Naměřené hodnoty spotřeby u plazem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondratr 5. 9. 2008 07:30

Jsem majitelem plazmy LG 42PG6000.
Pro ty kteří o této TV uvažují, nebo pro ostatní pro informaci jsem si měřákem COST CONTROL změřil spotřebu při různých stavech této TV. Výrobce udává příkon 310 W.

Měřák měří okamžitou spotřebu ve Wattech a spotřebovanou energii v časovém úseku v KWh.

Měří pouze na celé watty takže stav desetin zaokrouhluje nahoru, nebo dolů. Takže např. 0,5W může ukázat jako 0W i jako 1W.

Nastavení TV při měření bylo vždy režim KINO obraz 16:9 prostě i když to bylo vysílání ve 4:3 tak jsem obraz roztáhl na celou obrazovku aby nebyla pruhy. Hlasitost 44.

Naměřené hodnoty:

Režim Standy – 0W

Měření při různém nastavení funkce šetření energie, LG má 5 stavů nastavení této funkce od 0 do 4. Měření bylo provedeno pro ověření vždy 2x.


Měření velmi jasných scén, použito DVD Účastníci zájezdu, scéna plná jasu na pláži vždy od začátku kapitoly sledovány okamžité hodnoty po dobu jedné minuty. Začátek kapitoly je v čase 0:38:36 a hodnoty se v jednotlivých režimech pohybovaly od do:

Režim šetření 0 : 274 – 285 W
Režim šetření 1 : 266 – 290 W
Režim šetření 2 : 220 – 232 W
Režim šetření 3 : 197 – 208 W
Režim šetření 4 : 165 – 180 W


Měření tmavých scén, použito DVD Aliens (Vetřelci), scéna tmavší až tmavá v laboratoři vždy od začátku kapitoly sledovány okamžité hodnoty po dobu jedné minuty. Začátek kapitoly je v čase 1:24:55 a hodnoty se v jednotlivých režimech pohybovaly od do:

Režim šetření 0 : 93 – 160 W
Režim šetření 1 : 101 – 134 W
Režim šetření 2 : 82 – 137 W
Režim šetření 3 : 88 – 117 W
Režim šetření 4 : 79 – 110 W



Dále jsem provedl měření spotřebované energie při filmu nebo TV vysílání vždy režim KINO a obraz ve formátu 16:9 prostě i když to bylo vysílání ve 4:3 tak jsem obraz roztáhl na celou obrazovku aby nebyla pruhy. Hlasitost 44.:

Pořad Velké finále (pořad sestřihaných zápasů MS ve fotbale), ČT2 4.9.2008 měřeno v čase 18:20 až 19:00 to je 40 minut. Režim šetření energie 2 (tento režim my při sledování nejvíce vyhovuje pro mé oči):

Spotřeba naměřená za 40 minut : 0,124 KWh
To odpovídá hodinové průměrné spotřebě : 186 W



DVD Mission: Impossible 3 délka 120 minut. Režim šetření energie 2, vypnutý zvuk, zvuk jsem měl přes domácí kino:

Spotřeba naměřená za 120 minut : 0,348 KWh
To odpovídá hodinové průměrné spotřebě : 174 W



Pořad Comeback, NOVA 4.9.2008 21:25 až 21:55 to je 30 minut. Režim šetření energie 2:

Spotřeba naměřená za 30 minut : 0,097 KWh
To odpovídá hodinové průměrné spotřebě : 194 W



Část pořadu Kriminálka Las Vegas, NOVA 4.9.2008 22:10 až 22:40 to je 30 minut. Režim šetření energie 4(tento režim je při jasných filmech dobře sledovatelný, ale při tmavých scénách je pro mé oči už nic moc):

Spotřeba naměřená za 40 minut : 0,057 KWh
To odpovídá hodinové průměrné spotřebě : 114 W



Výsledky spotřeby jsou lepší než jsem čekal i než udává výrobce. Kámoš co my měřák půjčil si jím měřil spotřebu u Panasonic TH-42PX8E kde je udávaný příkon 255 W a podle nastavení TV ( při hodně nažhaveném jasu a při jasu staženém na polovinu) se mu průměrná spotřeba pohybovala od 150 do 260W.

Jinak s LG jsem po stránce obrazu i zvuku maximálně spokojen a mohu plně doporučit. Kdyby měl někdo zájem ještě o nějaké změření, tak měřák mám ještě na týden doma.

// Původní název tématu: Plazma LG 42PG6000 - naměřené hodnoty spotřeby
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 5. 9. 2008 09:04

Hezky napsano a dokonce te redaktori Avmanie dali i na titulni stranu! Kdyz jsem si kupoval loni v srpnu plazmu a shodou okolnosti taky LG tak jsem radeji hned zvednul zalohy na elektrinu z 610 na 700 kc at pak nemusim treba doplacet najednou nejakou tu tisicovku protoze tady porad lidi strasili z hrozivou spotrebou a cekal ze pri letosnim vyuctovani budu jeste doplacet treba par stovek a ejhle vono nic! A kdyz jsem to pak propocitaval ze od ledna zdrazila elektrina o cca. 10% a jeste jsem si v polovine ledna koupil uplne nove PC ktere ma samozrejme diky vykonnejsim komponentum taky vetsi spotrebu nez to stare co jsem mel, tak mi vyslo, ze pri mem prumernem provozu 106 cm plazmy cca. 5 h. denne, tak elektrina vyjde oproti predesle 55 cm CRT televizi na cca. 50 kc mesicne navic. Takze velka spokojenost!
LG 42PC56 - HDMI - LG DVX298H ... Philips PDL 7906H
Od 12.1997 Motorola d170 >Ericsson T10s >Motorola v3688 >Motorola v8088 >Samsung V200 >Samsung D900 >HTC Wildfire >Alcatel OneTouch Idol 2 Mini S >Xiaomi Redmi 3S
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 5. 9. 2008 09:42

Vyborně napsané a přehledně sestavené výsledky měření. Kdo o téhle TV uvažuje, má další argument, proč ji koupit. Spotřeba udávaná výrobcem je skoro odstrašující, ale naštěstí, jak je vidět, taky dost přehnaná.
Díky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 5. 9. 2008 13:39

Jednoduše napsáno, kdo přejde z CRT na plasmu, zaplatí ročně asi o 1000Kč více než předtím.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, JBL 4315B
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 9. 2008 11:56

Akorát jsem objednal 42PG6900, to by mohlo mít shodný panel a liší se nějakými maličkostmi (nemá USB atd....a má HD 160 GB). Nicméně obrazově by to mělo být stejné. Chci se zeptat, jak je na tom se zobrazením klasického dvb-t signálu a obyčejných dvd ? Vzdálenost cca 3 až 3,5 m....
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondratr 7. 9. 2008 14:42

digitální pozemní vysílní zatím nemám tak nemůžu hodnotit. Analog dost dobrá kvalita, satelit vybornej obraz a DVD přes SCART, nemám přehrávač s HDMI také výborný obraz. Sleduji ze 3,4m.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod caprighia 7. 9. 2008 17:35

To mně uklidnilo :-) Vlastně nějaký čas ještě bude k dispozici slušný analog signál (kromě ČT2, tu pojedu na dvb-t, ostatní dle toho, co bude lepší) DVD přehrávač mám levný a starý, takže SCART, ale pouštím si tak dva filmy měsíčně. Vzdálenost bude podobná. Zítra pro ni jedu, tak mě napadlo, že jsou různé fámy o přepravě. Chtěl bych to převézt naležato v kombíku (rovná podlaha), dek a polštářů mám dost, originál krabice je snad taky vymyšlená aby chránila....nebo je to problém ?
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 7. 9. 2008 21:46

caprighia píše:To mně uklidnilo :-) Vlastně nějaký čas ještě bude k dispozici slušný analog signál (kromě ČT2, tu pojedu na dvb-t, ostatní dle toho, co bude lepší) DVD přehrávač mám levný a starý, takže SCART, ale pouštím si tak dva filmy měsíčně. Vzdálenost bude podobná. Zítra pro ni jedu, tak mě napadlo, že jsou různé fámy o přepravě. Chtěl bych to převézt naležato v kombíku (rovná podlaha), dek a polštářů mám dost, originál krabice je snad taky vymyšlená aby chránila....nebo je to problém ?

Tak na ležato se nesmí převážet.Je to na krabici a i prodavač to nedoporučoval.Nakonec se mi vešla na výšku bokem na zadní sedadla, kde jsem vyndal sedáky.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondratr 8. 9. 2008 05:53

Tak na ležato opravdu ne, je to balené dobře ale tak aby byla krabice na stojaka.
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod caprighia 8. 9. 2008 07:25

No jo - tak sedačky mám vzadu vyndané, kolik měří tv vím, ale kolik s krabicí to nevím, snad se to na šířku do Astry H vejde...taky bych si mohl vzít Sprintera, ale jak to tam nastojato uchytit a taky drncá o chlup víc, do odpoledne snad něco vymyslím.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panjab 8. 9. 2008 13:04

Dobrý den,velice příjemně mě potěšily Vaše naměřené hodnoty spotřeby.Rozhoduji se mezi zde testovanou plazmou LG a Panasonicem TH-42px80e.Vzhledem tomu,že Váš přítel má Panasonic TH-42px8e jehož příkon je shodný,prosím jestli by nemohl provést podobný test alespoň u zmiňovaného filmu MISSION IMPOSSIBLE 3 při nastavení korekcí cca 50%.Předem děkuji.
panjab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondratr 8. 9. 2008 13:21

Teď mám od něj měřák zapůjčený doma, až mu ho budu začátkem příštího týdne vracet, tak mu řeknu jestli by byl ochoten změřit spotřebu u tohoto filmu, ale nic neslibuji
ondratr
Junior

Odeslat příspěvekod caprighia 8. 9. 2008 19:36

Tak je LG 42PG6900 doma. Nakonec se vešla na zadní sedadlo nastojato. Tak si hraju s nastavením. Oproti PG6000 má jen jeden šetřící mód, ale celkem to neva, nastavil jsem si dvě různé uživatelem definované nastavení a je to. Jestli bere 200 nebo 250 W je mi dost jedno, taže jen podle toho, jak se mi líbí obraz a jelikož nemám rád moc přepálený (dtto i u CRT), tak asi budu i úsporný. Vedle jsem postavil CRT Siemens 90 cm (takže v režimu 4 : 3 to má skoro stejně velký obraz) a nemít lehce vyšeptlou rouru, tak by nedopadla vůbec špatně (srovnání na analogu a dvb-t) Určitě mi bude chybět USB (taky ho nemá) pro občasné prohlídnutí foto, ale napojím foťák přímo a je to. Akorát zkouším nahrávat na vestavěný HDD, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Určitě bych přivítal jinak vymyšlené ovládání - respektive přístup z DO přímo na některé funkce bez nutnosti lézt do menu, ale jsem holt ještě odchovaný kolíbkami + - Spotřebu taky změřím, naopak jsem svůj měřák zapůjčil. A mnohé korekce jsou i 50 % moc....
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pethol 9. 9. 2008 13:00

caprighia píše:Tak je LG 42PG6900 doma. Nakonec se vešla na zadní sedadlo nastojato. Tak si hraju s nastavením. Oproti PG6000 má jen jeden šetřící mód, ale celkem to neva, nastavil jsem si dvě různé uživatelem definované nastavení a je to. Jestli bere 200 nebo 250 W je mi dost jedno, taže jen podle toho, jak se mi líbí obraz a jelikož nemám rád moc přepálený (dtto i u CRT), tak asi budu i úsporný. Vedle jsem postavil CRT Siemens 90 cm (takže v režimu 4 : 3 to má skoro stejně velký obraz) a nemít lehce vyšeptlou rouru, tak by nedopadla vůbec špatně (srovnání na analogu a dvb-t) Určitě mi bude chybět USB (taky ho nemá) pro občasné prohlídnutí foto, ale napojím foťák přímo a je to. Akorát zkouším nahrávat na vestavěný HDD, tak jsem zvědav, jak to dopadne. Určitě bych přivítal jinak vymyšlené ovládání - respektive přístup z DO přímo na některé funkce bez nutnosti lézt do menu, ale jsem holt ještě odchovaný kolíbkami + - Spotřebu taky změřím, naopak jsem svůj měřák zapůjčil. A mnohé korekce jsou i 50 % moc....


Jak jdou napcpat veci na ten disk? kdyz to nema usb... Jde treba pres datove dvd? (fotky, hudba, avi)
Život je hořký, bohudík !!!
Umění žít spočívá v tom, umět se včas
rozhodnout, na co se vys...t !!!
S vodkou sem se seznámil již v dětství a na svou první lásku nikdy nezapomenu !!!
Kdo si nenakrad, musí to brát jako že nevyhrál !!!
pethol
Junior

Odeslat příspěvekod caprighia 10. 9. 2008 10:43

Jdu dnes pořizovat kabely, tak vyzkouším (zatím nevím) Já spíš budu řešit opačný tok - vypustit data z HD v TV někam do kompu/vypalovačky pokud bych chtěl něco uchovat déle. Nejsem teď u TV, ale myslím že se dá zadat zdroj signálu, takže by to mělo jít (zvolíš TV nebo nějaký vstup, třeba dvd, ale kouknu doma). Ještě jedna docela dobrá věc - dálkáč od téhle TV je tak trochu univerzál, je tomu seznam kódů od VCR a DVD dalších výrobců a lze si tak snížit počet DO na stole.
Tazio Nuvolari
Umělá Hmota
Pátá Míle
kácovský ležák
caprighia
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků