Sony 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jito 23. 11. 2021 20:25

Píšeš, že některé programy ti TV nenačte-tím myslíš nenaladí?
Pokud ano, zkus v ladění tuneru vybrat ladit v síti, nebo Síťové vyhledání.
Já mám doma taky Sony, sice vyšší model ale problém jsem s laděním neměl.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 15. 12. 2021 13:05

Nějak nerozumím cenové politice Sony - 55X85J je teď asi o 10% dražší než 55X93J, což je ale vyšší model s novějším procesorem a lokalnim stmivanim. Proč ? 50X85J ted stoji stejne jako 55X93J.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod cport 30. 12. 2021 16:14

Ahoj, neresil nekdo pripojeni LED pasku k Sony TV?

Ja LED pasek do USB konektoru mam, sviti dostatecne po celou dobu, co je TV zapnuta. To by bylo ok :)

Problem mam s tim, ze nekdy TV ten pasek zapne i sama od sebe a to uz tak nechci. Predpokladam, ze se obcas TV zapina na pozadi (tj. s vypnutou obrazovkou) a provadi nejakou cinnost. Neprisel jsem na to, co za funkci mam vypnout, aby to fungovalo normalne. Nema s tim nekdo zkusenost?

Konkretne jde o model KD-65X85J.
cport
Junior

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 31. 12. 2021 01:43

Ahoj, kupujeme XR65A83J. Jak je to tady s připojením televize jako středového reproduktoru? Klasický reproterminál má až modelovka 90. Tady je vstup AV in/S center speaker in. Znamená to, že to jde přes zesilovač televize a můžu tam poslat pouze signál z předzesilovače? V návodu je to psané dost kostrbatě a píše se tam o propojení se soundbarem, nikoliv s AV receiverem. Samozřejmě je tam klasická zdířka 3.5 Jack.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2021 09:18

Ahoj, nevím, zda obrázek s popisem pomůže, nicméně ho předávám. Až se zorientuješ a případně najdeš řešení, určitě dej vědět.

https://www.sony.com/electronics/suppor ... s/00201071

U Tebou jmenovaného TV je v popisu výstupů napsáno…
VSTUP(Y) KOMPOZITNÍHO VIDEA:
Hybridní se vstupem S-Center Speaker x 1 (boční, mini jack)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 31. 12. 2021 11:22

Já mám návody už stáhnuté. Mám jen obavu, abych neodpálil vnitřní zesilovač. Teoreticky by to mělo normálně fungovat když propojim pre-out z receiveru se vstupem do tv. Jen nevím jestli jsou všechny poměry mezi preouty a zesilovači standardizované. Jde mi o to, abych nějak neublížil zvukovým obvodům v TV když pořádně zesílím receiver a aby to nějak fungovalo se zbytkem soustavy. Centr tam budu mít tak jak tak, kvůli projektoru.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2021 13:09

Pak ještě technická podpora.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jonaasisko 31. 12. 2021 15:21

jaký je rozdíl mezi XR77A80J a XR77A83J ? ceny jsou tam stejné a v popisu jsem nenašel rozdíl, je to jen třeba výrobek pro jiný stát?

EDIT Takže 83 má vypínatelný mikrofon.
Jonaasisko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2021 17:28

A83J má na těle druhý mikrofon, který je vypínatelný HW posuvným tlačítkem. Kromě toho má standardně mikrofon na ovladači.

Zatímco ten na ovladači rozumí i češtině a vyhledává v naší řeči, aktivovaný mikrák na těle TV zřejmě funguje jen v cizojazyčném prostředí a také pouze při nečeské mluvě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 4. 1. 2022 08:08

Máte někdo A83J ? Zkušenost ? Nějaké problémy ? Jak vypadá podání detailů ve stínech ? Je tam black crush ? Homogenita, pruhy nebo blikání hodně tmavých ploch ? Pohyb, stutter ?

Mám X85J, nemám větších výhrad - dobrý upsampling, přirozené barvy, velmi dobré zobrazení detailů ve stínech (nemám pocit, že bych o něco přicházel, žádný black crush). Jenom zvuk by mohl být o dost lepší a pak hlavně dost lesklý panel, kdy odlesky zhoršují podání tmavých barev víc než to, že se jedná o VA panel. Pomůžu si s A80J ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Koffee 4. 1. 2022 14:46

@bh69 pokud jsi spokojený s X85j proč koukáš po OLED? Já měnil X950h za A83j a jsem nadšený, protože mě nebavil všeobecný svit kolem světlejších prvků v tmavších scénách, blooming kolem titulků nebo v pruzích u 21:9 filmů. Ale asi bych byl spokojený s jakoukoliv OLED - Sony jsem bral pro dobré zkušenosti a zpracování pohybu.

Slévání černé se asi děje, ale neřekl bych že víc než na LED TV (u které se nedalo dostat k hezké černé při nočním sledování TV než tuněním udělátek pro lepší černou). Nicméně zatím jsem viděl jen 4K v HDR na Netflixu, jiný zdroj nemám - takže otázka, jak by vypadaly barvy u 4K UHD BluRay.

TV je taky dost lesklá (ačkoliv v některých recenzích psali že je matnější), homogenita je skvělá, pruhů jsem si nikde nevšiml (ale nehledal jsem je), pohyb super - u sportu minimum artefaktů (např. kolem balonu ve fotbale - téměř není vidět - je třeba se na něj zaměřit, rychlé scény s titulky jsou bez obtíží), zvuk na tv dobrý - ale hodně záleží na zdroji.
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 4. 1. 2022 14:58

Uplne spokojeny nejsem, nejhorsi jsou silne odlesky panelu, zbytecne vysoky jas pro vecerni sledovani {i kdyz je nastaveny na nulu) a dost mizerny zvuk. A ta X85J je sice v rodine, ale neni primo moje, takze pro sebe ted zvazuju, jestli taky X85J, s chybama ktere ma, a nebo zkusit A83J s vyhodama i nevyhodama a rizikama OLEDu a s tim, ze je to pro mne neodzkousena vec a nevim jestli to bude proti LED opravdu lepsi obraz nebo srovnatelny. V prodejne mi to jako velky rozdil neprijde, ale domaci podminky jsou upln eo necem jinem ...

Cenovy rozdil je 8 tisic, ale dvojity tuner navic a snad i lepsi zvuk a podle rtings i vyrazne lepsi antireflexni uprava. Ale bojim so mnoha problemu OLEDU - vypalovani (presneji receno nerovnomerne starnuti) - Sony ma primo v navodu, ze vadi filmy s cernymi okraji, titulky. Zobrazeni barev a detailu blizkych cerne (black crush, šum, gradient), stutter (stroboskop), případně smůla na horsi panel (pruhy, barevny zavoj) ...

-- 4. 1. 2022 15:01 --

Prosvitani cernych pruhu na X85J nepozoruju, nebo ne v mire kdy bych to vnimal, protoze nikdy nekoukam uplne za tmy, vzdy mam nejake slabe osvetleni (i kdyz treba jen svetlo z chodby pres prosklenne dvere). Zato odlesky panelu, hlavne pri tmavych scenach vnimam casto a hodne zhorsuji kvalitu obrazu. Pokud se takhle leskne i OLED, je uplne jedno jestli umi dokonalou cernou, kdyz se stejne znici zrcadlenim ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Koffee 4. 1. 2022 17:33

Já se taky bál - čekal jsem na lepší technologii než OLED, ale stará neměla DVBt2, X950h jsem pořídil výhodně, prodal ještě lépe a na A83j lehce doplatil díky slevám a blackfriday. Bál jsem se, že ten obrovský jas mi bude chybět (to bylo opravdu prima), ale i teď mám jas na 20 (z 50 myslím, min. je 10) a nemůžu říct, že by HDR nebo světlé plochy nesvítily. Výměnou za OLED mám perfektní homogenitu (žádné tmavé rohy), skvělou černou i bílou (barvy obecně), slušný zvuk, super pozorovací úhly. Taky jsem nečekal nějaký větší rozdíl, ale občas mě obraz opravdu překvapí (ale srovnávám s řadou X950H) - i obyčejné DVBt2, že vypadá dobře.

Jen ten ovladač - asi dokoupím ten podsvícený, hlavně kvůli kvalitě tlačítek.

Odlesky neřeším - koukám hlavně večer / v noci za tmy, ale leskne se, ne že ne. Není to ale typický gloss panel, myslím že A83 má panel spíš jako LED - lehce matný. Ale ani za dne to není takové peklo - tv mám ale jen od Listopadu a to moc sluníčka nesvítilo. Vypalování a stárnutí panelu - no, je to jen elektronika a nějak nečekám, že mi vydrží 8let jako W905a, která zestárla jen morálně..
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 1. 2022 19:07

Oproti špičkovým OLEDům je tam jas nižší. Lze ho regulovat do nuly. Nevím, proč uvádíš minimum na 10. Alespoň u 55" verze ano.

Pohyb není vždy úplně Soňácky dokonalý. Viděl jsem už u nich lepší. Oproti tomu slušný zvuk je skoro pomluva. Na 55" v rámci využitého systému je ten zvuk opravdu velice dobrý. Nebojí se ani hlubokých tónů.

Panel se ne vždy ubrání dočasné retenci, která však rychle odezní.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 4. 1. 2022 21:26

Nesouvisi ta nedokonalost pohybu s prilis rychlou reakci OLEDu ? Na X85J mi prijde pohyb v poradku, zatim jsem si nevsimnul, ani u sportu, niceho rusiveho a novy procesor by snad mel byt jeste lepsi (i kdyz samozrejme nekdy muze byt vic min).

Maleho jasu se nebojim, na vsech TV i monitorech mam jas na minimalnich hodnotach (na X85J na nule a jeste bych nekdy ubral, na monitorech kolem 15).
bh69
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků