Sony 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2023 15:37

Proč se ptáš. Vyzkoušej to. Třeba to budeš mít jinak. Když mám vypnutou Wi-Fi a zasunutý LAN konektor a následně spustím Wi-Fi, tak se mně nepřipojí. Musím vysunout LAN kabel a následně teprve dojde ke spojení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kempesss3 11. 1. 2023 21:50

Ahoj. Mam novou A90K, volny ulozny prostor u "ciste tv" 3,9GB. Po cca tydnu provozu a 5 nainstalovanych aplikacich se misto smrsklo na 1,9GB. Postupne jsem u nich pro jistotu i mazal data a pote odinstaloval. Nejvice se uvolnilo po odinst. Kodi a to cca 500MB. Ostatni byly dohromady cca dalsich 500MB. Za tyden provozu a i po odinstalu "mych" aplikaci se nekde ztratil vice nez 1GB volneho prostoru. To jsem jeste hned ze zacatku cast aplikaci, ktere nesly odinstalovat, aspon vypnul. Muzete nekdo poradit, jak mam spravovat to uloziste dlouhodobe, abych se nedostaval do problemu s volnym mistem?
kempesss3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppepko 12. 1. 2023 19:05

V tomto smere je Sony totalny smejd. S nedostatkom miesta bojujem prakticky od začiatku. Mali sme rozne streamovacie sluzby, ale musel som to zrusit a odinštalovať aplikacie a zostal som iba pri KODI a Joj play. Najma to KODI zozerie velmi vela miesta a to som v nastaveniach obmedzil co sa dalo, aby netahalo ziadne doplnkove data a obrazky do library. Mam Sony 75X90J, tv za 1500eur a soudruzi zaspali dobu a dali tam velkost disku z roku 2000. To taky Metz 43mub8000 za 300eur ma disk 12GB a doteraz som nemal ani raz problém s nedostatkom miesta. Bohuzial ohladom disku je Sony asi najvacsi smejdak na trhu ... Co ma prekvapuje, v ziadnom teste alebo recenzii na to nikto neupozorni. Pri vybere mobilu, tabletu, notebooku je to jedno z hlavných kriterii. Ale smart Android TV asi disk k svojej prevadzke nepotrebuje, ze ano ...

-- 12. 1. 2023 19:10 --

kempesss3 píše:Opravdu se musi fyzicky odpojit ethernet kabel, abych se pripojil do wifi site?

Otestoval som to a mas asi pravdu. Skusal som speedtest, cez kábel som na 95Mbit, na wifi sa to nechcelo pripojit, iba ked som vytiahol kabel, potom som cez wifi dosiahol 250Mbit ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 12. 1. 2023 19:24

Volná uživatelská paměť v Sony není velká, to je pravda. Při používání Kodi a hlavně knihovny s náhledy, místo rychle ubývá. Na druhou stranu není problém používat Open Wizard, který nepoužívané náhledy automaticky maže.
Tím pádem mám v TV neustále volný 1,5Gb prostor. A to na používání TV bohatě stačí.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kempesss3 14. 1. 2023 09:34

Ja ted zkousim "flesku" v TV jako pridavnou pamet a zda se, ze to nejak rovnomerne rozdeluje mezi vntrni pamet a tu flesku. Zakazal jsem automaticke aktualizace (snad nebude problem, ze nebudu aktualizovat neco potrebneho). V Kodi pouzivam jen SCC a reinstalaci uz mam nacvicenou za par minut, asi i vyzkousim nejaky doplnek na cisteni. Ted uvidim, co ukaze provoz.
Pro me je dulezita info od jito, ze mu tam (snad dlouhodobe) zustava 1,5GB. Jak jsem psal, nemohl jsem dohledat, kam se "ztratil" 1GB za tyden provozu, kdyz to nebylo mnou nainstalovanymi aplikacemi.
kempesss3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2023 09:53

Předpokládám, že na externí paměť, tj. flešku, nelze přesunout každou aplikaci. Tudíž toto externí úložiště můžeš využívat pouze pro některé. I tak ale takováto záležitost může pomoct. Nicméně může to být trochu loterie. Některé systémy si totiž, byť je aplikace na flešce, její pomocné soubory ukládají přímo v hlavním zařízení, tj. televizoru. V takovém případě, by se narůstající odkládací prostor tak jako tak podepsal na zmenšování velikosti interní paměti.

U Kodi atp. je to prostě třeba někde načíst, anebo nejlépe - vyzkoušet. Výsledek jistě bude zajímat více lidí, takže dej vědět.

Zakázat automatické aktualizace nemusí být vždy přínosné. Zatímco u aktualizace OS televizoru se takový počin může jevit logickým, a to v případě, že v TV vše funguje korektně, u jednotlivých aplikací už ne. Protože tam povětšinou vývojáři na základě sebraných dat, která analyzují, provedou update, aby aplikace chodila korektně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 14. 1. 2023 09:58

Nedělejme si iluze- je to primárně televize, ne nějaký multimediální přehrávač a drtič asfaltu.
Kodi a spol je jako bonus navíc. V TV jsem vypnul vše nepotřebné a odinstaloval z mého pohledu vše co není nutně potřeba.

kempesss3- pokud chceš Kodi využívat naplno, tak doporučuji nainstalovat upravenou verzi KodiNerds
https://repo.kodinerds.net/index.php?ac ... ion=nexus/
kde je zatím plná podpora formátu Dolby Vision.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kempesss3 14. 1. 2023 15:16

Necham to bezet s tou pridavnou fleskou a aktualizace necham jen rucne a uvidim, co to bude delat... Dam vedet.
kempesss3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppepko 14. 1. 2023 16:17

jito píše:Nedělejme si iluze- je to primárně televize, ne nějaký multimediální přehrávač a drtič asfaltu.
Kodi a spol je jako bonus navíc.


S tymto vobec nesuhlasim. Nekupoval som nejaku blbu TV za 500eur, ale spickovu smart TV za 1500eur s operacnym systemom android a ocakavam, ze to plnohodnotne nahradi multimedialne centrum a pocitac. Som sklamany z toho, ze k tomu potrebujem dalsie krabicky a dalsi USB kluc za 5eur, aby som z tej TV urobil ako tak pouzitelnu smart TV. Ale najviac ma hneva to, ze vsetky recenzie su zjavne platene vyrobcami TV a kupujuci sa nedozvie pravdive a prakticke informacie o tom, ze Sony nevie vyrobit poriadnu a pouzitelnu smart TV ...

-- 14. 1. 2023 16:19 --

kempesss3 píše:Ja ted zkousim "flesku" v TV jako pridavnou pamet a zda se, ze to nejak rovnomerne rozdeluje mezi vntrni pamet a tu flesku.


Prosim ta, neviem ci pouzivas USB disk aj na nahravanie programov z DVBT. Ja to tak pouzivam a neviem ci sa to da rozumne skombinovat, aby som mohol na USB disk presunut aj aplikacie aj sucasne nahravat. Vies to vyskusat ?
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 14. 1. 2023 16:23

Tak já jsem si šel koupit drahou TV kvůli kvalitě obrazu- víc k tomu nemám co říct.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pedro120 14. 1. 2023 20:16

Mám také v tv Sony dvě flešky jednu na záznam 64Gb a na aplikace 8Gb, obě si tv zformátovala a teď bych je chtěl z tv vytáhnout aby byly použitelné v Pc. Prosím existuje nějaký postup? Dříve jsem postupoval podle nějaké návodu a pak ta fleška byla nepoužitelná v Pc, ani nešla zformátovat třeba na Fat32.
pedro120
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2023 21:38

Jestli už nechceš v TV flešku používat, měl bys jí nechat odregistrovat/odebrat a fleška by měla být využitelná jinde. Pokud Ti ale jde o využití nahrávek z TV v PC, to by bylo zřejmě složitější. V některých případech spíše neřešitelné.

Flešku, která se v PC hlásí s menší velikostí než skutečně má, bo si ji TV přetvořila ( a PC ji nedokáže vrátit původní velikost), lze napravit třebas i v programu Rufus atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kempesss3 15. 1. 2023 10:55

S tema fleskama, ktere si naformatovala TV je to tak, ze kdyz je chcete opet bezne pouzivavat, tak ve WIN ve sprave disku je treba zrusit 2 oddily, ktere si na disku vytvorila TV (bacha pro laiky, nezruste si jiny disk!). Potom staci zformatovat.
-----
ppepko: Pokud je fleska nastavena jako pridavna pamet, nevidim v nastaveni v ulozisti, ze bych ji mohl pouzit i na nahravani, ale jde tam treba v Kodi-SCC nastavit slozku na stahovani a to funguje,... tak nevim.
kempesss3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 15. 1. 2023 11:27

Díky za doplnění. Právě proto, aby si někdo něco omylem nezrušil, jsem psal o RUFUSu. Tam, alespoň dříve určitě, se nabízeli hlavně přídavné jednotky, nikoliv hlavní disky. Takže člověk snížil šanci, že zlikviduje něco jiného.

Přiznám se, že jsem kombinaci flešky pro nahrávání a přídavnou paměť pro aplikace nezkoušel. Nicméně se domnívám, že jakmile ji nastavíš, jako pomocnou paměť, systém ji zablokuje pouze pro tuto činnost. Kodi je systém v systému, tudíž je možné, že některé záležitosti a blokace „obejde“. I v tom ale tkví určité riziko.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kempesss3 15. 1. 2023 19:24

Takova zacatecnicka otazka...mam Sony par dni... asi to k nicemu nepotrebuju, ale nejde mi cokoli zmenit v Ambietnim rezimu, pri zmene se vzdy hned vrati puvodni volba. A v Nastaveni obrazovky mam zasedle, nedostupne vsechny volby. Je to normalni?
kempesss3
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků