Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zbyněk P. 23. 2. 2023 22:26

Já už mám nainstalovanou i verzi 6.6474 (nabídlo mi to přímo v TV), ale nevyřešilo to ani artefakty a ani problém s černou obrazovkou po probuzení z pohotovostního režimu (jde jenom zvuk), který má tahle verze řešit... Na TV se vysloveně nedá koukat, pouštím už vše jenom přes net.
Naposledy upravil Zbyněk P. dne 24. 2. 2023 09:15, celkově upraveno 1
Zbyněk P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 24. 2. 2023 07:49

Tou ciernou obrazovkou myslis co konkretne?

Ze ti nejde antena (DVB-T)?

Ak ano, ja som mal na Philipse na jesen, po aktualizacii na AndroidTV 11 podobny problem, ale mne nesiel ani zvuk. Proste TV sa tvarila, ze nema ziadny signal = chvilu len upozornenie ze nie je signal a tma. Ostatne aplikacie sli uplne ok. Vzdy pomohol az restart TV cez menu. Po nejakej dobe sa vzdy problem opakoval, niekedy ani nemusela byt TV v standby.
TV bola aj v servise, kde menili dosku, ale nepomohlo to. Po mesiaci, ked bola TV druhykrat v servise, akurat vysla dalsia aktualizacia a problem opravili/alebo sa sam stratil.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zbyněk P. 24. 2. 2023 08:32

Většinou, když mám zapnutý jiný vstup (například HDMI) a pak vypnu TV, tak po zapnutí TV nefunguje obraz na satelitním příjmu, je slyšet zvuk, ale obraz je vypnutý (jen černá obrazovka) a pomáhá právě jenom restart. Dělalo mi to v podstatě každý den, teď se to možná tak.často neděje, ale pořád se to objevuje.
Zbyněk P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 24. 2. 2023 09:34

Tak to bude nieco podobne (ja satelit nemam). Cize chyba bude asi niekde v AndroidTV, pravdepodobne nezavisle na vyrobcovi, kym to tento vyrobca nejak vlastnorucne neopravi.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2023 11:25

Zbyněk P. píše:Většinou, když mám zapnutý jiný vstup (například HDMI) a pak vypnu TV, tak po zapnutí TV nefunguje obraz na satelitním příjmu, je slyšet zvuk, ale obraz je vypnutý (jen černá obrazovka) a pomáhá právě jenom restart. Dělalo mi to v podstatě každý den, teď se to možná tak.často neděje, ale pořád se to objevuje.

Zkus jiný HDMI kabel.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombergCZ 24. 2. 2023 11:54

V nastaveni se da vybrat, jaky vstup se ma spustit po restartu. Zkus vybrat TV...
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod TonekBrno 21. 3. 2023 20:32

Abych po odmlce také přispěl svojí troškou do mlýna, tak pro moji XR-65X93J si autorizák teď večer přijel a stáhl do servisu. Čím dál více rozpadlý obraz, software PKG6.6474.0737EUA, downgrade nejde, zákaznické centrum mi poslalo několik doporučení, žádné nepomohlo, takže uvidíme co dál. Asi to budu chtít uhrát na 3 stejné reklamace, aby mně vrátili peníze. Záruka mně teď končí v listopadu. :-| Dám vědět, jak se to někam posune. ;-)

Jinak kvalita obrazu jen pro představu...

Obrázek

Nebo i mé video:
Kód: Vybrat vše
https://www.veed.io/view/09050f5b-dab7-4167-a99e-0712050c67b3


-- 21. 3. 2023 20:38 --

Zbyněk P. píše:Většinou, když mám zapnutý jiný vstup (například HDMI) a pak vypnu TV, tak po zapnutí TV nefunguje obraz na satelitním příjmu, je slyšet zvuk, ale obraz je vypnutý (jen černá obrazovka) a pomáhá právě jenom restart. Dělalo mi to v podstatě každý den, teď se to možná tak.často neděje, ale pořád se to objevuje.


Taky mně to dělalo, hlavně v momentě, kdy mně tam skočil čas s počasím a měnícími se obrázky (většinou s krajinou), pak se to dalo do nějakého stand-by modu a nakonec černá obrazovka. Zapnu, slyším zvuk, obraz žádný. Dám zpět, vyjedu z SCC v Kodi, dám jiný zdroj, pokračuji v čase, kde jsem skončil. Dalo se zvyknout... :-) ...rozpadlý obraz mě se*e daleko více... :hm
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombergCZ 22. 3. 2023 00:25

TonekBrno> mam uplne to same na stejnem televizoru na kabelovce Vodafone pres CAM modul. Jen FW mam jeste porad 6.6070. Obraz se rozpadava cim dal vic. Do servisu si to odvezli i s CAM modulem? Jak dlouho predpokladaji, ze to tam budou mit?
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Lut. 24. 3. 2023 07:46

hombergCZ píše:TonekBrno> mam uplne to same na stejnem televizoru na kabelovce Vodafone pres CAM modul. Jen FW mam jeste porad 6.6070. Obraz se rozpadava cim dal vic. Do servisu si to odvezli i s CAM modulem? Jak dlouho predpokladaji, ze to tam budou mit?
Musim zklamat že i po výměně desky v servisu se problem objevil znova zhruba po 3měsicech.Proto sem tv prodal a vzal model 93k z roku 2022 a od kvetna 22 do dneška nemam žadny problem s artefakty.
Petr Lut.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombergCZ 26. 3. 2023 13:20

Vcera jsem psal do servisu Sony v Praze. O problemu samozrejme vedi. Opravujou to opravdu vymenou zakladni desky a pry se jim jeste zadna znovu nevratila...Bohuzel doma u zakaznika to pry neprovadi, takze nezbyva nez tu obrovskou kravu k nim nejak dopravit a doufat...
Stejne je divny, ze v unoru 2022 to dokazali opravit updatem FW a ted to nejde.
Mam na flashce jeste ten "opravnej" FW 5660 (unor 2022). Myslite, ze by sel flashnout pres ten posledni? mam docela obavu, abych to uplne nezmrvil.
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Lut. 27. 3. 2023 03:38

Ahoj zpet starši firmware uz nelze dat.
Petr Lut.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TonekBrno 28. 3. 2023 19:43

TV dnes po týdnu v servise vrácena, výměna základní desky, tím by měl být údajně problém vyřešen. Zatím obraz zcela bez problému, tak uvidíme, co další měsíce. Prý by se to nemělo vrátit, teda ještě jim to nikdo na druhý servis nepřivezl. :-D
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 19:45

Kde jsi to měl v servise?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TonekBrno 28. 3. 2023 19:59

Kód: Vybrat vše
https://www.videoklinik.cz/


Včetně svozu do a ze servisu zdarma v rámci reklamace, přijeli až teď večer, takže ideální pro pracující lidi. ;-)
TonekBrno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 3. 2023 20:00

A Ty máš 65"? Už vidím, že ano :-)

A díky!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků