Životnost CRT

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petrkupb 14. 10. 2012 13:11

Mám 10 let Panasonic 72cm 100 Hz jednu z posledních CRT a zajímalo by mě jaká je pruměrná životnost těchto TV při běžném používání ca 4 hod. denně.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod MW-201 14. 10. 2012 16:14

Co se týče zivotnosti obrazovky, někde jsem četl že CRT obrazovka by měla vydržet cca 25000hodin což by při sledování 4hod denně vyšlo asi na 17let, ale v TV se může předtím pokazit i cokoliv jiného.
MW-201
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 10. 2012 17:44

Dlhšie ti vydrží ako dnešné televízory PDP/LCD.
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2012 18:47

Jestli se jí chceš mermomocí zbavit, myslím, že děláš chybu :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 14. 10. 2012 19:08

Zbavovat se jí určitě nechci šlape bez jediné poruchy a docela často čtu tohle forum tak vím že většina z těch kteří tu radí a mají přehled říkají to samé. Jediné co mi vadí je že se dnes převážně vysílá 16:9 a tak je obraz dost ořízlý.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod starší 14. 10. 2012 20:16

sorry, ale mam uplne iny nazor, netvrdim ze ju mas vyhodit, ale kazdy den, ktory stravis pri starej malej 4:3 formatovej SD obrazovke, OLUTUJEŠ, ked prezijes a spoznas zazitok pri pozerani velkeho HD obrazu 8-) , napr. fotbal, tenis, dokumenty v HD, ale aj kvalitne natocene filmy, neverim ze ta to nelaka :hm
P.S. co som cital tak CRT PANASONIC obrazovky maju velmi dlhu zivotnost /na rozdiel napr. od PHILIPSOV/ takze je mozne, ze ta nakoniec prezije :shock: :D !!!
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 10. 2012 20:26

Je to tak - něco jinýho je fyzická životnost CRT, která se u těch posledních vyráběných typů pohybuje kolem 20 let - a životnost MORÁLNÍ, která je už dneska pod hranicí 5 let i u těch nejnejmodernějších typů "placek" - neboli jak dlouho to trvá, než se taková TV "okouká" a stane se zastaralou právě z hlediska možností sledování formátu obrazu, rozlišení, obrazové frekvence atd...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dagy2 14. 10. 2012 20:52

Mal som 86cm CRT, určite by hrala ešte ďalších 15 rokov, som presvedčený o tom.
ale ako píše starší - pokiaľ telky vysielali 4:3 a HD programy boli pozerateľné len 2÷3 tak CRT bolo OK.
Dnes prakticky všetko okrem STV je 16:9 v kombi balíku 4 športové programy HD, 4 doku programy HD, na 19.2E 12 HD programov. Čím skôr ju vymeníš za veľkú plochu v HD tým lepšie. Proste 150cm 16:9 obrazovka alebo ešte väčšia je iný zážitok.
Len nezabudni na dobrý vstupný signál.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2012 21:47

Vážení přátelé - zakoupení nového přístroje a zbytečné se zbavení starého ... je pro mě osobně dost velký rozdíl.

Ano HD to neumí, ano má to malou úhlopříčku. Informace o 4:3 obrazu byla přidána až následně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 10. 2012 22:22

Na strane druhej su vsak argumenty ako dokonala hlbka obrazu, plynulost a realnost farieb ktorym sa ziadna placka nevyrovna. A tie nove crt su (cuduj sa svete) 16:9.
Niektore tie vase argumenty su ako marketingove keci od dilerov. Obsah to moze mat mizerny, ale hlavne ze je to HD. Detto tema o 3D. Kam to ten svet speje...
Mam aj projektor aj placky (s HD kanalmi) a aj crt. Zatial som pri sledovani crt neolutoval ani sekundu. To je, co?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod starší 14. 10. 2012 22:59

a na co si si potom kupoval tie placky /aj s HD kanalmi/, ked si taky spokojny s CRT ?, ze by si naletel na "marketingove keci od dilerov" ? :hm
starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 10. 2012 07:52

Je v obchodoch nieco ine na vyber?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 15. 10. 2012 07:58

Ryan Giggs píše:Obsah to moze mat mizerny, ale hlavne ze je to HD.
:tleskani
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Fuck8r 15. 10. 2012 08:04

crt je malá, malá je chápete? je malá.. 72cm při 2,4:1 = mini nudlička, jó Panasonic 82ka 16:9 100Hz ten už byl hodně použitelnej na DVD a kdo má tuto TV a sbírku DVD může být hodně spokojený ještě.. ale na blů-ráj je to malé a jak víme 140cm crt se dnes blbě shání a TV stolek s nosností 300Kg taky fuška sehnat.. celkově jsem si vypsal pro a proti a šel jsem radši do plazmy :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 15. 10. 2012 09:30

72ka CRT je hrozně malá, zato 82ka v LCDčku už je velká !?

Trochu se zamysli, než něco napíšeš !

A širokoúhlá ?
Jenom jako...
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků