Philips 2022 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 6. 2023 07:23

To mas tak, ked prejdes z vyssej serie na nizsiu v tak kratkom casovom obdobi (2 roky).

Ovladac vies vyriesit za +-30,- € na allegre, ostatne asi uz tazsie. Nalepsie pre teba asi bude ju predat, alebo posunut niekomu menej narocnemu vramci rodiny a kupit si taku, co ti vyhovuje.
Kazdopadne si spravil chybu, ked si ju nevratil do 14 dni po kupe.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 19. 6. 2023 07:38

Rmann píše:Kdyby se mě dneska po 3 měsících používání nekdo ptal na OLED 707, jestli ho má koupit, tak bych se zasmál a řekl NE. Určitě jít do vyšší řady, ne do téhle parodie.
Se všema defaultníma AI kravinama se ta televize seká (obraz). Nastavit ji, ať je obraz bez sekání je dost hra pokus-omyl. eARC nefunguje jak má a vypadává zvuk se soundbarem. V SDR černá je podsvícená šedá - a to mě štve čím dál víc, protože to je dost vidět. Regulérně když přejde na černou obrazovku zobrazí něco, co vypadá jako šedá vyplněná elipsa a po chvilce zesvětluje do rohů obrazovky. S OLED 855 to prostě nebylo. U 120Hz trvá podle mě dost dlouho, než se rozhodne jak ten obraz zobrazit. A rozdíl mezi standardem a 120Hz asi prostě nevidím. Ovladač je pořád jenom laciný plasťák. Android 12+ podle mě taky nikdy nedostane. Nedoporučil bych ji, ani kdyby stála třeba jenom 10k a ne 30k. To radši rovnou QLED. Na ní je dobrý asi fakt jenom ten Ambilight... neskutečné zklamání...

To sekání obrazu, výpadky zvuku... nezdá se mi, že by takto měla fungovat nová televize. Ani bych ji nenazval levnou nebo nižší řady. Je to OLED za 30 tis., měl by se na to podívat servisní technik. Možná bude potřeba vyměnit základní desku nebo přehrát firmware na jinou verzi, ale neměl by ses s tím smířit, nebo ji takhle prodat jinému "nešťastníkovi". :pozor
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 6. 2023 12:18

Ano, aj to je moznost, ze sa jedna o poruchu a vtedy nie je na skodu kontaktovat servis.

Pripadne, mnoze byt na vine nekvalitny zdroj videa, napr. nejaka iptv aplikacia, ale tak odhadujem, ze boli vyskusane rozne zdroje a na vsetkych sa to spravalo plus minus rovnako, ked sa dotycny stazuje vseobecne...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sporko16016 21. 6. 2023 10:45

Mam 65OLED707 cca 3 mesiace, obraz bez problemov (4k netflix a disney paradny, digi tv cez satelit a skyshowtime väčšinou vyborny), soundbar pripojeny cez eArc bez vypadavania. Ovladac je naozaj plastak ale posluzi :-). Zatial mi vadi jedina vec a to je problem s prehravanim filmov z externeho HDD (skusane na viacerych). Predinstalovany prehravac zobrazi a prehra vacsinu obsahu z HDD (nie vsetko) ale KODI, vlc a dalsie zobrazia len mensiu cast obsahu na hdd.
sporko16016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 6. 2023 12:17

Možná se do Kodi dají stáhnout nějaké kodeky, snad se najde někdo, kdo to používá a poradí. Třeba stačí jen vybrané kodeky povolit v nastavení.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 6. 2023 15:19

sporko16016 píše:Mam 65OLED707 cca 3 mesiace, obraz bez problemov (4k netflix a disney paradny, digi tv cez satelit a skyshowtime väčšinou vyborny), soundbar pripojeny cez eArc bez vypadavania. Ovladac je naozaj plastak ale posluzi :-). Zatial mi vadi jedina vec a to je problem s prehravanim filmov z externeho HDD (skusane na viacerych). Predinstalovany prehravac zobrazi a prehra vacsinu obsahu z HDD (nie vsetko) ale KODI, vlc a dalsie zobrazia len mensiu cast obsahu na hdd.

To je divne spravanie, minimalne u VLC. V akom formate su tie videa?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 21. 6. 2023 15:40

Kodi přehraje defacto vše. Žádné kodeky se nedoinstalovávají.
Já to tipuji na nekorektní formát souborů, které nejdou přehrát. Můžou být i poškozené...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Patriiik 4. 7. 2023 16:54

viete mi povedať rozdiely medzi oled707, 807,907
čo som si porovnal na alze tak je tam rozdiel len v jase, vykon reproduktora a spotreba. A rozdiel medzi 707 až 907 je skoro až 700€ pri 55'' obrazovke. Príde mi to cenovo dosť prehnané len kvôli takýmto rozdielom.
Patriiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 4. 7. 2023 17:14

Největší rozdíly jsou v použitém panelu. 707 má starší panel z loňského modelu 806, 807 a 907 mají nový EX panel s vylepšeným obrazem a vyšším jasem. Další rozdíly jsou v procesoru a výkonu, ovladači a řadě dalších parametrů, vč, např. použitých materiálů a provedení.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 28. 7. 2023 09:16

nema nekdo zkusenost, ze ma zapojeny XBOX pripadne PlayStation v TV (hdmi 120hz) a eArc(120hz) vystup z TV do receiveru, kde by me zajimalo jestli TV prenasi zvukovou stopu (dolby). NEMUZU se toho nikde 100% dopatrat.
Konkretne me zajima 55OLED807, ale bude to asi obecna otazka na PHILIPSE 2022.

Proc to resim ? No inu uvazuji o koupi 55OLED807 a muj AV receiver je 4k/60Hz, cili mi logicky XBOX zapojeny do receiveru neprenese pres eArc 120Hz do 55OLED807.
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 17. 8. 2023 09:07

Tak mám ještě dodatek ke svému dřívějšímu příspěvku kousek výš... po přesně 5 měsících od koupení na 65OLED707 odešel panel... byla by pecka, kdyby vrátili peníze (což asi nehrozí, jenom vymění panel). Horší je, že za těch 30k bych teď nic takového nesehnal.
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 17. 8. 2023 09:51

Od Philipse ne, ale od LG třeba 65OLEDB2 za 28 tis. nebo C2 za necelých 34.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 19. 8. 2023 06:43

doplnim muj dotaz vyse ohledne prenosu eArc
nakonec jsem poridil 55OLED907 a ta do receiveru pres eArc zvukovou stopu z XBOXu prenasi ...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Max1987 6. 1. 2024 10:39

Dobrý den,
lze instalovat aplikace na USB flesku u Phillips Android TV (65OLED806/12) ? jde mi o to že TV za 40tis kterámá Android 11 je jen 5,3GB volného místa zbytek z 16GB bere systém tedy jen KODI zabírá přes 2GB :)
díky za info
Max1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 1. 2024 10:50

Kodi přes 2 GB? Moje Kodi zabírá 400MB.
Tak si ho vyčisti...
jito
HD SATan

Předchozí stránkaDalší stránka