Řazení programů u TV Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rob123 23. 7. 2019 18:18

Díky za tolerantní a vstřícný přístup i k nám dříve narozeným. R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod fousáč 27. 12. 2019 19:00

čerstvá informace s 50" Samsungem UE50RU7452. V tišťeném návodu fakt není nic víc, jen jak se dostat do návodu nahraného v televizi. Tam toho není o moc víc :-(

Spustil jsem automatické ladění a našlo mi to 128 programů, z toho spousta rádií a každý program minimálně 3x. Vymazat něco přímo v televizi - i když na stránce samsungu je návod na zrušení kanálů, televize se chová trochu jinak než je tam popsané a vzdal jsem to. Ale uváděli tam ještě jednu možnost. Nastavení/vysílání/nastavení pro pokročilé/přenos seznamu kanálů a nahrání seznamu na flashku. Editovat se to dá v počítači pomocí programu ChanSort, který si od Samsunga ztáhnete.
https://www.samsung.com/cz/smarttv/navo ... ni-kanalu/
Chce to fakt dělat podle návodu. První pokus, kdy jsem nepotřebné kanáky vyházel v pravém sloupci (vidím co je ve kterém multiplexu a další informace) a pak jsem v levém přepisoval pořadová čísla, dopadnul tak, že televize ladila úplně jiné kanály, než byly v seznamu. Takže znova, nepotřebné vyhazovat v levé půlce a pořadí měnit přetahováním myší. To sice taky moc nefunguje (nechce se dát myší chytit), ale pokud označím název a chytím okýnko s pořadovým číslem, nebo naopak, jde to.

I když jsem při ukládání souboru zvolil Nesetříděné smazat (nebo tak nějak), výsledek byl, že setříděné byly tak jak jsem chtěl a nad tím byla část toho zbytku.

Řekl jsem si, že to možná zůstalo v paměti televize. Pustil jsem tedy automatické ladění s vyndanou anténou a televize pak nenašla nic. Tady paměť prázdná. Zkopíroval jsem tam upravený soubor z flashky a opět nad těmi setříděnými je všechno ostatní, co tam bylo. Takže za to nejspíš může ten třídící program. Neřeším to, na dolních pozicích mám to, co tam chci mít. Vypadá to, že vývojáři mají ještě na pár let práci :-D než to bude dokonalé.
fousáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 28. 12. 2019 18:47

Samsung sice nie je "moja" značka ale chodím robiť údržbu na 2 TV (2018 a 2015).
Triedenie, mazanie programov je snáď najlepšie a najjednoduchšie zo všetkých popisovaných TV práve u Samsungu.
Je pravda, že nepoužívam automatické ladenie - nikdy, ani doma u svojich prijímačov ani v týchto dvoch TV. Ale v konečnom dôsledku je to jedno. Návod k TV som nikdy nevidel, pretože ani jedna TV nie je pripojená k internetu ani v mieste inštalácie internet slušne nefunguje.
takže po naladení programov (od minulej údržby tu niektoré z detí spustilo práve automatické ladenie a bolo ta namiesto mnou naladených ca40 programov asi 250 nefunkčných programov( vyberiem z menu Nastavení/vysílání/nastavení pro pokročilé/a myslím tá položka je "úprava programu".
Výsledkom je, že sa na pravej strane zobrazí list programov a v spodnej časti štyri položky -
vymazať, editovať číslo, prepnúť na program a presun.
šípkami možno prechádzať programy nahor/nadol a pomocou OK označiť program(y) ktoré chcem zmeniť. Mazanie sa tak dá urobiť pre všetky programy naraz. Označenie vidno na zaškrtávacom políčku vedľa názvu programu. Pozor, pri označení programu nezmyselne sa posunie kurzor o jeden program nižšie, takže tlačítka mazanie, editácia čísla atď sú šedé. Po označení je potrebné šípkou vrátiť sa o jeden program nahor - na ten označený. Tu sú tlačítka pre mazanie atď aktívne. Pre mazanie stlačiť zmazať, TV ešte raz zopakuje otázku, či skutočne chceme zmazať označené programy, potvrdením na ANO sa označené programy vymažú z hlavného zoznamu programov.
Presun programov možno urobiť buď stlačením tlačítka PRESUN a potom šípkami daný program posúvať v zozname nahor alebo nadol. Alebo je možné vybrať EDITACIA ČISLA a po stlačení priamo zadať z DO klávesami číslo na ktoré chceme program presunúť.
Je to naozaj jednoduché a rýchle, pri počte programov do 100 tipujem pol hodiny.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fousáč 29. 12. 2019 20:22

Právě že jsem se dostal do Nastavení/vysílání/nastavení pro pokročilé/úprava programu, v levé půlce obrazovky jsem viděl seznam programů, nahoře tlačítko Úprava programu, ale ta čtyři tlačítka dole, tak jak to bylo taky v návodu, tam nebyla. Nepochopil jsem jak (a jestli vůbec) to jde celé rolovat. Ale taky je možné, že ten kdo tohle ovládání psal, počítal s větší obrazovkou a nikdo pak nezkontroloval, že je to na některých velikostech obrazovek mimo. Prostě odfláknuté testování při vývoji sw a nebylo by to poprvé (obecně, nejen u televizí).
fousáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 29. 12. 2019 21:57

Samsung má přímo v menu pomoc při ladění/napověda/,u pozemky jsou ještě prog.zdvojené-dvb-t-t2,odstranění se musí udělat v hlavním menu,jde mazat pojednom i seriích,pokud máš naladěno-najeď na sekci programy a vedle je uprava programů,nesmíš do oblíbených,v levé části si dáš upravu-označíš,smažeš-toď vše.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod llubik 9. 5. 2020 19:34

neboztik píše:Seřadit kanály u Samsungu není vůbec žádná katastrofa.

U starsich, napriklad J seria to katastrofa na Tv je. Nevie to totizto presunut program za nejaky alebo pred iny, ale len navzajom vymenit, napr poziciu 10 za 5 . . .
Takymto sposobom je to horsie jak niekolkotisicove puzzle . . .
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 10. 5. 2020 05:40

Ilubik, tohle "přesouvání" měly (mají?) některé LG a navíc nešly smazat nesledované stanice.

fousáči a poskládání přes chansort nebo samschaneleditor to nejde?

K těm stanicím, pokud mám zálohu ze starší tv, jde to nahrát i do nového samsungu?
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 10. 5. 2020 07:56

Tak úplná tragédie je řazení programů u TV Philips, nejdříve vytvořit složku oblíbených, pak složitě hledat přeskupení..Zlatý Samsung
dr._lukas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků