Výměna staré plazmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rewast 14. 2. 2014 12:06

Zdravím všechny, poprosil bych Vás o doporučení. Aktuálně mi doma dosluhuje stará plazma cca 8let na vyhození není ale již se hodí tak na "chalupu" :-) Rád bych ji nahradil novým panelem. Pročetl jsem zde na foru spostu rad ale hlavu mam preci jen svou a co clovek to nazor. Urcite nehladam dokonaly panel a vzhledem k zivotnosti ocekavam ze vic jak tech 8 let nevzdrzi, nechci investovat vice jak 20 tis.

Panel urceny primarne ke sledovani filmu z (zdroj mkv), sem tam zpravy/, popripade klasicke vysilani + hokej/fotbal . rad bych navysil uhlopricku ze soucasnych 106 cm na cca 117 / 127 cm , full HD , spotrebu neresim , smart funkce pro me nejsou rozhodujici , co me ale zaujalo je prehravani ze site DLNA -

Zde bych si nechal poradit jde mi o to aby jiz TV umela prehrad video bez nutnosti spusteneho PC - je reseni domaci sitovy disk NAS sever ci je lepsi resit flash diskem ? Nebo je to cele nesmysl a je vhodnejsi dokoupit prehravac ? (ve smyslu blue raid/media centrum ). Je proste lepsi resit prehravani filmu pres TV nebo radeji zakoupit pristroj k tomu urceny ? Ve smes se jedna o data ve format *.mkv + DTS zvuk. (Do budoucna bych rad urcite koupil reciver)

Byl jsem nakouknut do samosky jak jsem se zde docetl (DATARD atd... :-) ) a tam mi celkem padnul do okna :

LG-50PN6500 - nema wifi a neumi tahat data ze site, umi ale prehravani z flashky , pozoroval jsem relativne tmavy obraz ale je to diskutabilni v porovnani s vsude pritomne zaricimi LED panely, otazkou je zdroj signalu atd... Velke plus cena :-) (13tis.)

LG 50PH670S - to stejne + plna vybava , cca 17 tis.
SAMSUNG UE50F5500 - plazma , 20 tis
PANASONIC TX-L50E6E - plazma , 20 tis
SAMSUNG UE46F6400 - LCD -cca 17,5 tis

Ty posledni TV jsem nemel moznost videt realne, doplnil jsem je na zaklade toho co jsem dohledal dle recenzi atd. Jelikoz bych toto dilema asi v obchode stene nevyresil obracim se proto sem na Vas :-) zkusenejsi. Rad bych pripomenul ze to co mam doma, je hruza a i proti te nejlevnejsi LG je to obrovsky skok, nemam ani full HD. Myslim ze je to hodne i o kompromisu takze se da primourit oko nad nejakym tim neduhem. Pokud mi doporucite neco jineho za ty penize rad si necham poradit.

Diky moc

-- 14. 2. 2014 12:11 --

Jen tak pro doplnění, doma je to to LG RZ-42PX4R-ZA ,

http://lg.katalogmonitoru.cz/monitor/lg-rz-42px4r-za

a radeji sem ani nebudu sat kolik pri porizeni stala :D , na druhou stranu slouzi doted !
rewast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 14. 2. 2014 13:57

ten panasonic je LCDčko ne?
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewast 14. 2. 2014 14:43

asi ano , spletl jsem se ale zas tak podstatne to neni :-)
rewast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2014 07:49

Aj ten Samsung F5500 je LCD. Plazma ma oznacenie PS51F5500. To by bola pre tvoje potreby asi najlepsia volba. Len uz je v CR udajne nedostupna. Este lepsie Panak P50ST60E, ten uz je ale dost nad rozpocet. Je to ale TV so spickovym obrazom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků