Poradte s vyberom, alebo odporucte nieco ine ...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Eross 5. 5. 2008 19:30

Stojim pred rozhodnutim co kupit ako nahradu za skvely
SONY TRINITRON 16/9 82 CM 100Hz , posuvam ho o dom dalej.
Obrázek
Cenovy strop LCD alebo Plazmy je tak okolo 35 000sk z tychto znaciek:
Sony , Panasonic, Philips (napojeny bude analog UPC - kablovka) sledovanie Sportovych podujati a pod., ulopriecka 106/7 menej/viac uz asi nie...
Dnes som bol nejake omrkat a zaujali ma tieto:
- Philips 42PFP5332D (DVB-tuner) 29.999sk alebo bez DVB Tunera za 27.999sk (plazma)
- Panasonic VIERA TH-42PX80E 34.990 Sk (plazma)
- SONY KDL-40S3010K 34.990 Sk (LCD)
Necakal som az taky problem s vyberom a toboz pomoc z fora, ale inu moznost nemam a
bohuzial sa vtom uz aj stracam - neviem si rady tak babo rad :mrgreen:
Dufam ze vsetky nove TV su uz 100Hz ...

v priebehu tohto tyzdna by som ju uz chcel mat aj doma tak radte a davajte tipy
na vyhodny nakup, pomer cena a vykon + znacka....
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 5. 5. 2008 20:22

Dle mého skrovného názoru: To co máte doma LCDčkem v této cenové hladině nenahradíte, maximálně plazmou. A to ještě kdo ví jestli. Doporučuji si vzít filmy, které máte nakoukané a zajít si do obchodu a podívat se známé scény (zvláště noční a akční) na vybraném televizoru (třeba ten Panasonic). Nebude to sice při hladině osvětlení, co máte doma, ale s tím asi nic nenaděláte. ;-) Teprve pokud budete spokojen a budete vědět do čeho jdete, pak směle do výměny...
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod cumel30 5. 5. 2008 21:31

Panasonic TH-42PX80E alebo http://www.pixmania.sk/sk/sk/969046/art ... mctag=0566 daj si pustiť na rôznych TV káblovku,analóg,satelit(nie HD obraz) a porovnávaj.Nie všetky nové TV sú 100 Hz.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 5. 5. 2008 22:36

Jaromír Puk :
-ved prave to je ten problem, bol som u kamosa co kupil Panasonic LCD v cene asi 25 000sk
a podla mojho nazoru to boli vyhodene peniaze (obraz sa s mojim neda ani zrovnavat)
preto asi budem volit Plazmu.
-inak nezbavoval/nedaroval by som ho tchanovi kebyze sa mu nepokazil jeho a dokym by mi neodisiel tak by som ho pouzival nadalej ;-)

cumel30:
- chcel som aby mi pustil kablovku, ale kvoli koncesionarskym poplatkom to v predajni nemaju
tak mi pustil satelit STV, Markiza a na LCD to nevyzeralo dobre, musim povedat ze plazma
ma viac presvedcila a to mi pustil aj na 85 000sk telke s LCD.
- inak ked som tam prisiel tak im vsade bezal DVD Film asi vedia preco :-))
- Jj to ze nie su 100Hz som si aj vsimol njn vzdy sa musi niekde najst vynimka...
Takze zatial to vyzera na Panasonic (plazma) aj ked bodlo by viac modelov z vyberu...

Dovod preco nekupit hore zmienovany Philips?
Priatelke sa paci aj Samsung, ale tym zase ja moc neverim takze som ich zatrhol.
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bublinka1563 6. 5. 2008 07:59

Ahoj, máme doma plazmu Panasonic TH-42PX80E, kterou taky zmiňuješ. jsme s ní velmi spokojeni. Hrajeme na ní kabelovou televizi UPC (digitál i analog) a semtam nějaké DVD. Pozorovací vzdálenost cca 3 metry a obraz skvělý. Já ji mohu jen doporučit.
Co ji koupit v nějakém českém internetovém obchoděv ČR? Možná by vyšla levněji i s dopravou na Slovensko. My ji máme odtud http://www.kamennyobchod.cz/plazmovy-te ... px80e.html, stála 25.998.- Kč, je u toho evropský záruční list, takže se zárukou by taky nebyl problém. ;-)

Např. zde http://www.gsmtelefony.cz/detail.php?i=2313&k=7&k2=549 za 26.290.- Kč včetně dopravy na Slovensko... je skladem, dostupná na Slovensko do 48 hodin.... :-)
bublinka1563
Junior

Odeslat příspěvekod cumel30 6. 5. 2008 11:15

Kúp ten Panasonic TH-42PX80E bude to dobrá kúpa.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 7. 5. 2008 23:01

sam som prechadzal zo sonycka-super trinitron 100Hz len 72cm uhlopriecka. mam plazmu a som velmi spokojny. Sice PX70, ale PX80 nic nepokazis.
Panak je urcite 100Hz, o tycvh zvysnych neviem. btw ked som pozeral v predajni na lcd, tahali mi oci, aj ked boli tmavsie, predsa len 100Hz trinitron, to je velmi setrne na oci, a v tomto asom chcel pokracovat, a myslim si ze zatial uspesne
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 9. 5. 2008 12:55

Vsetkym dakujem za reakcie a poznatky.
Plazma je objednana a budem ju mat az na buduci tyzden.
Podarilo sa mi ju zohnat za nejakych 32 000sk :potichu :mrgreen:
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků