55"+ "TV" s lepsim obrazem nez "Philips" 55PUT4900 do 50 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 11. 1. 2016 21:11

Evlo:
Troska som sa zamyslal, nad touto tvojou poziadavkou:
evlo píše:- tj. realne zobrazeni cerne (ne virtualni v temene komore)


Mi vrta v hlave, ako je mozne, ze u jednej konkurencej platenej stranky, su merane kontrasty radovo nizsie (bezne 500:1 .Super hodnota je 1000:1), ako merane ANSI kontrasty (na sachovnici) u roznych konkurencnych stranok.


Tak napriklad, nejake hodnoty a modely...(na zamyslenie ):
http://postimg.org/image/qmwkkl4lf/
http://postimg.org/image/fb8wamy3v/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2016 21:18

Už jsme se o tom s kýmsi taky bavili. Ty hodnoty jsou většinou výrazně rozdílné oproti jiným webům, které se měřením konkrétního modelu zabývaly.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 11. 1. 2016 23:48

Kontrast 700:1 podle me uz znamena, ze cerna je ultimatne cerna. Dneska jsem se dival na martana a jsou tam zabery ve vesmiru a ten philips dosahuje tak 300:1, s lcd projektorem jsem se podle me i na 700:1 dostal.

Ale to neni to o cem pisu - co pisu je, ze zadna TV NEZOBRAZUJE cernou, stejne jako zadny projektor NEZOBRAZUJE cernou, takze cerna je v realnem prostredi z nejvetsi casti dana antirelexni upravou.

tohle je reklamni fotka sony, vysledek je realne horsi, ale sony je jedina firma co to bere tak nejak realne (asi protoze v jp prodavaj shrapy co maj nejakou silenou ar upravu, ktera funguje, ale stoji 100 000 +).
Obrázek

No jaky myslis, ze ma ta TV realny kontrast? 300:1? Tezko. Takze to vyrobci resi tak, ze prepali barvy, ze to proste zari jak svina. Coz ja nesnasim, nastavim to normalne a sme doma, ze. Taze to mame ty virtualni hodnoty vs. realita. Jak to meri d-test nebo kdo netusim.

-- 11. 1. 2016 22:53 --

Nicmene jsem to prolitl v rychlosti a jejich vysledku kontrastu odpivadaji tomu co vidi moje oci, (hmm MGX a jeho narazky), takze to asi berou podle realnych mereni.

-- 11. 1. 2016 22:53 --

Konkretne CX800 ma u nich vysokou hodnotu a sam to vidim jako nejlevnejsi TV s trochu lepsim obrazem nez zbytek, no nez zbytek, nejlevnejsi tv co je ma lepsi obraz nez ta moje philips za 15000.

Na tom testu je nejzajimavejsi vysledek JU64
Naposledy upravil evlo dne 11. 1. 2016 23:55, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 11. 1. 2016 23:55

MGX: Ale preco je to tak?

V minulost uz boli nejake rozporuplne reakcie, ale akosi sa vsetky problemy "zamietli" pod stol a nedoriesili.
https://www.youtube.com/watch?v=uV3P3cQ ... e=youtu.be

Co ak pripustime, ze tie merania su u konkurencie OK (tj, merane v "reale", tak ako sa prevadzkuje TV...)
Potom to, co pise Evlo, je zalozene na urcitej pravde.

BTW: boli aj tu urcite temy, ze clovek si kupil TV s deklarovanym kontrastom 5000:1 a v realite to dosahuje 500:1 kontrast. hm?
viewtopic.php?f=1703&t=1232097&st=0&sk=t&sd=a

EDIT:
zbezne najvyssi namerany kontrast, co som si presiel vacsinu TV ma tato lacna sunka (32LB561) , co som si kupil do spalne :-)
Btw: ten uhol poklesu kontrastu je dost viditelny (svetlie obraz), ale ak kukame z manzelskychch posteli, vsetko je OK. (spalnovy TV heh)
http://postimg.org/image/5qwx0agdb/
Naposledy upravil bylinnycaj dne 12. 1. 2016 00:16, celkově upraveno 2
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2016 00:03

No, jak uz jsem psal 500:1 je vpohode, ale to podle furt bude v naproste tme a nejspis furt za asistence selektivniho podsviceni, ktara neni nikde implementovat tak, aby to nedelalo artefakty (u dnesnich edge led je to spis vtip nez cokoliv jineho). Staticky kontrast 500:1 je podle me naprosto akceptovatelna hodnota, 700:1 uz je fakt cerna. U tech projektoru je to videt asi nejvic.

-- 11. 1. 2016 23:05 --

Vsimni si v tom tematu co linkujes prvni veta odpovedi:
"Totálně černá je jen u zcela vypnutého podsvícení."
Coz je samozrejme v realite naprosty nesmysl.

-- 11. 1. 2016 23:06 --

Nebo budeme brat kontrast vuci nejnizsi realne dosazitelne cerne v prumeru na tv za beznych podminech a nechame tak teda vyhrat vyrobce (obe dve tovarny co panely vyrabi :D ) tv v produkovani vetsich a vetsich smejdu s vyssimi a vyssimi virtualnimi hodnotami, naprosto odtrznymi od reality?
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 1. 2016 00:11

Evlo:
Osobne musim uznat, ze mal si pravdu s tym kontrastom. (aspon u mna)
Realny "prevadzkovy" kontrast vs ANSI merany kontrast su rozdielne hodnoty.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2016 00:16

Skoda, ze se to asi nerozsiri globalne aby se vyvinul tlak na vyrobce (idealne oba dva :D ) ...
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 1. 2016 00:29

Inak , ak si to clovek prejde hlavou (kukne tie tabulky),... tak v "realy" uz ani tie IPS panely (ohladom kontrastu) nevychadzaju tak seredne, ako sa o tom vsade hovori. (a co si tak teraz spomenut na vyhody IPS ?) :hmm:

Globalne, tlak vyrobcov na potlacenie reality je velky. Akekolvek snahy o "realitu" su akosi chtiac/nechtiac upratane pod stol ;-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2016 02:00

No kazdopadne (mozna omylem) jsi potvridl, ze nejlevnejsi TV, ktera ma lepsi obraz je ten cx800, stoji 55000, na kase v akci tedka 46 000, ale tak to je kasa, tam by byl ojeb s vracenim. Takze tolik je asi zaver tohodle threadu. Skoda, ze ve srovnani sony w75 nebo w80 v 55" - by me dtestem namerene vysledky zajimali.

A to jeste tezko rict, protoze merili 50" a nejsem si moc jisty jestli v obchode co jsem videl nebyla taky 50 a ne 55.

V te obecne rovine - ten rozdil u JU64 jako vysel v testu jsem na prodejne taky videl, ale rikal jsem si, ze vidim haluze, ze to neni mozne, protoze podle recenzi mimo dtest ta vetsi TV neni o tolik horsi, prodavace jsem se na to ptal, ze WTF a ten jako, ze to je nesmysl, ale mozna ten test tak mimo nebude, nebo je to nahoda, ze i u tohodle to vyslo tak jak to vidim ja.
Naposledy upravil evlo dne 12. 1. 2016 03:12, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod odlisny 12. 1. 2016 02:53

a co takhle TX-55AX900E, ta je momentálně v datartu za 45 k
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 1. 2016 10:48

EVLO:
Vytiahol som Ti teda zopar 55" modelov.
(FHD a UHD... minulorocne, tohtorocne..mozno Ti to pomoze pri vybere).
55" FHD modely:

Sony 55W815B = 593:1 (VA panel)
Samsung 55H6200 = 400:1 (VA panel)
Panak 55AS750 = 461:1 (IPS panel)
LG 55LB670 = 473:1 (IPS panel)
LG 55LF652 = 493:1 (IPS panel)
Pri 55" TV sa kontrastny pomer pohybuje skoro u vsetkych FHD TV okolo 400:1 - 600:1.
(Suvisi to asi s velkostou plochy panela vs podsvietenie (take od***ne, ake tam davaju...)
BTW: u 55" FHD TV mala najvyssi kontrast: LG 55EC930 = 731:1 (oled)

Pri 50" a menej = su uz vyraznejsie rozdiely. Zvlast pri 40" su rozdiely od cca 500:1 - 1500:1
(Sony 40W605 = 514:1 , Sony 40R48x B = 1542:1)


55" UHD:

Panak 55CX750E = 430:1
Sony 55X8505C = 641:1
LG 55UF7707 = 427:1 (IPS panel)
Samsungy 55JU6xy = od 317:1 do 460:1 (VA panely)
Sony 55 X9005B = 1032:1

(niektore sa dali dohladat v tabulke, co som dal. )
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2016 13:32

Ted me doslo, proc to selektivni vypinani podsviceni nefunguje, je to strasne jednoduche - ani jeden z 4 FHD a 2 UHD 350cdm panelu na trhu nema selektivni vypinani podsviceni, takze vyrobce to tam sice napise, ale je to vzdy jen klaiska fullscreen.
Zahada samsungu vyresena.

Budu rad kdyz me to nekdo vyvrati, datasheety k panelum jsou na strankach vyrobcu jak pro AUO, tak pro jeho rebrandy, ale myslim, ze rebrandovane AUO furt AUO ...

Ono co tu jako s obrazem chce kdo resit ve vysledku mame proste dve nebo tri urovne panelu z dvou cinskych fabrik nazdar. Nejaky build to order umoznuji, ale uprimne - bude se s tim nejaky samsung ****? By byl moc drahy.
Naposledy upravil evlo dne 12. 1. 2016 15:26, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 1. 2016 15:21

Myslim, ze v tejto "stiplavej-mozno ociotvarajucej" diskusii ohladom "realneho kontrastu vs podsvietenie", sa dalsieho spoludiskutujuceho nedockas.

Troska si rypnem:
Vsetci "odbornici" strcili hlavky do piesocku (bez urazky). 8-P
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 12. 1. 2016 18:04

evlo: jestli selektivním vypánaním podsvícení myslíš local dimming, tak ten Samsung u většiny modelů nemá, ale používá Micro Dimming, který jen rozdělí obrazovku na spoustu čtverečků a pro každý zvlášť reguluje kontrast (a taky barvy a ostrost u Pro a Ultimate), takže svítívost podsvětlovacích LEDek to neovlivňuje...ty se regulujou všechny stejně a kolísá to hlavně s dynamickým kontrastem...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2016 18:13

https://en.wikipedia.org/wiki/Contrast_(vision) - jsem docela rad, ze mam tv, ktera nedela kontrast pro nejake ctverecky.

https://en.wikipedia.org/wiki/Display_contrast < tady je dokonce prave psano o tom dark room vs. ambient


Contrast is the difference in luminance or colour that makes an object distinguishable. In visual perception of the real world, contrast is determined by the difference in the color and brightness of the object and other objects within the same field of view.


... , reasonable "ambient contrast" values can only be maintained when the display is provided with efficient measures to reduce reflections by anti reflection and/or anti-glare coatings.

Oh no!
evlo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků