LG 2021 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hawk123 17. 12. 2022 17:39

Zobrazilo sa ti v rohu logo DV namiesto HDR? V tom prehrávači videí ak si testoval DV sa ti to nespustilo vôbec alebo to hodilo na HDR?
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 17. 12. 2022 18:10

Nemůže být příčinou, že pro externí disk/vstup prostě není režim DV k dispozici/podporován? Podobně to bývá řešené u některých TV v herním režimu, kde někdy taky nebývají všechny režimy a nastavení obrazu. Myslím že ani Falmmaker není vždy ve všech režimech a na všech vstupech. Pokud má výrobce zaplacené za DV,má to (předpokládám) zajištěné jen "vlastním" zařízení, případně na konkrétních aplikacích, kdy by tedy mělo jet DV i přes externí krabičku na Netflixu. Ovšem zase pouze na originální apce, nepojede na neoficiální verzi vytvořené pro čínské boxy.
Jenom mě to napadlo jak zde čtu tu diskuzi, kdyztak mě opravte. Taky je možné že se to liší výrobce od výrobce.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 17. 12. 2022 20:23

Albet.Bert: Myslím, že to tak nějak bude. Netflix sice nemám, ale video v LG na test DV mi jede správně, stejně tak z Xboxu, kdežto z NAS nejede jako DV, ale jen jako HDR. Předpokládám, že z BR přehrávače by to taky jelo v DV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 18. 12. 2022 08:24

Pol roka späť som to riešil čiže už si presne nepamätám presne...Aj tak väčšina obsahu je "obyčajné" HDR10. Dávam do úvodzoviek pretože je zlé? Podľa mňa v pohode. Porovnával som na test HDR10 a DV. Moja LG C1 nemá podporu pre HDR10+, ale DV podporuje. Ak si dobre pamätám v pravom hornom rohu sa vždy zobrazí logo HDR v prípade ak som spustil HDR10 ale už si nepamätám či aj DV má ikonku. Hovorím o spúšťaní cez integrovaný prehrávač a USB externé úložisko. Ešte si spomínam že YouTube spúšťal aj nejaké HLG tiež už neviem či to malo oznamovaciu ikonku v pravom rohu. Ako som teda vedel vždy s istotou že sa daný obsah spustil správne? Ak som chcel istotu stačilo vojsť do nastavení a pri pustenom obsahu som tam mal buď nastavenie obrazu pre SDR alebo tam bolo HDR alebo DV, vždy podľa toho čo sa práve prehráva to preplo tie nastavenia. Rozdiel v kvalite obrazu určite je. Porovnával som rovnaký obsah uložený v HDR10 a potom DV. Hlavne tmavé scény boli v podaní DV lepšie. Aj tak je to ale taký rozdiel že už to vôbec pol roka neriešim. Takmer všetko je buď SDR alebo HDR10. Skúsim nájsť na test HDR10/DV obsah na porovnanie či to prehraje a v akom formáte. Niečo si spomínam že bol problém buď DV v kontajneri MKV alebo MP4. Potom to sem dopíšem ako to šlo.

EDIT: použil som na test demo nahrávky ktoré sú zadarmo https://www.demolandia.net/4k-video-tes ... ision.html a rozbehal som nakoniec všetky tri podporujúce režimy a teda HDR10 / HLG / DV. režim obrazu HDR10 a HLG podľa všetkého podporuje YouTube pretože tam s týmto nie je problém. DV YouTube rozhodne nepodporuje, síce to môže byť v názve videa ale prehraje sa to vždy v režime HDR. Spomínané demo nahrávky som využil v integrovanom prehrávači a tam je to zložitejšie. Podarilo sa rozbehať DV a normálne to zobrazilo v rohu ikonku DV a tiež nastavenia sa odomkli do režimu DV. Lenže nie všetky tie nahrávky to vedelo prehrať. Jednu sa mi vôbec nepodarilo pustiť v DV režime, vždy to hodilo SDR režim. Keď som otvoril v počítači mediainfo sú tam nejaké rozdiely. Zrejme to neprehraje z dôvodu že tam je niečo inak. Obe súbory sú s koncovkou *.ts ale jeden je v mediainfo označený formátom MPEG-TS(nefungoval DV) a druhý MPEG-4(fungoval DV). Nerozumiem tomu až tak do detailu ale vidím rozdiel aj vo formáte DV:
Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.09, BL+RPU(fungoval DV)
Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.04.06, BL+EL+RPU(nefungoval DV)
Takto LG C1 oznamuje že je prehrávaný obsah: https://i.imgur.com/MtTKuMB.jpg vždy v pravom hornom rohu. Ak sa to nezobrazí tak sa prehráva SDR.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod Laša 19. 12. 2022 12:02

Nepoužívám žádný stažený přehrávač videí(ani nevím, jak něco takového do TV dostat). Normálně připojím externí disk s médii a přehraju. Jakékoliv video, co je v HDR, mi okamžitě televize označí v pravém horním rohu ikonkou HDR, a to ať už to přehrávám odkudkoliv. U dolby vision se mi to podařilo pouze u Netflixu, kdy se mi v pravém horním rohu zobrazila ikonka DolbyVision i Doby Atmos. Když ale spustím video z externího disku, tak se dolby vision nekoná. Soubory určitě poškozené nejsou.
Laša
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 19. 12. 2022 16:55

LG má ikonku Dolby Vision. Přímo v TV v interním úložišti jsou dvě ukázková videa. Jedno v HDR10 a druhé v Dolby Vision - je to v interním úložišti, video se jmenuje Dolomity a ikonu DV to ukáže. Z NAS mi to ovšem DV nepřehraje, z Xboxu ano.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hawk123 20. 12. 2022 18:12

To máš pravdu. Systémová ikonka sa zobrazuje - https://i.imgur.com/MtTKuMB.jpg

Ako si sa dopracoval k tej testovacej nahrávke od LG to netuším. Ja mám v mediálnom prehrávači jedine nejaké vzorky/obrázky. Mám LG C1 2021 a ty máš OLED B9 2019. Čiže novšie to možno nemajú. Mám tú TV už rok a absolútne nikde tam nič také nie je. Každopádne podľa mňa to nemá zmysel riešiť. Väčšina obsahu je v HDR10 a tento HDR formát je fajn. HDR10+ som nevidel ale DV som videl a proste nevidím už vôbec dôvody prečo chcieť niečo iné ako obyčajné HDR10.

Oveľa podstatnejšie je skôr debatovať o nastavení obrazu. Po roku používania som už niekoľko mesiacov ustálený na určitom nastavení. Stále sú ale nastavenia ktoré si nie som istý či je to takto správne. Napríklad taká teplota farieb. Prakticky všetci profesionáli ktorý sa k tomu vyjadrili z rôznych zdrojov, povedali že to treba nastaviť na warm +50. Ja v tomto proste neviem. Biela farba totiž takto nie je skutočne biela. Je mierne do žltej farby. Takto to ale vraj má byť nastavené a majú na to výborný argument. Ak sa vyberieme niekde do prírody napríklad teraz v zime. Je sneh žiarivo biely alebo mierne do žltej? Žiarivá biela farba ktorú poznáme z obrazoviek SP/PC/NTB/TV nie je prirodzená farba. Takéto niečo vieme spraviť len umelo. Slnko ma pevne danú vlnovú dĺžku a čisto biele rozhodne nie je. Je to ale celé zamotané. Chceme 100% prirodzenú farbu alebo obraz ktorý podá umelú ale skutočne bielu farbu. Niečo o tom napríklad tu: https://youtu.be/uGFt746TJu0?t=424
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 13. 2. 2023 19:34

Má niekto skúsenosť na systéme LG WebOS s aktiváciou YouTube AdFree? Aktuálne už tretí deň venujem pozornosť open-source projektu Homebrew. Podarilo sa mi to sprevádzkovať a funguje to. Nie je k tomu nutnosť oprávnení root čo beriem ako plus pretože mám TV ešte v záruke. Preto zatiaľ nechcem root. Jediný problém je limit na ktorý oficiálna LG developer mode aplikácia umožňuje prevádzkovať alternatívne aplikácie mimo ich obchodu. Viem to ručne obnoviť, mám nato vždy 50 hodín alebo je možnosť využiť IFTTT(zatiaľ som neskúšal). Ak má niekto skúsenosť budem rád za zdieľanie informácii. Zatiaľ to testujem, potrvá zhruba týždeň nech to do detailu presondujem čo ako funguje. Prikladám linky na zdroje o čo sa vlastne jedná.

Web stránky projektu Homebrew: https://www.webosbrew.org/
GitHub: https://github.com/webosbrew/dev-manage ... tag/v1.8.2
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 14. 2. 2023 10:31

Zajímavý, za mě ale pohodlnější varianta zaplatit si YT Premium za 60 kaček.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 14. 2. 2023 15:07

60 CZK = 2.53 EUR? Kde je to možné kúpiť za túto cenu? Mne to na YouTube Premium stránke píše 7,19€ mesačne.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 15. 2. 2023 10:35

Jedná se o rodinné předplatné za 269 Kč, které může sdílet až 6 lidí.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod hawk123 15. 2. 2023 15:46

To je už riadna pálka za túto službu, že je to pre 6 osôb v mojom prípade nič nemení. Rozumiem že sa to niekomu vyplatí. Ja to chcem do konca záruky riešiť cez developer mode a po skončení záruky prejdem na root. Potom to bude ešte jednoduchšie ako teraz. Aktuálne to stále testujem, nechal som uplynúť 50 hodinový limit v developer mode a spočiatku som bol prekvapený pretože aj po viacnásobnom reštarte TV mi totiž všetko fungovalo. Jediné čo som videl bolo odhlásenie v aplikácii developer mode. YouTube ale fungoval naďalej celý večer. Dnes som prišiel z práce a vidím že homebrew a YouTube zmizli z ponuky aplikácii. Sú preč a musel som to znova obnoviť. Vyskúšam teraz na test znova nechať uplynúť 50 hodinový limit s rozdielom že som vypol aktualizácie aplikácii a OS. Taktiež som rovno odinštaloval developer mode. Uvidím čo sa stane po uplynutí 50 hodín, či to bude mať žiadaný efekt že všetko ostane nainštalované alebo appky znova zmiznú. Ak to nezaberie tak potom už len ten IFTTT alebo alternatíva k tomuto riešeniu. Čiže každý deň daná služba odošle v zvolenom čase URL príkaz a časovač sa vždy obnoví na 50 hodín každý deň a teda to bude fungovať non-stop bez nutnosti niečo riešiť.
hawk123
Junior

Odeslat příspěvekod olafson70 24. 4. 2023 18:45

Zdravím, po roce se mi na obrazovce LG OLED55C1 udělala cca 10cm od levého okraje svislá bílá čára. Je silná odhadem 2-3mm a bliká. Funkce na vyčištění pixelů nepomohla. Reklamoval jsem přímo u LG, technik se má ozvat do 3 prac. dnů.
Setkal jste se někdo s touto vadou? Docela by mě zajímalo co mě čeká...

NÁHLED
olafson70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 24. 4. 2023 18:55

Určitě to není nějaká typická nebo frekventovaná závada. Doufám, že panel není mechanicky poškozený, prasklý, to by asi byl pro reklamaci velký problém.
Jinak tě čeká výměna panelu, případně kabeláže nebo základní desky, ale tipuji to spíš na ten panel.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod olafson70 24. 4. 2023 22:09

Nene, mechanicky TV poškozená není.
olafson70
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků