Panasonic TX-L39E6E [postřehy nového majitele]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2013 18:38

Pro majitele TV Panasonic TX-L39E6E. Pokud na své TV zaznamenáváte jakoukoliv nefunkčnost - vyšel nový software. Dnes jsem ho dával známému do TV. Bez něj nešly spustit internetové funkce, tudíž více-méně povinnost.
Naposledy upravil MgX dne 31. 3. 2013 19:10, celkově upraveno 1
Důvod: Odděleno z jiného vlákna.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 3. 2013 23:36

Někdo viděl novou televizi od Panasoniku a nic o tom nenapíše :pozor
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2013 10:38

Není čas - bohužel.

Obrazově velmi dobrá - sedla mému oku i oku budoucího majitele (je to starší člověk, ale umí si vybírat - nevezme vše). Pozorovací úhly nadstandardní, nikoliv špičkové. Barvy z mého pohledu velmi příjemné, pleťová přirozená, černá je černá.
Zvuk je slušný, lepší basy ale chybějí. Možno využít ekvalizér.
Možnosti nastavení čehokoliv rozsáhlé, satelitní tuner a 3D chybí, smart funkce jsou. Webový prohlížeč nemá flash. My Home Screen určitě dovede zaujmout - vypadá to přehledně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2013 11:01

A zobrazenie pohybu?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 3. 2013 11:09

Díky.
Na avforums jsem četl komet od borca (Brava 210) co si koupil E6 a byl zděšen sledovacíma úhlama

http://www.avforums.com/forums/lcd-led- ... ion-2.html (Brava 210)

Tak doufám, že to nebude od AUO huj a od Chimei fuj ... :/

A jak je na tom s pohybem při sportu? - to byla asi jediná slabina co uváděli v testech
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2013 11:17

Ryan Giggs píše:A zobrazenie pohybu?

Pohyb je mázlejší, ale nezdálo se mně to nějak rušivé, výraznější, než běžně známe z nadprůměru v této (i vyšší) třídě. Řekl bych, že když vidíš, jak kolem jede auto a neotáčíš hlavou, tak taky ho vidíš rozmazaně. Pocitově bych dodal ... automatika při zaostřování nejedná zbrkle.

Navíc ... je to 39". Není to obr, plus ... každý má jiné oči a jinou pozorovací vzdálenost. Samozřejmě - v případě větší úhlopříčky bych možná napsal něco jiného ... ovšem to jsou spekulace.

Známý vybíral z Philips 5007 (32"), Philips 4007 (32"), LG 570S (32") a tohoto 39" Panasonicu. Nakonec se mu nejvíce líbil obrazově (celodenní sledování i při světle). On primárně řeší obraz a doplňkové funkce ne. Navíc ... v prodejně ten zvuk byl mdlejší, ale protože TV má umístěnu v „nudloidní“ místnosti (větší kuchyň), tak tam byl zvuk velmi příjemný a zřetelný.

-- 31. 3. 2013 12:21 --

stormborec píše:Díky.
Na avforums jsem četl komet od borca (Brava 210) co si koupil E6 a byl zděšen sledovacíma úhlama

Já zděšen nebyl. Nevím, co kdo čeká. Nadprůměr ... v této třídě jednoznačně a řekl bych, nejen v této třídě. Ano, TV s jiným typem panelu na tom mohou být lépe.

-- 31. 3. 2013 12:34 --

A ještě něco ... koupil tu stříbrnou verzi (manželka :-D ) a opravdu vypadá hodně příjemně, decentně. Protože tato telka byla o dost dražší, než zbytek ve výběru (samozřejmě jedná se o větší úhlopříčku - navíc novinku), tak proběhla diskuze s vedením domácnosti :D Nakonec jsem oslovil prodavače a ten šel s cenou dolů, takže vedení domácnosti podlehlo nátlaku 8-) :mrgreen: O:-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2013 12:30

stormborec:

tie oslavne recenzie na nete (napr. na avforums) su prave na na ten Chimei fuj panel. Takze sa treba zbavit predsudkov z predoslych rokov. Staci sa pozriet na recenzie monitorov s novou generaciou panelov od AUO. "Renomovani" vyrobcovia sa mozu ist zahrabat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2013 13:26

Souhlasím s Ryanem. Přeci je celkem jedno, jaký panel mám v TV. Jde o korektnost zobrazení a také to, jak vše vyhovuje mým očím. Pokud tam bude panel od společnosti „HNUJ“, ale poskytne super obraz pro mé oko, je úplně jedno, že v druhé telce mám značkový super panel od světoznámé firmy „HYPERPROSTOR“.

Protože jsem známého telku nekuchal - nevím co je tam za panel. Dle všeho se jedná o druh VA (nikoliv IPS).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 3. 2013 16:31

Myslel jsem to trochu jinak - tedy: Vzhledem k tomu, že se montují 2 druhy panelů - od ChiMei (tedy zřejmě OK), a od AUO (?????) + vezmu v úvahu, že někdo na AVforums byl zděšen, tak se nabízí otázka: >>> není jeden z těch montovaných panelů výrazně lepší než ten druhej? Jinak je mně samozřejmě jedno co je to za značku ...

PS: existuje i levnější verze EM6, která je "ošizená" o smart pičovinky a vyrábí se právě v černém provedení - otázka zní: Jsou obě verze - E6 i EM6 po obrazové stránce totožné?

PS2: tenhle nový Panasonic je mně velmi sympatickej především proto že nemá 3D :tleskani
Např. co jsem četl o nových Philipsech, tak je to celkem zklamání, Sony bude zajímavý od 6. řady - 100Hz + DVB-T2, otázkou je cena (obecně by se dalo říct, že se ustupuje od 100Hz interpolace (srovnej - LG 2012 vs. LG 2011) E6 snad má pohyb lépe řešenej než 6.řada LG 2012 ... Ale to sem už nepatří
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 31. 3. 2013 16:38

stormborec píše:PS2: tenhle nový Panasonic je mně velmi sympatickej především proto že nemá 3D :tleskani


Tyhle nesmyslná prohlášení nějak nechápu.. Myslíš jako, že to bude mít lepší obraz, když to nemá 3D, nebo že to vyrobí levněji? :D
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2013 16:41

Ved to lacnejsie je. ET6 je drahsie. Samozrejme ze za 3D si uctuju naviac. Vid napr. stavajuci Philips 5. rady. Pritom je to ten isty tv, len v 5007k je nejak (asi) softverovo zakazane 3D.

storm: do E6 sa podla vsetkeho dava v niektorej uhlopriecke aj IPS. Aspon podla Panaka.
Naposledy upravil MgX dne 31. 3. 2013 19:08, celkově upraveno 1
Důvod: Nakopírována část jiného příspěvku (návaznost při oddělení příspěvků).
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 31. 3. 2013 16:48

Ten rozdíl nějak nevidím - Philips 46PFL5007K (bez 3D) a Philips 46PFL5507K (s 3D) jsou cenově skoro nastejno +-150Kč..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 3. 2013 16:52

Ano, teraz uz po roku hej, kedze rozne shopy maju roznu cenovu politiku. Navyse sa uz dopredavaju ostatne kusy. Ale dolezita tu je cena pri uvedeni na trh. A tam bol ten rozdiel vacsi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2013 18:30

Vzhledem k tomu, že já nepotřebuji 3D, tak mně také nevadí modely, které ho nemají. U Panasonicu 39E6E je ale horší multimediální podpora. Některé věci nejdou. Řekněme, že z 10 tzv. AVIček, pět nejede. Z druhé strany jede DTS zvuk. Model má 5Ghz enkovou WIFI.

Když jsem měl možnost trochu více v klidu studovat obraz, opravdu se mi líbil. Nevím, jak jsou na tom měření a je mi to jedno. Ovšem pro očička - ok :-) Navíc - možnosti nastavení jsou obrovský, takže kdo chce něco předělat, určitě může.

Jestli obdržím nějaké další info/postřeh od majitele - předám ho sem. Novopečený vlastník není fórista:-) Navíc se teď kochá, takže ani nekomunikuje :mrgreen:
Naposledy upravil MgX dne 31. 3. 2013 19:45, celkově upraveno 2
Důvod: Poslední příspěvek, který byl vzat z jiného vlákna.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 3. 2013 19:46

Těšíme se ...
Podle testu na Avforums aspon ten jejich kus byl dobře nakonfigurovanej - což je myslím pro běžnýho majitele bez kalibrační sondy docela podstatná věc.
Ta odlehčená verze EM6 nemá funkce co nějak souvisí s internetem, ale přehrávání z USB tam je. Takže pro hodně lidí, co hledají zobrazovadlo bez dalších často nefunkčních věcí by to mohla být lepší volba vzhledem k ceně a taky je v černé barvě.
Rozdíl 1.500 Kč v 39" verzi
Rozdíl 3.000 Kč v 32" verzi ... ale těžko říct co je v téhle verzi za panel

-- 31. 3. 2013 20:47 --

Ta cena je hodně nízko: http://led-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l32em6e/
Třeba ve srovnání s Philipsem 5007, kterej se prodává už rok:
http://led-televize.heureka.cz/philips-32pfl5007k/
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků