Panasonic 2021 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tony70 9. 1. 2021 17:55

Společnost Panasonic představila novinku JZ2000, vlajkovou loď OLED TV na rok 2021

Společnost Panasonic dnes oznámila uvedení nové vlajkové lodi mezi OLED televizory na rok 2021. Model s označením JZ2000 bude k dostání s úhlopříčkami 55 a 65 palců.

Klíčové vlastnosti:

• Nový procesor AI HCX Pro umožňuje automatickou optimalizaci kvality obrazu a zvuku na základě typu sledovaného obsahu.
• Režim Game Mode Extreme přináší výrazné snížení vstupní latence pro zlepšení herního zážitku, a navíc podporuje HDMI 2.1 Variable Refresh Rate (VRR) a High Frame Rate (HFR).
• Vestavěné reproduktory s výstupy do stran i nahoru poskytují vynikající prostorový zvuk a úchvatné zvukové zážitky díky systému Dolby Atmos®.
• Zvukový systém Tuned by Technics byl vyvinut s podporou akustických inženýrů spolupracujících s proslulou značkou zvukové techniky Technics.
• V Hollywoodu speciálně vyladěný panel Master HDR OLED Professional Edition poskytuje vyšší jas ve srovnání s konvenčními OLED televizory.
• Další vylepšení aplikace My Home Screen, včetně My Scenery a připojení přes duální Bluetooth.

Díky vyladění ve spolupráci s filmaři z Hollywoodu a vynikající přesnosti barev byly televizory Panasonic OLED vždy tou nejlepší volbou ke sledování filmů a televizních seriálů. Model JZ2000 navrhla společnost Panasonic tak, aby byl vynikající volbou i pro hráče, a to díky velmi nízké latenci a podpoře variabilní obnovovací frekvence (VRR) a vysoké obnovovací frekvence (HFR) HDMI2.1.

Televizor JZ2000 vám vyjde vstříc, i když si neradi hrajete s nastavením. Je vybaven novým procesorem, který dokáže pomocí umělé inteligence určit, jaký druh obsahu sledujete a automaticky optimalizovat obraz i zvuk, tak, abyste si vždy mohli dopřát co nejlepší zážitek, bez složitého nastavovaní.

Přidání reproduktorů s výstupy do stran jako doplněk jedinečného řešení společnosti Panasonic s reproduktory směřujícími směrem nahoru přináší vynikající prostorový zvuk, který zlepšuje zážitek ze sledování filmů, sportu i hraní her. Televizor JZ2000 je vybaven na míru upraveným panelem OLED společnosti Panasonic, který poskytuje výrazně lepší úrovně jasu ve světlých i průměrně tmavých scénách.

„Televizor JZ2000 je symbolem toho, čeho chceme ve společnosti Panasonic dosáhnout. Nasazením umělé inteligence se snažíme docílit toho, aby si naši diváci mohli vychutnat ten nejlepší obraz a zvuk, bez nutnosti dalšího nastavování. Naším cílem je podporovat přání zákazníků, aby si mohli skutečně nerušeně užívat svůj oblíbený obsah. Ať už hrají hry, sledují filmy, sport nebo něco jiného, chceme jim na našich zařízeních dopřát možnost vychutnat si nejlepší vizuální i zvukové zážitky a přispět tak k jejich pocitu spokojenosti a štěstí,“ říká Yasushi Murayama, výkonný ředitel produktové strategie pro vizuální a zvukovou obchodní jednotku společnosti Panasonic.

PROCESOR HCX PRO AI A AUTOMATICKÝ AI REŽIM
Televizor JZ2000 obsahuje zbrusu nový procesor HCX Pro AI s umělou inteligencí (AI=Artificial Intelligence), která napomáhá televizoru přesně zjistit, jaký druh obsahu se přehrává: film, sport, hudba, povídání apod., a díky tomu pak automaticky upravit kvalitu obrazu i zvuku, aby byla co nejvhodnější pro daný formát.

Procesor HCX Pro AI je schopen identifikovat přehrávaný obsah v reálném čase a analýzu obrazu provádí každou vteřinu. V procesoru obsažený subsystém s umělou inteligencí porovnává přehrávaný program s knihovnou různých typů obsahu, na které se naučil optimalizovat kvalitu obrazu i zvuku.

Pokud procesor zjistí, že sledujete například fotbal, upraví kvalitu obrazu tak, aby tráva i hráči působili realisticky, a zároveň automaticky upraví zvuk, aby měli diváci pocit, že jsou přímo na stadionu. Na druhou stranu, pokud uvidí, že sledujete film, nastaví co nejpřesnější barvy, a na základě know-how, které společnost Panasonic získala během svého dlouhodobého působení v Hollywoodu, upraví kvalitu obrazu tak, aby poskytoval zážitek co nejbližší projekci v kině.

Umělá inteligence se dlouho učila na více jak milionu různých ukázek obsahu, aby si většina našich zákazníků mohla užít veškerý oblíbený obsah s optimálním nastavením obrazu a zvuku, aniž by se nad tím musela zamýšlet.

LEPŠÍ ZÁŽITEK PRO HRÁČE
Díky výkonu procesoru HCX Pro AI dále dokázala společnost Panasonic výrazně snížit latenci při hraní her. Latence (označovaná také jako reakční doba) označuje prodlevu mezi stisknutím tlačítka na herním ovladači, jako je joystick, a akcí provedenou na obrazovce. Televizor JZ2000 snižuje latenci až k nejnižším číslům v oboru v kategorii OLED TV. Toto snížení latence nespočívá pouze ve vylepšeních na straně celého panelu, ale je výsledkem významných technických novinek, které společnost Panasonic přinesla.

Toto zkrácení latence je klíčovou součástí režimu Game Mode Extreme, kterým je televizor JZ2000 vybaven.

Režim Game Mode Extreme se skládá z následujících prvků:
• Nízká latence
• Podpora protokolu HDMI 2.1 s proměnnou obnovovací frekvencí (VRR) a vysokou obnovovací frekvencí (HFR)
• Speciální režim obrazu k hraní her (herní režim)
• Podporuje HDMI Signal Power Link, který zlepšuje zážitek a usnadňuje používání televizorů Panasonic v kombinaci se zařízeními bez podpory CEC, jako jsou staré set top boxy nebo počítače.

Režim Game Mode Extreme v televizoru JZ2000 přináší hladký herní zážitek, takže je ideální pro profesionální i amatérské hráče.

VYLEPŠENÍ ZVUKU
Televizor JZ2000 také rozšiřuje hranice toho, co je možné v zařízení „vše v jednom“, které dokáže poskytovat úžasný zážitek ze zvuku a ohromující kvalitu obrazu.

Vedle reproduktorů směřujících nahoru, které se objevily u předchozího modelu, se u televizoru JZ2000 objevily také reproduktory směřující do stran. Toto řešení nazývané 360° Soundscape Pro je schopno poskytovat úchvatné zvukové zážitky systému Dolby Atmos. Několik vestavěných reproduktorů směřujících nahoru, do stran a dopředu vytváří prostorovou zvukovou scénu definovanou systémem Dolby Atmos.

Přidání dalších reproduktorů znamená, že televizor JZ2000 dokáže reprodukovat zvuky přicházející z různých směrů lépe než kdy dříve, což divákům umocní reálný prožitek. Pokud sledují filmy, budou mít k dispozici prostorový zvuk na úrovni kina; pokud sledují sport, získají ještě silnější pocit, že jsou přímo na stadionu. Televizor JZ2000 poskytuje silný a dynamický zvukový výstup doplněný silnými basy. Zvukový systém byl vyvinut s podporou akustických inženýrů z uznávané zvukové značky Technics patřící společnosti Panasonic, a hrdě nese označení Tuned by Technics.

OLED PANEL NA MÍRU
Stejně jako jeho předchůdce, je televizor JZ2000 vybaven vlastním panelem Master HDR OLED Professional Edition společnosti Panasonic, což znamená, že z hlediska jasu vyčnívá JZ2000 OLED o hlavu nad všemi ostatními OLED obrazovkami na trhu.

Panel Master HDR OLED Professional Edition vyrobený na míru, byl exkluzivně přizpůsoben vývojovými inženýry společnosti Panasonic. Výsledkem je ještě lepší kontrola parametrů, které ovlivňují kvalitu obrazu. Ve srovnání s běžnými OLED televizory poskytuje panel Master HDR OLED Professional Edition vyšší úroveň jasu v nejsvětlejších i průměrných scénách, čímž dosahuje zvýšeného dynamického rozsahu.

VYLADĚNO V HOLLYWOODU
Nový panel JZ2000 OLED představuje kombinaci technické přesnosti společnosti Panasonic, díky japonskému know-how a v kombinaci s dovednostmi hollywoodského koloristy Stefana Sonnenfelda v oblasti barevného ladění.

Stefan Sonnenfeld, zakladatel a generální ředitel společnosti Company 3 a spolupracovník řady nejlepších světových filmařů. Sonnenfeld patří mezi hrstku předních umělců, kteří prosazovali sílu barevné gradace při vyprávění příběhů a sdělování emocí. Sonnenfeld, kterého NPR označuje jako „da Vinciho filmu“, uplatnil své dovednosti jako kolorista u mnoha nejuznávanějších a nejoblíbenějších filmů minulého desetiletí: Zrození hvězdy, Wonder Woman, Muž z oceli, Kráska a zvíře, Hvězdné války: Síla se probouzí, Jurský svět, 300 a mnoho dalších. Stejně jako mnoho dalších předních koloristů využívá obrazovky Panasonic OLED při své každodenní práci jako velkoformátové referenční klientské monitory. OLED televizory společnosti Panasonic se velmi často používají ve studiích a postprodukčních firmách.

Televizor JZ2000 podporuje velmi širokou škálu formátů HDR, včetně Dolby Vision IQ, Dolby Vision, Filmmaker Mode a HLG Photo, což je formát statických obrázků, který přináší statické fotografie do světa HDR.

Pokud jde o režim Filmmaker, společnost Panasonic přidala svou vlastní funkci Intelligent Sensing, která dynamicky upravuje obraz podle úrovně okolního světla.

Technologie Dolby Vision IQ rozšiřuje výhody technologie Dolby Vision nad rámec HDR inteligentní optimalizace kvality obrazu a poskytuje zákazníkům skvělý zážitek bez ohledu na okolní osvětlení nebo typ obsahu. Divák přitom ani nemusí sáhnout po ovladači.

Televizor JZ2000 podporuje také funkci Adaptive HDR10+, která dynamicky přizpůsobuje HDR obsah světelným podmínkám v místnosti a věrně reprodukuje tvůrčí záměr v jakýchkoli podmínkách, ať už tmavých nebo jasných, bez ztráty detailů nebo kontrastu.

VYLEPŠENÍ APLIKACE MY HOME SCREEN 6.0
Televizor JZ2000 obsahuje nejnovější verzi oceňovaného inteligentního televizního systému Panasonic, aplikace My Home Screen 6.0. Nová verze přináší výrazná zlepšení a užitné vlastnosti.

Funkce My Scenery vám umožní vybrat si z archivu uklidňujících obrázků a videí, nebo si nastavit vlastní podle nálady a denní doby. Ideální pro soustředěné přemýšlení nebo na chvíle před spaním. Kromě fotografií z LUMIX CLUB, které zdůrazňují krásu Japonska, spolupracoval Panasonic také se Studiem LoungeV (http://www.loungev.com) na tvorbě krásných videí, která pomohou majitelům televizoru odpočinout si po náročném pracovním dni.

Duální připojení Bluetooth umožňuje televizoru přenášet zvuk na dvě samostatná zařízení Bluetooth současně. To znamená, že například oba partneři mohou poslouchat film pozdě v noci prostřednictvím Bluetooth sluchátek, aniž by rušili spánek svých dětí.

Rozhraní menu bylo vylepšeno, aby umožnilo rychlý přístup k nejčastěji používaným nastavením obrazu, zvuku a dalších funkcí.

Televizor JZ2000 podporuje také vestavěné hlavní hlasové služby, které uživatelům umožňují ovládat některé klíčové funkce televizoru pouze hlasem.
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 9. 1. 2021 19:04

Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2021 23:01

Díky :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 9. 1. 2021 23:49

Takže zase mírný pokrok, kde by asi většina nepoznala rozdíl mezi letošní a novou verzí. Ten sw oprašují už hezkých pár let a přijde mi jako dost bída.

Hlavně u toho audia jsem se spálil, sliby prostorového zvuku a wattů zní dobře, ale ve skutečnosti poskystne lepší zvuk externí zvukový systém pod 10 tis.
xls
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 1. 2021 00:06

Který model teď řešíš?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 10. 1. 2021 00:22

xls :

Díky za ten stále jednoduchý a ubohý software! Čím méně, tím lépe ... :tleskani

Jinak pokud se nepletu,tak ty máš HZ1500. Tam je základní prostorová zvuková lišta se sedmi! reproduktory o výkonu 80W. Na stupnici zvuku se okolo hodnoty 40 odpojí nejhlubší basy z důvodu ochrany reproduktorů. Netuším sice, co od toho očekáváš, nicméně pokud do sluchátkového výstupu připojíš aktivní subwoofer, tak je ten zvuk výkonově naprosto dostačující do 20m2 ...

https://www.youtube.com/watch?v=LEgHBM6jWNA

Prémiový, speciálně vyladěný zvuk Tuned by TECHNICS mají pouze řady GZ2000, HZ2000 a nově i JZ2000 ... GZ2000 a HZ2000 mají celkem patnáct! reproduktorů a 140W. Nová řada JZ2000 k nim přidává ještě další dva boční reproduktory!

https://www.youtube.com/watch?v=gxXb3OPH3XM
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod kvok 25. 3. 2021 18:03

Panasonic představil i zbylé modely pro rok 2021.
77" úhlopříčka OLED se opět nekoná, nicméně byli vyslyšeni ti, kteří chtěli prémiový OLED panel (Master HDR OLED Professional Edition), ale nechtěli připlácet za kvalitní reproduktory řady 2000. JZ1500 nyní bude alternativou pro tyto zákazníky (s výjimkou 48" úhlopříčky, ve které bude stejný panel jako v základní řadě). Panel v řadě JZ1000 je titulován jako Master HDR OLED (opět s výjimkou 48" varianty) a v JZ980 už je nazýván jen jako OLED. Po dlouhé době se Panasonic odhodlal k inovaci ovladače.
Podporováno bude HDMI 2.1, podpora pro 4K@120Hz bude zpočátku omezena kvalitou, plná funkčnost přijde s aktualizací firmware. Přítomno je i FreeSync Premium.
V LCD bude se 120 Hz a podporou výše zmíněných herních funkcí k dispozici řada JX940 s IPS panelem a lokálním stmívání (označení stejné jako u loňské HX940, takže zřejmě jen sloupcové).
JX800 letos přijde o Dolby Atmos, ale obdrží Android TV (prý s prvky My Home Screen). Zde už by se mělo jednat o plnohodnotný Panasonic a ne o přebrandovaný Vestel jako u loňské HX700.
kvok
TV expert
Uživatelský avatarOdeslat příspěvekod hristoslav2 25. 6. 2021 23:48

hristoslav2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hristoslav2 6. 7. 2021 21:34hristoslav2
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod hristoslav2 13. 7. 2021 20:35

hristoslav2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hristoslav2 15. 7. 2021 19:36

Panasonic TX-58JX810E/JX800E
Prostřednictvím aplikace AIDA64:

Model: 4KTV-JUP
Brand : Panasonic
Board : Jupiter
SoC : m7332 (M-Star(Morningstar Semiconductor) part of MediaTek now) http://www.mstaric.com/MStar-product/
Core Architecture: 4x ARM Cortex-A53
CPU Cores: 4

Installed RAM : 2 Gb
Available Memory: 563 MB

GPU Renderer : ARM Mali-G52 (Vulkan)
OpenGL ES version: 3.2

Total storage-On-board Storage : 16GB - expandable via USB
Internal Storage Total Space: 10,99Gb
Internal Storage Free Space: 9856 Mb

platform: android tv 10.0
hristoslav2
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků