LG OLED55B2 jde použít jako monitor?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spayd 29. 3. 2023 11:28

Zdravím, chtěl bych poradit jde tato tv LG OLED55B2 použít jako monitork k PC ? Vlastní grafickou kartu amd 7900xtx a rád bych si pořídil novou tv pro 4K hraní ve vyšších fps než je 60hz, ale nevím jak je to s vypalováním v dnešní době. Popřípadě jestli je lepší mini led třeba TCL 55C835 nebo jiná alternativa 55". TV bude sloužit i pro surfování po internetu sledování filmu atd.

Díky
Spayd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalpuk 29. 3. 2023 12:40

Jasne ze jo ja mel nejaky cas jako monitor oled55b9 a bylo to celkem v pohode, vypaleni sem zadne nemel, kdyz si to budes trochu hlidat jako sporic obrazovky po 5min a dolni win lista skryvaci atd.
Akorat ted bych sel do mensi c2 42 precejen jako monitor to bylo hodne velke a mel jsem to protoze jeste mensi nebyly, ale zalezi samozreme na tobe jak daleko od toho hodlas sedet.

Jeste bych doporucil si procist tema zde https://forum.pctuning.cz/viewtopic.php ... &start=620
Naposledy upravil michalpuk dne 29. 3. 2023 12:48, celkově upraveno 3
michalpuk
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 3. 2023 12:42

Podle mého názoru by neměl být s použitím této TV žádný problém, na hraní je vhodná, má dva HDMI 2.1 porty a nízkou latenci.
S vypalováním je to tak, že by neměl být dlouhodobě zobrazen statický stavový řádek nebo nějaké menu, ale po cca 4 hod. provozu se v TV spouší v pohotovostním režimu čištění obrazovky, takže rozhodně neodpojovat od sítě. Navíc má TV vlastní spořič obrazovky a další ochrany, např. snižování jasu u statických scén, posun loga nebo trvale svítících objektů atd.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dumardus 29. 3. 2023 16:15

v pohodě mám na dvou pc LG OLED C modely 48 a 42" a pecka..do 55 bych nešel a určitě ne také do LG řady B, ale pouze vlajky řady C popř G
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod Marcel Duda 29. 3. 2023 22:00

dumardus píše:v pohodě mám na dvou pc LG OLED C modely 48 a 42" a pecka..do 55 bych nešel a určitě ne také do LG řady B, ale pouze vlajky řady C popř G

Proč ne do béčka?
Marcel Duda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 30. 3. 2023 07:35

B2 je úplně v pohodě a obrazově prakticky totožná s C2. Poměrem cena/výkon pak B2 vyhrává.
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 3. 2023 14:45

Přesně tohle dilema jsem řešil před časem, kdy jsem pořídil B9. C9 se měla lišit jen novější generací obrazového procesoru. Vzhledem k tomu, že jsem nepoznal v obraze rozdíl, o deset tisíc vyšší cena C9 mě tehdy odradila.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 3. 2023 14:48

Problém může být akorát v omezené nabídce velikosti úhlopříčky u B2, hlavně směrem dolů. Začíná na 55", C2 je už od 42".
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dumardus 14. 4. 2023 11:18

LG C2 OLED televize je prostě vlajkový model s relativně ok poměrem výkon cena. Procesor: LG C2 OLED obsahuje novější procesor Alpha 9 Gen 4, zatímco LG B2 OLED používá procesor Alpha 7 Gen 4. to je 2 gen rozdíl ...Tento rozdíl vede k lepšímu zpracování obrazu a celkovému výkonu televize u modelu C2. Oba modely mají sice stejnou hodnotu jasu v režimu SDR!, ale při HDR se výrazně odlišují, protože televize C2 dosahuje většího jasu a tím lépe vynikají výrazné detaily. Televize C2 také lépe zvládá přechody barev, což znamená, že při sledování obsahu v režimu HDR je méně rušivých pruhů. I design je jiný! LG C2 OLED má modernější design se subtilním stojanem, zatímco LG B2 OLED má tradiční stojan v podobě "písmene V". Navíc má C2 OLED tenčí rámeček kolem obrazovky, což znamená, že má menší rozměry a v případě použití jako monitoru jsou tenké rámečky o něco lepší.
Ale i model C2 má nevýhodu a tou je vyšší cena, tzn poměr výkon záleží na uživatelských preferencích. Když chci špičku beru C nebo ještě vyšší model G. Ale obraz. rozdíl mezi modely G a C je menší než mezi B a C. Mám doma 3 verze C. 48 a 42 monitory a jako hlavní TV 77.... Velikost 55 palců na monitor nevím , nevím. Osobně si myslím, že ta celková plocha je až moc velká a musíte sedět dost daleko.
Ve zkratce, já jsem si koupil modelové řady C po zralé úvaze. Takže všechny uvedené argumenty berte jako můj osobní pohled. Ale pochopím, že někomu stačí B a někdo chce jít pouze do G. Každý to má jinak :-)
dumardus
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 14. 4. 2023 19:47

A když k tomu všemu, se dá občas sehnat řada C za cenu B, tak není co řešit asi :)
cujou2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků