to dostat přes E10 a dlouhý kabel k receiveru.
Konečně dotaz:
1. je tohle OK řešení? Poskytne mi ta E10 do BTA30 dobrý zdroj?
2. čím to nejlíp a nejlevněji táhnout? Budu potřebovat tak skoro 15 metrů. Můžu použít standardní anténní koaxiál, nebo je to nesmysl? Případně použít ten linout?

Díky moc předem a pardon za slohovku.

Jarda


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 12. 5. 2021 21:05 
Offline
Pokročilý
Uživatelský avatar
Trochu jsem se v tom ztratil. Primární účel měl být překonání dlouhé vzdálenosti od zdroje zvuku ke zdroji reprodukce. Tedy od PC k mixpultu/zesilovači. Proto jsme řešili optický kabel, aby se nepřenášel potenciál zemní smyčky a aby cestou vodič nechytal rušení.
Pokud do toho budeme míchat BT, pak u LDAC platí, že daný kodek musí podporovat obě zařízení. BTA30 umí být buď přijímač, nebo vysílač. Omezení na podporu LDAC při připojení k PC je pouze v režimu vysílače, tedy v případě, že k BTA30 budete připojovat bezdrátová sluchátka (jaká konkrétní to budou?).
Pokud Vám jde o to, aby byl kodek LDAC využit při přenosu mobil > BTA30, pak tam problém není. Obecně to omezení je hlavně proto, že v současné době žádná verze Windows neumí připravit zvuk v LDAC. Není to tedy problém na straně BTA30, ale na straně PC.

Pokud byste chtěl, aby BTA30 fungoval jako BT/LDAC vysílač a současně přehrával zvuk z PC, pak by zapojení bylo následující:
- zesilovač > 10 m optika > BTA30 (napájeno z vlastního zdroje - libovolná USB nabíječka telefonu)
- PC > USB > Fiio E10k Olympus 2 (napájeno z PC)
- Fiio E10k Olympus 2 > krátký digitální koaxiální kabel (žlutý cinch) - BTA30

Tímto propojením získáte kvalitní USB DAC pro PC, vyřešíte přenos na dlouhou cestu a protože BTA30 bude mít digitální vstup jiný, než USB (digitální koaxiál), bude plně podporovat vysílání v LDAC. Předpokládám, že v této konfiguraci budou oba převodníky kousek od sebe.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 13. 5. 2021 08:03 
Offline
Junior
Ahoj,

sluchátka jsou Sony WH-1000xm3.

Záměr je:
1. vysílat z receiveru bluetooth přes BTA30
2. zlepšit zvuk z PC do sluchátek pomocí BTA30 (cesta: PC-usb kabel-BTA30-bluetooth-Sony WH)

Z logiky věci měl být BTA30 umístěn u PC (usb kabel) a vzdálenost od receiveru překonat optikou (cca 10 metrů)

Teď když jsem se dočetl, že pomocí usb do BTA30 z PC zvuk nezlepším, napadlo mě přidat jako mezičlánek mezi PC a BTA30 ten Olympus E10.

Z praktickýho hlediska se vyplatí mít BTA 30 spíš u receiveru než u PC (optika in, optika out - dva kabely) a je to pro mě i lepší místo.
Tak mě napadlo vést místo dlouhé optiky cesta receiver-BTA30 něco jiného (dlouhý koax) mezi E10 (u PC) a BTA30. Takže vzdálenost překonat něčím jiným než optikou a mít BTA fyzicky naopak (blízko recieveru, daleko od PC).

Otázky tedy jsou:
1. jestli to můžu vézt standardním koax kabelem a neztratím tím jakékoliv výhody, které poskytne E10
2. jestli vůbec E10 je lepší zdroj zvuku pro ty sluchátka - v tom řetězci PC-E10-dlouhý kabel-BTA30-Sony WH1000xm3. Pokud E10 neumí LDAC nebo Aptx tak je to asi k ničemu, co? Pak by bylo nejjednodušší mít BTA30 k receiveru a z PC to posílat přes bluetooth dongle a na dobrý zvuk z PC zapomenout...

Díky předem a pokud píšu hloupě jako laik, tak se omlouvám, jsem laik :-)

Pěkný den.

Jarda


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 13. 5. 2021 20:35 
Offline
Pokročilý
Uživatelský avatar
Pak je to ta situace, kterou jsem popsal výše. Pokud to je možné, nepoužívejte metalické spoje na dlouhou trať. K tomu je ideální právě optika.
Fiio E10k Olympus 2 bude sloužit jen jako D/D převodník, tedy jako konvertor jednoho typu digitálního signálu na druhý. Jediný důvod pro toto zapojení je ten, aby do BTA30 přitekla data jinou cestou než přes USB.
Pokud budete trvat na umístění BTA30 u zesilovače, pak řešení bude jedině v použití digitálního koaxiálního kabelu - například ClickTronic HQ OFC 1x CINCH, M/M, 10 m.
Zapojení by pak bylo:
- zesilovač > krátká optika > BTA30
- PC > USB > Fiio E10k Olympus 2
- Fiio E10k Olympus 2 > 10 m digitální koaxiální kabel > BTA30


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Bluetooth vysílač k receiveru
Odeslat příspěvekNapsal: 14. 5. 2021 14:43 
Offline
Junior
Ja presne netusim, jak funguje ten BTA30, ale nejde propojit PC pres optiku do BTA30, to mit u receiveru, ten propojit digital out metalicky kratkym kabelem do receiveru a nakonec receiver optikou out do BTA30. A napajeni pres USB nabijecku.

Problem je asi ta optika z PC. Jestli ji nemate na zakladni desce, tak si musite dokoupit nejakou zvukovou kartu.


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group