Tak především je to o tom, co za své peníze dostanu ... A OLED televize v tom nejsou výjímkou!
Zvládnout HDR není tak jednoduché jak se na první pohled zdá a vytvořit špičkový software a algoritmy, které v daný okamžik z dané technologie dokáží "vydojit" maximum, to už se prostě musí umět ... A pochopitelně následně i zaplatit!
Když to napíšu zjednodušeně a doufám, že pro některé i srozumitelně, tak PANASONIC používá inteligentní automatické mapování HDR (podobně třeba i SONY).
U významné části filmů nebude u OLED-ů PANASONIC teoreticky nejvyšší jas vůbec patrný, protože obrazovka rozpoznává statická metadata a upravuje jas pro nejjasnější efekty kódované v daném filmu. Jinými slovy, inteligentně využívá algoritmus, který analýzuje příchozí snímky no a pokud je úroveň jasu vyšší než jsou schopnosti daného OLED panelu, tak je zobrazí pouze na úrovni tohoto panelu i když metadata ukazují něco jiného!
A jelikož u LG zcela ignorují (rozuměj ojeb.vají) metadata ve filmech, tak tím dochází bud´ k extrémnímu přesvětlení nebo naopak k přílíšnému ztmavení obrazu u HDR materiálů.
Tou pravou chybou je jejich vlastní "chytrý" LG algoritmus, který vůbec nebere v potaz ony metadata a díky tomu pak ty televize nemají ponětí o všech detailech ve světlých či tmavých scénách, které jsou v těchto materiálech pochopitelně přítomny!
Obraz je bud´ přepálený nebo tmavý, a panel tak rozhodně nedokáže zobrazit vše, co daný HDR materiál skutečně obsahuje ... A tohle je věc, kterou nezachrání ani "čarování" s Gamou a už vůbec profesionální kalibrace!
Holt, když dva dělají totéž, není to (naštěstí) totéž ...

Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600